Страница 60 от 184 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #886

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Нищо подобно.Фибран / едно от търговските имена на XPS / не се използва на ТИ.С него се обличат само бетонните колони и основите.А и 5см е критичен минимум за някакво подобие на изолация.Имам двуслойна външна 8 см, на термомостовете 10 см, и на част от къщата вътрешна с вата, каширана с алуминиево фолио и дървена ламперия.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #887

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ммм...дааа...сериозна топлоизолация,но крайно недостатъчна за достигане параметрите на така наречената пасивна къща...това алуминиево фолио нямаше смисъл да го споменаваш,то не подобрява топлоизолациооните качества на ватата...

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #888

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Не казвам, че е пасивна, далече сме още от тези показатели, но се приближава до показателите за такава.Алуминиевото фолио има ролята си при ватата, тъй като има не само влагозащитен ефект, но играе ролята и на топлоотражател, тъй като се монтира от вътрешната страна, към стаята.

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #889

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    С фолиото не се ли получава "аквариум" т.е. нарушава се естественото дишане на стените? Любопитно ми е след години зад фолиото каква ли микрофлора и фауна ще се е появила във ватата?

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #890

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Не се създава, по него фабрично има пробита решетка от микроскопични отворчета, през които вентилира.Освен това, точката на оросяване е извън стената и няма как да кондензира влага.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    до София
    Мнения
    21
    #891

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    иска ми се да си изясня някои неща затова ще ви попитам
    примерно ако по документация при -5° климатика Е9НКЕ-3 отдава 3100w за които е консумирал 552w COP=5,61
    какви ще са ориентировъчно данните при -5° при отдадена мощност 2300w колко ще консумира.......w COP=.....
    какви ще са ориентировъчно данните при -5° при отдадена мощност 3900w колко ще консумира.......w COP=.....

    примерно ако по документация при +7° климатика Е9НКЕ-3 отдава 3600w за които е консумирал 890w COP=4.05
    какви ще са ориентировъчно данните при +7° при отдадена мощност 2600w колко ще консумира.......w COP=.....
    какви ще са ориентировъчно данните при +7° при отдадена мощност 1600w колко ще консумира.......w COP=.....
    какви ще са ориентировъчно данните при +7° при отдадена мощност 800w колко ще консумира.......w COP=.....

    Panasonic_E_9_12HKEW-3_service_manual.pdf

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #892

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Има подобна таблица, но за ТОШИБА 10,13,16 SAVP - http://www.refteh.ee/index.php?lang=est&main_id=51 .Трите PDF-а между двете таблици на сайта.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #893

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    не го четеш правилно ... при -5 отдава максимално 3.1 кв ,максималната консумация ще е над киловат тая която си писал най много да е номиналната .. делиш тези 3100 вата на максималната консумация и ще получиш КОП при -5 ,ще е нещо от сорта на 2.2-2.6 .. КОП сам по себе си говори твърде малко за качествата на един климатик не се вманиачавай по него .. машината няма да е икономична аз ти го писах в другата тема защо .. е ,няма да е на нивото на осака и мидея но не е нищо особено

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #894

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Този месец сметката ми за ток е 94 лв.!!!
    Аз съм с "Мерцедеса" на климатиците - Sharp AY-XP 12FR!
    На първия етаж съм, с 3 камерна ПВЦ-дограма и всички стени, без таваните са ми от гипс-картон, не съм слагал вата отвътре, така че може да се каже, че нямам изолация. Отоплявам хол + преходна спалня(28 кв.) и държа доста високи температури - 26-29 градуса.Иначе предишния месец платих 53 лв. Вкъщи се готви редовно и бойлерът не се изключва!Кажете, при вас как е този месец?

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #895

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    аз не казвам щото никой не вярва ,особено собствениците на Мидея и подобни .. дори и на засечената с измервателно устроиство консумация от 1 киловат средно на Мидеята в офиса никой не повярва .

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #896

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    edi1, не знам, какво значи пасивна, нито пък активна къща, но не в това е въпроса. Можеше да напишеш, че климатика ти харчи по-малко, когато навън е слънчево, а не, че харчи по-малко, при по-ниски температури! Чичко Слънчо, винаги помага(зимата).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #897

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Да се смее ли човек,да плаче ли на такива изказвания...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #898

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Очо,къде го видя това в постовете на Еди1 ? Гледам,гледам,но не виждам подобно изказване.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #899

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Не знам, дали ви разбрах, но ето
    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Сметката за посочения от мен период е 64 лева.За предходния беше 73 лева, нея съм я посочил още преди 1 месец.тогава беше по-топло, което означава, че машините при същите условия/нищо не е променено нито в условията на стаите и къщата, нито в начина на отопление/ имат по-малка консумация - проста сметка.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #900

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Сори,четох само тази страница,не съм погледнал вчерашните постове.Мислех,че пишеш по днешните.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе