Страница 5 от 157 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 2355

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #61

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    LG под -5 градуса просто спира да работи!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #62

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Аз да споделя ,за моето Хитачи и сметката за ток.Октомври тока ми беше 35 лв,то да е работило седмица(беше новичко) и не постоянно,ноември със спиране и пускане сметката беше 72лв.За декември работи 24/7 ,на 20 С*,отворена е вратата към коридора и от коридора към спалнята(общата площ става 44кв.) ,монтиран е на северна стена ,в София и сметката е 87 лв.Ами мнооого съм доволен!!!
    Хм, аз съм с Мидеа MSF12HR и е закачена 7.10.2005 и не е спирана ...- работи си на 19*. Имам пластмасова дограма, гипсофазер по външните стени и гипсокартон на таваните иначе площта е горе-долу там някъде (две стаи и отворена врата...) Ето ми сметките за ток (copy/paste ot epay):
    15.09.2005 09;18* Електроразпределение - Столично ЕАД* 34.37*
    10.10.2005 08;44* Електроразпределение - Столично ЕАД* 30.17*
    02.11.2005 08;28* Електроразпределение - Столично ЕАД* 41.30
    04.12.2005 19;04* Електроразпределение - Столично ЕАД* 50.20
    05.01.2006 09;22* Електроразпределение - Столично ЕАД* 66.06
    Това май показва ползата от добра топлоизолация.....

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #63

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    сметките за тока са доста относително нещо, но все пак...
    моите са доста различни от летните.
    лятото по 55-60лв /с бойлер съм и всичко си ми е на ток/
    в къща съм и е доста студено от всякъде. имам изолация и пвц, но си е студено.
    4 климатика.
    ноември 133лв - вадим 50-60
    декември 183лв - вадим 50-60
    миналата година бях с 2мидеи само и мах ми беше 130лв. но тогава си имаше яки студове по -18С
    Смятам, че за къща разхода е приемлив. Баща ми в апартамента без да е включвал радиатори му е 18-19С
    при мен като се върна вечер /18:00/ темп. би била към 8-10С. дали са коректни сравненията със сметките вие кажете.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #64

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от yasenp
    Сериозен аргумент е, че 3 от 5 климатика LG, които виждам са ТОТАЛНО ОБЛЕДЕНЕНИ. Нямам сметка да си измислям, а и сигурно не само аз ги виждам тези неща.
    Значи виждал съм направо замръзнали Нео, Елит, Краун, Самсунг даже и едно Митсубиши
    Обледнени Мидеи и Осаки/масово/, Хайери също, ама ЛГ, Панасоник, Генерал досега не. Това в Пловдив при условие, че наблюдавам ежедневно минимум 6 броя ЛГ-та - на съседите монтирани преди малко повече от 2г.
    Това кво сме наблюдавли не е достатъчен критерий ми се струва. Нека някой който има ЛГ да сподели

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #65

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Днес сутринта (-5 някъде) минах покрай една офис сграда където са си наслагали само LG ,поне 4 работеха и не бяха обледени ,а колко топлят не мога да кажа .. но аз лично не бих си купил такъв за отопление макар че имат някакви нови инверторни модели които уж топлели ,а и цената им си я бива - към 1000 лв за 9ка

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #66

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi_
    ...макар че имат някакви нови инверторни модели които уж топлели ,а и цената им си я бива - към 1000 лв за 9ка
    Абе наблюдава се леко изместване на Мидеята от Лг-то. Имам впредвид, че на повечето места където бях преди около 8 месеца, когато си купувах клима, ми препоръчваха / направо набутваха/ ЛГ като "най-добрия климатик от среден клас" , някъде даже като "най-слабия от високия клас"* , а* мидеята съответно беше "най-добрия климатик от среден клас" щуротии...
    За 1000лв има доста добри Хайсенси 9 инв. между другото

    към модераторите// вече сме 2006 година

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #67

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от zdravko
    Тези двамката са така (че и по-зле) от ранна есен до късна пролет и понеже са два, а не един, едва ли е случайност - купувайте NEO

    http://bgphoto.net/photos/974/o632725703903593750.JPG
    http://bgphoto.net/photos/974/o632725705512968750.JPG

    Долния наистина не е толкова зле, ще се размрази.Но горния не ми харесва.Тук във форума някой беше казал че моделите на НЕО с FA2 в името били със светен компресор Sanyo пък аз знам че са и с външен датчик за размразяване.
    Дали те са добрите модели за които говориш Echo?
    Интересувам се защото един познат се е наканил да си взема точно НЕО.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    10
    #68

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравейте!
    Искам да споделя размера на сметките ми за ток.За месец ноември 45 лв.,за декември 53 лв.,като климатика работи по 24 часа и отоплява помещение
    18 кв.м.,без външна изолация,само с pvс дограма.Държа го на 19*,а поддържа 22-23*.Климатика е Panasonic. :Super:
    Бих искал да уточня,че в тези сметки влиза всичко.
    Преди да сложа климатика плащах около 25 лв.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    24
    #69

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    @Echo

    Мерси за съвета. А какво ще кажеш за варианта 2 броя Panasonic CS/CU-PW9DKE? Един продавач от техномаркет в провинцията много ми ги похвали. Гледам че са по 600лв единия. Това което ме притеснява обаче е че са много малки. За кухнята май няма да имам проблем, обаче за хола? Вярно че съм с ПВЦ дограма ама все пак 9-ка достатъчна ли ще е да поддържа 20 градуса през най студените дни? Ще топли ли при минус 10 градуса да речем? В София температурите през зимата падат доста особено вечер. Но пък май не е толкова влажно защото почти не виждам замръзнали климатици. Обледяването ли е основната причина повечето климатици да не работят при ниски температури или имат някаква електроника която ги изключва?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #70

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)


    9- ки са ти напълно достатъчни- не се набутвай с по- мощни и по- скъпи машини. И не само заради цената: по- добре е компресора да работи по- дълго време без прекъсване (примерно 7-8 мин.) отколкото за 1-2 мин. да постигне зададената температура. Така броя на включванията/изключванията за единица време се намаляват и компресора работи на по- добър режим... За конкретния модел не мога да ти кажа нищо...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    24
    #71

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)


    Това звучи по-добре и ако не получа други мнения които да ме разколебаят най вероятно ще взема панасониците мерси

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    5
    #72

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравей, Панчо!Много съм ти благодарен са съвета, който ми даде малко преди Нова година.Купих си Sanyo/втора употреба,японски и съм много доволен.Надявам се и други хора, които имат финансов ресурс до 600-700 лв вместо да оплакват после китайските си машини, да си купят втора употреба японски/инверторни, които са в ценовия диапазон от 600 до 700лв за 12-ка.
    За региона на Пловдив мога да препоръчам фирма АНТ и фирма Димели.
    За повече информация се обръщайте към Панчо/той е спеца по японските клими/
    А на теб Панчо, поздрави и още веднъж благодаря за добрия съвет!

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #73

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)


    Вероятно е да стигнат... Панасониците са добри машини! Все пак имай впредвид, че климатиците не се предвижда да работят под -10* - не, че не могат, ама...
    И една възможна уловка - провери 600 с или без монтажа са!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    24
    #74

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Вероятно е да стигнат... Панасониците са добри машини! Все пак имай впредвид, че климатиците не се предвижда да работят под -10* - не, че не могат, ама...
    И една възможна уловка - провери 600 с или без монтажа са!
    Без монтаж обаче мисля монтажа е към 200лева за двата. Това че не трябва да работят под -10 градуса значи ли, че през нощта когато е много студено трябва да ги изключвам? какво ви е мнението са японските инвертори втора употреба? Аз първоначално се бях насочил към тях, но после не знам защо реших да взимам нови?! Сега като чета във форума, май не е лоша идея?

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #75

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    @Deyantrif

    `Не са предназначени` не означава `не трябва да работят` - пример: с малки изключения, колите произвеждани на запад от БГ `не са предназначени` да се движат по пътища, като тези в София - дори на БДС не отговарят!

    При ниски температури, коефициента на преобразуване пада почти до 1:1! При всички положения е най-добре да не се изключва климатика!

    Инверторите са определно по износоуснойчиви от конвенционалните, но пак едно сравнение:
    за 14 хил лева може да си вземеш нова Фабия и ако се счупи да чакаш 2 месеца за ред в сервиза /по наблюдения от 2004/ или Рено Лагуна на 5-6 години и да дадеш след 2 месеца 6 хиляди за ремонт /малшанс май беше/
    Та с втората употреба - имай впредвид, че по сайтовете на производителите /Мицубиши, Дайкин/ съм срещал `средна очаквана продължителност на употреба, при нормални натоварвания - около 8 години`, а при колите май се планираше за около 10... Въпрос на късмет или приятели...

    Що не пробваш с камина с водна риза?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 157 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе