Страница 55 от 157 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 2355

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #811

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравейте!
    Решил съм да си купувам климатик, основно за отопление.
    Помещението ми е 28кв.м х 2,80м.
    Спрял съм се на инверторен модел, но основната ми колебание е марката.
    Имам оферти за General и Fufjitsu 12-ки. Ясно ми е, че това са две марки на една и съща фирма и няма разлика в изпълнението, както и в цената. Но скоро ми предложиха и аналог на тези модели от Fuji Electric, който е идентичен като дизайн (това е видно) и изработка според търговеца. С монтажа ми излиза около 150 лв по-евтино.
    Fuji според мен трябва да е производство на Fuji Denki Sosetsu Co., която е част от концерна Fuji. Утрепах се да търся в Интернет нещо повече за тези климатици директно от сайта на производителя, но не успях. От търговската фирма се опитват да ме уверяват, че Fuji е трета търговска марка на Fujitsu-General, което не е вярно според мен.
    Всъщност интересува ме качеството им, къде се произвеждат и какво общо имат с Fujitsu-General.

    Моля някой да ми даде съвет, какво да избера.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #812

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    вярно че Фуджи е третата търговска марка ,но се води малко по нисък клас и оттам по ниската цена сигурно .. надали са съвсем идентични вътре ,но ако не е китайски има шанс да си спестиш наистина тези 150 лв ( леко да коментирам сумата е твърде малка за експерименти от този тип ,но пък ако слагаш 2-3 клими си струва) инак има и Фуджитсу китайски ,като за разлика от Панасоник модела не се води друг ,а като гледам и че никъде на климатиците им не пише къде се произведени а продавача въпреки това горещо се кълне че са ЯПОНСКИ ( марката да съгласен съм) и ги избягвам ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    27
    #813

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравейте.

    Имам нужда от съвет относно климатик. Помещението е около 25кв.м./2.60м. височина, южно изложение, ПВЦ дограма. Идеята е да се ползва както за охлаждане, така и за отопление. Тъй като машината ще е над главата ми по време на сън бих искал да е относително тиха, защото жена ми ще ме убие ако не чува ясно хъркането ми през нощта.

    Това за което Ви моля е оптимално предложение за инверторен климатик с ниско ниво на шум и ниска консумация на ел.енергия за лято/зима, а ако е и без пари направо ще

    Благодаря Ви!!

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #814

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi_
    вярно че Фуджи е третата търговска марка ,но се води малко по нисък клас и оттам по ниската цена сигурно .. надали са съвсем идентични вътре ,но ако не е китайски има шанс да си спестиш наистина тези 150 лв ( леко да коментирам сумата е твърде малка за експерименти от този тип ,но пък ако слагаш 2-3 клими си струва) инак има и Фуджитсу китайски ,като за разлика от Панасоник модела не се води друг ,а като гледам и че никъде на климатиците им не пише къде се произведени а продавача въпреки това горещо се кълне че са ЯПОНСКИ ( марката да съгласен съм) и ги избягвам ...
    За FUJI виж тук:
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg177249
    и тук:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,23881.0.html

  6. Novice
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    3
    #815

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Здравейте от мен
    Значи трябва ми помоща на някой който разбира от климатици.
    Значи мисля да взимаме климатик , само че нищо не разбирам от тях. Та въпросът ми е:
    Трябва ми климатик , мисла че ми казаха да е инверторен , т.к. топлел повече през зимата. Посъветвайте ме какъв модел, до към 800 лв да е ефикасен най -вече за зимата. Стаята е етакава , че са всъщност 2 стаи съединени и едната е 12 кв.м, другата е 14.40 кв.м или общо 26.40 кв.м., височина 2.60 м, нямам изолации никакви, в къща живея, стаята е северозападна( прозорци на западната страна(6.60м), която е по-дългата и една стена на северната(4м)).
    Тъй като чакам и бебе трябва да не е шумен.
    Моля дайте ми съвет.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #816

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Благодаря Ви за коментарите.
    Явно разликата като качество между Fuji (при цена 1570 лв. с монтаж) и Fujitsu-General (при цена 1650лв с монтаж) e много тънка и каквото да избера няма да сгреша.

    И още един интересен въпрос, някой работил ли е с кредит за енергийна ефективност. Инверторите попадат в списъка на кредитираните отоплителни уреди.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    34
    #817

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от mims
    Здравейте от мен
    Значи трябва ми помоща на някой който разбира от климатици.
    Значи мисля да взимаме климатик , само че нищо не разбирам от тях. Та въпросът ми е:
    Трябва ми климатик , мисла че ми казаха да е инверторен , т.к. топлел повече през зимата. Посъветвайте ме какъв модел, до към 800 лв да е ефикасен най -вече за зимата. Стаята е етакава , че са всъщност 2 стаи съединени и едната е 12 кв.м, другата* е 14.40 кв.м или общо 26.40 кв.м., височина 2.60 м, нямам изолации никакви, в къща живея, стаята е северозападна( прозорци на западната страна(6.60м), която е по-дългата и една стена на северната(4м)).
    Тъй като чакам и бебе трябва да не е шумен.
    Моля дайте ми съвет.
    Съжалявам но такъв климатик( за такава цена ) още не е създаден .

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #818

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от bukke
    Благодаря Ви за коментарите.
    Явно разликата като качество между Fuji (при цена 1570 лв. с монтаж) и Fujitsu-General (при цена 1650лв с монтаж) e много тънка и каквото да избера няма да сгреша.

    И още един интересен въпрос, някой работил ли е с кредит за енергийна ефективност. Инверторите попадат в списъка на кредитираните отоплителни уреди.
    Нещо много скъпо ти го продават.В сайта на вносителите на Fuji за българия Fuji RS12LB е 1320лв/с монтаж/.Ето:
    http://www.fujielectricbg.com/
    Можеш да го закупиш и с скредит за енергийна ефективност:
    http://www.reecl.org/bg/index.php
    След покупката ти връщат 20% все едно заема ти е безлихвен.В някои банки можеш да върнеш заема веднага като банката прибира 5% такси и 5% наказателна лихва и за теб остават 10%.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #819

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Тръгнал съм да купувам FUJITSU ASY12USB от една варненска фирма. На климатика никъде не пише къде е произведен, а собственикът на фирмата твърди, че е японски или тайландски, но не и китайски. Той японски няма как да е, ще съм доволен ако не е китасйки просто. Въпросът ми е дали някой има някакво инфо, или впечатления от този модел. Поразрових в нета и гледам, че е с СОР 3,85, което е множко като за китайски конвенционален, което ме навежда на мисълта, че наистина не е китайски. Цената е 1039 лв с ДДС без монтаж, което също не е цена за китайски конвенцинален климатик. Все пак бих бил благодарен, ако някой сподели нещо, а също така кой може да е вносителя на тези клими.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #820

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Виждам, че dan66 е изчерпал напълно отговорите по темата за Fuji, мога само да добавя, че конвенционалните им модели са с компресор LG, a инверторните с Тoshiba /става въпрос за 12-ките/.
    @yasenp
    Аналога на FUJITSU ASY12USB е FUJI RS-12UB и е абсолютно произведен или в тайланд или китай. Но наистина има такъв* СОР 3,85. Искам да кажа, че този СОР далеч не е непостижим за китайски климатик.

  13. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #821

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от bukke


    И още един интересен въпрос, някой работил ли е с кредит за енергийна ефективност. Инверторите попадат в списъка на кредитираните отоплителни уреди.

    Привет!
    Аз "работя" с кредит за енергийна ефективност. Значи: 1524 кинта беше офертата с монтаж за Митсубиши 9-ка инвертер. Банката (пощенска) ми "даде" 1512 (12 кинта такси ала бала портокала). След "връщането" на 20% трябва 12 месеца да връщам по 109 лева на месец. Т'ва е...досега съм внесъл 6 вноски, остава ми още половината. Проблеми не е имало никакви. Искат фактура оригинал и протокол за монтажа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #822

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    доста тичане за спестяването на 150 лв .. а този кредит може да се ползва само веднъж на жилище ,много по добре е да си смениш дограмите или да сложиш изолации ,а ако ще са климатици да са поне 2-3 .. аз затова не бързам ,може да го ползвам за прекарването на газ след някоя година .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #823

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Yas

    Привет!
    Аз "работя" с кредит за енергийна ефективност. Значи: 1524 кинта беше офертата с монтаж за Митсубиши 9-ка инвертер. Банката (пощенска) ми "даде" 1512 (12 кинта такси ала бала портокала). След "връщането" на 20% трябва 12 месеца да връщам по 109 лева на месец. Т'ва е...досега съм внесъл 6 вноски, остава ми още половината. Проблеми не е имало никакви. Искат фактура оригинал и протокол за монтажа.
    Този кредит за всякакви климатици ли го дават, или само за определени марки ?

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #824

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Не всички,а отговарящи на определени изисквания
    Списъкът е тук http://www.reecl.org/bg/et_pmp_tbl.p...Rows_et_pmp=86

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #825

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi_
    доста тичане за спестяването на 150 лв .. а този кредит може да се ползва само веднъж на жилище ,много по добре е да си смениш дограмите или да сложиш изолации ,а ако ще са климатици да са поне 2-3 .. аз затова не бързам ,може да го ползвам за прекарването на газ след някоя година .
    "Средствата по Програмата REECL са ограничени

    Кредити и безвъзмездна финансова помощ по Програмата REECL се предлагат на потенциалните кредитополучатели до 31 декември, 2006 г." http://www.reecl.org/bg/about_us.php

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе