Страница 68 от 156 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    40
    #1006

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Абе фенове аз миналата седмица след дълго умуване(2-3 месеца) си сложих Panasonic CS/CU-E9DKE от фирма "Ефендулов" в гр.Варна. Като цяло климатика изглежда доста добре и си работи доста безшумно, просто съм много доволен, но все пак ще чакаме лютата зима, да видим как ще се държи тогава. Но най-много съм доволен от сервиза, май наистина "Ефендулов" са №1 при поставянето на климатици, просто момчетата си бачкат доста професионално. Ако някой се чуди за този климатик, бих го посъветвал да си го слага, според мен е оптималното решение цена/качество.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    19
    #1007

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    MITSUBISHI ELECTRIC
    MSZ/MUZ-GA35VA /inverter/
    Тип : СПЛИТ
    1. Енергоспестяваща инверторна технология енергиен клас А.
    2. Най-ниски шумови нива в индустрията само 21 dB.
    3. Екологично чисти технологии използващи R410A.
    4. Високоефективен противобактериален катехинов филтър.
    5. Функция "I feel" запаметява и възпроизвежда "идеалната" за всеки температура само с натискането на един бутон.

    Характеристики:

    Охлаждане 1.0-4.1 kW
    Отопление 0.9-6.0 kW
    Коеф. на трансформация(EER/COP) 3.63
    Консумация 0.720 kW
    Шум на вътрешното тяло 22 dB
    Шум на външното тяло 47 dB
    Височина 278(550) mm
    Ширина 815(800) mm
    Дълбочина 244(285) mm
    Тегло 10(34) kg
    Макс. дължина на тръбите 15 m



    1699.99 лв


    Здравейте.
    Това е оферта от http://www.efendulov.com/products.as...=p81&__tv_nds=[5][7][2]
    Въпроса ми е какво ви е мнението за този климатик както и за цената.А също така и на кой номер отговаря/примерно на 12-ка/.javascript:void(0);

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1008

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от toppako
    MITSUBISHI ELECTRIC
    MSZ/MUZ-GA35VA /inverter/
    Тип : СПЛИТ
    ...
    Добро! Заслужава си парите, стига да ги имаш!
    Отговаря именно но 12ка /това 35~3,5kW~12000BTU/, като е толкова за охлаждане, а за отопление - май 4,6 или 4,8 номинално /посочено от теб 6kW е максимално - не може да го поддържа постоянно/.
    Успех!

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #1009

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Pancho
    Ами тогава защо японците правят масово инверторни машини, като нямат никакви преимущества??
    Явно японците са пълни глупаци и пак ние ще трябва да им го кажем
    Икономията е* повече от 10% иначе няма да има оправдание за производството им или просто става въпрос за мода при климатиците
    Ще добавя преди всичко , по-добре профилактика отколкото лечение
    т.е. по-добре пази топлото, отколкото да чакаш да стане студено па след това да
    подгряваш...

  6. 326
    326 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    23
    #1010

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Привет, кой от тези два климатика е по-добър и по какво:
    * Fujitsu - ASY 12L Inverter DC - виж характеристиката тук- http://ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=87
    * Fujitsu General - ASH 12 LB - Inverter - виж характеристиката тук* -* http://www.bulclima.com/display.php?...20-%20Inverter


  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1011

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от 326
    Привет, кой от тези два климатика е по-добър и по какво:
    * Fujitsu - ASY 12L Inverter DC - виж характеристиката тук- http://ekomatik.com/products.php?sub=fuji&pid=87
    * Fujitsu General - ASH 12 LB - Inverter - виж характеристиката тук - http://www.bulclima.com/display.php?...20-%20Inverter
    Fujitsu ASY12LB: Cooling 3.50 (0.90-4.30)
    Heating 4.80 (0.90-6.70)
    General ASH12LB: Cooling 3.50kW / 11,900BTU/h
    Heating 4.80kW / 16,400BTU/h
    Hi-COP:3.81(W/W)
    Range:0.90-6.70kW / 3,100-22,900BTU/h

    Данните не са от българските сайтове...
    Fujitsu и General са търговски марки на Fujitsu General /както и Fuji Electric, но за по-нисък клас машини/ - не трябва да има сериозна ТЕХНИЧЕСКА разлика между двете машини /ако въобще има/.

    Забележи, че на сайта на BULCLIMA са написали максимално отопление 8,4, което е грешка - до 8,4 е за ASH14LB - еех този copy/paste

    Аз бих взел втората машина - ASH - определено предхочитам GENERAL пред FUJITSU, както и TECHNICS пред PANASONIC /докато още ги имаше /

    Успех с избора!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    58
    #1012

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    :rockon

    абе аз питаХ по-горе да ми каже ниакой мнението си за едни инверторни клими на HAIER, PANASONIC, ама като пообиколих още малко по магазините и питах тук там, освен куп лъжи и недомлъвки и какви ли не технически абсурди от страна на продавачите гледам ...а! HITACHI RAS 25/35 YH4 са някви уникални като характеристики ....COP над 4, ALL DC INVERTOR, R410, т.е. всичко за това което се говори в този форум че е един вид супер турбо най доброто като технологии в момента и на цени като 1000лв за RAS 25YH4 и 1300 лв. за RAS 35YH4 и това с монтажа. Че що да си купувам PANASONIC 9DKE/12DKE за 1350/1650 лв с монтаж, въпреки че били направени в Малайзия а не в Китай като HITACHI-то след като и на двете компресорите са японски, и на всичкото отгоре PANASONIC-а не е DC INVERTER, i COP му е под 3.8. Може би някой ще каже че заради някви глупости като йонизатор, катехинов филтър или нещо подобно....хахаха!!!!! Освен това някой да може да ми се оплаче че му се е преебал точно компресора на климата пък било то и на най жълто-китайската клима?! Не нали.... това дето според мен има значение е да има възможно най много нови технологии и да има сервиз, който можеш да намериш да ти го оправи а не щото едното било панасоник или хайер или хитачи да се набутваме с по 300-500 лв на климатик повече за да пише на него нещо ...фамозно. май ще купувам ХИТАЧИТАТА ПА ДА ВИДИМ >>>

    чакам коментари....

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,749
    #1013

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от popeye
    :rockon

    Освен това някой да може да ми се оплаче че му се е преебал точно компресора на климата пък било то и на най жълто-китайската клима?! Не нали.... това дето според мен има значение е да има възможно най много нови технологии и да има сервиз, който можеш да намериш да ти го оправи а не щото едното било панасоник или хайер или хитачи да се набутваме с по 300-500 лв на климатик повече за да пише на него нещо ...фамозно. май ще купувам ХИТАЧИТАТА ПА ДА ВИДИМ >>>

    чакам коментари....
    Когато на най-жълтато-китайската клима си отиде компресора тя си е заминала цялата
    Ремонтът в случая започва от 250лв нагоре като тук не включвам труда.И това за девятките.
    Насочил си се към хитачитата,дано оправдаят доверието ти

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #1014

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Когато на най-жълтато-китайската клима си отиде компресора тя си е заминала цялата
    Ремонтът в случая започва от 250лв нагоре като тук не включвам труда.И това за девятките.
    Насочил си се към хитачитата,дано оправдаят доверието ти
    Ако съдя помашинките секънд хенд ДЦ инвертори Хитачи-ще му оправдаят очакванията Без съмнения.
    Панасоник малайзийско производство определено е по-лош избор от Хитачи.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    7
    #1015

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравейте момчета ,
    Може ли някой да ми каже колко е средния живот на един климатик от скъпите модели и какви технически обслужвания свързани с допълнителни разходи могат да се очакват през този интервал .
    И още един въпрос имам . Насочиха ме снощи към SANYO - японско оригинално и т.н. цена 1300 за деветка и 1600 за 12-ка с монтажа .
    Били много по добри и надеждни от малайзийския Панасоник (на който аз съм се спрял засега ). Дайте съвет как да действам .

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #1016

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Абе всеки си има мнение, но аз лично карах и с ДЖЕНЕРАЛ и с ФУДЖИТСО 12-ки Инверторки и не останах много доволен: много шумни, през зимата невероятно количество изклучвания за размразяване и на края си купих Панасоник 12 Инвертор - производство: Малайзия. През цялата минала зима се държеше спрямо предишните уж "Мерцедеси"- много, много по-добре и най-важното, липсваха всички дразнители на предишните. Това мога да ви кажа по въпроса.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1017

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от Tisho
    Здравейте момчета ,
    Може ли някой да ми каже колко е средния живот на един климатик от скъпите модели...
    Официална статистика не съм виждал!
    Неофициална показва 8-10 години нормална експлоатация без проблеми за т.нар. маркови модели, като имаш впредвид, че гаранцията им е около 3 години и поне 5-6 на компресора... Един приятел вече 7-ма година има конвенционален Panasonic, дето работи `като пушка` и то лятото на отворена врата и прозорци - да му духа хладно
    В Гърция /а те са най-големия пазар в Изт. Европа/ има огромно количество немаркови на по 8-10 години, които работят и собствениците им са доволни.

    Проблем на годините е износването на компресора -> COP-a пада, често пъти значително, особено за конвенционалните, жълти - Mistubishi имат едни изследвания на тази тема... Инверторите намаляват този минус, но на друга цена.

    Друг проблем е шума - ако искаш да Живееш в стаята е от голямо значение...

    И последно - по-евтините клими обикновено са с COP 2.6-3.1 - масово, а по-марковите гонят 3,8 - в този смисъл по-високата цена на тока може да те `зарадва` ако заложиш на марков модел

    P.S. Да отбележа, че някои `маркови` напоследък, имаха пробелеми с управляващата електроника - ако фирмата е сериозна, проблема се решава бързо и в рамките на гаранцията, така че най-добре, какъвто и да е, да избереш стабилна фирма-монтажник и да го сложиш още в преходния сезон, за да не изгърми в студовете - дори сериозни фирми не съм виждал да отреагирват за под 2-3 дни, пък несериозните...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    58
    #1018

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    забелязвам една тенденция в този форум, която определено е непродуктивна и се чудя защо специалистите тук не се опитват да наложат точно обратното а именно:

    огромен процент от форума е зает от обсъждане главно на техническите характеристики на климите (напомням за безсмисления спор на тема COP малко по-горе), и разни показатели субективността на които е болезнено ясна именно на вас специалистите. Много малък и необоснован е коментара на съществената част от въпроса, която е и най интересна не само на запознатите а и на всички заинтересовани тук а това е експлуатационния опит със съответни марки/модели, разликите между реалните показатели, причините и тенденциите за тези разлики и респективно до колко и как те обуславят цената и стойността на продукта и оптимизацията на всички фактори на които може да се повлиае в реални условия в БГ. Не на последно място интерес съществува и към опита придобит с доставчици/сервизи като мисля че е грешно да се мисли че едно споделено негативно мнение за дадена фирма е неморално накърняване на нейната репутация. А какво става с положителните мнения в този случай?!

    май нещо прекалих, но мисля че изразявам мнението на болшинството ако греша, моля да не бъда псуван на майка ))

    та китайските ХИТАЧИТА ДЦ ИНВЕРТЕР са по-добър избор от малайзийски ПАНАСОНИК ценово, твърдо ДА!

    Технологично (съдейки отново по това какво пише и се говори тук и там - започвайки от този форум, интернет, ЮРОВЕНТ, и ....кутията на машинката) също твърдо накланят везните към ХИТАЧИ

    и точно в този момент, когато избора практически е направен се прокрадва сянката на съмнението от няколко споделени проблема със въпросните машинки на ХИТАЧИ - свързани с проявата на прекомерна чувствителност на електрониката към необуздания характер и капризите на българския ток. В този момент подсъзнателно в главата на всеки Българин проблясва (не знам дали "проблясва" е най-подходящата дума тук...) асоциацията за междукащата лампа в стаята, грамотевици, режима на тока от нашите невръстни и не толкова невръстни години и алармиран се мъчи да локализира кибрит свещ или фенерче(за по-подготвените) в обкръжаващата го среда.

    ....в такъв един момент човек може да реагира спонтанно и веднага да избере най-близката най- сигурната алтернатива, спасителния пояс на безащитния купувач-корабокрушенец сред мъртвото вълнение на коварния БГ пазар на клими ПАНА-СОНИК (виж ПАНА-ЦЕА).... колко символика има във всичко това колко паралели могат да се правят между психосоциалното състояние на днешния Българин и един елементарен избор на битова техника.... оф-топик.

    Дали да не си взема като всички останали ОСАКА, на половината пари на ХИТАЧИТО ...па квото е писано?! (или каквото сабя покаже - според настроението и тамперамента на всеки;)))))

    Аз самия още ще почета вашите писания, ще помисля и когато реша ще съм убеден и ще го обоснова пред вас - за тези които им пука. Дано не стане много студено до тогава хахахаххахаххааххаххахаха!!!!


  17. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #1019

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    М/у другото и аз си мислех като другите, че най-скъпото или най-евтиното е най-доброто ........... ДА ама НЕ ! ................. за съжаление трябва много знание - дошло от проблем след проблем за да знаеш окончателната ИСТИНА!

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1020

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Цитат Първоначално публикувано от popeye
    забелязвам една тенденция в този форум...
    popeye,
    Вземи си Хитачи, щом ти харесва - наистина добри климатици са!
    В края на краищата имаш и гаранция, а и енергото е ЗАДЪЛЖЕНО да ти доставя ток с определени параметри - иначе е подсъдно за нанесени вреди!
    При наличието на Техномаркет, обаче е нормално Panasonic да имат силно присъствие...

    По въпроса за COP имаше спор в какви граници е, но мисля не е за спор, че `марковите` клими имат ОБИКНОВЕНО по-висок коефициент от `жълтите` - без да уточнявам стойностите.
    Това се усеща в сметката за ток и за мен е фактор, макар и не единствен, при избора на машина.

    Съжалявам, ако не си намерил ТУК отговор, но вярвам, че други, включително и аз преди време - успях...

    Поздрави и успех с избора!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе