Страница 126 от 184 ПърваПърва ... 76116124125126127128136176 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,876 до 1,890 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1876

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    W22B ,160-180 вата го гледам преди малко се кротнал .. вънка е 7° ,зададени 22° .. а ,отворил съм му да топли и коридора общо към 30 квадрата

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Йордан Илиев
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    95
    #1877

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Извинявайте за тъпия въпрос, ама с какво и как мога да проверя колко харчи моя климатик panasonic e12qke?

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #1878

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от apche Виж публикацията
    Този от подписа ми за последните 3 дни работи он/оф(3/5м.) с моментна консумация от 300 до 500w. при външна 12С и зададени 23С.
    В момента при външна 11С , 22на дистанционно и 23 в стаята,за първи път се кротна - но на 400W
    Ти колко искаш да ти харчи? Имаш 17,5 кв.м. дебела бетонна горна плоча, която се опитваш да нагрееш до 27°С - 28°С. Колко енергия си мислиш, че отива там? Климатизаторът компенсира топлинните загуби в помещението. 23°С в помещението е висока за зимата. Машината, която си си окачил, е доста високо технологична. Вероятно не и е там мястото? Реалният и минимум е 270W.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1879

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    W22B ,160-180 вата го гледам преди малко се кротнал .. вънка е 7° ,зададени 22° .. а ,отворил съм му да топли и коридора общо към 30 квадрата
    Климатикът ми е много по-икономичен от климатикът ти
    На 281PDR съм му задал 24о, а моментната консумация варира между 65-90W. Отоплява стая 20м2 с отворена врата към коридор 11м2 + отворена врата на кухня, която е 16м2. Температурата навън е 6о по ДУ на климатика.
    Kasap и MisterT харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1880

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    А комшиите под и около тебе да не са надули кюмбетата че с 350 в ,топлиш 50 кв
    spas.slavchev одобрява това.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1881

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Не, отдолу също са на климатици, а отгоре не знам с какво се топлят, но подозирам, че са на ток.
    Кухнята и коридора са споделени с 221PDR, който е в спалнята.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1882

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    А комшиите под и около тебе да не са надули кюмбетата че с 350 в ,топлиш 50 кв
    В подкрепа на gnf мога да кажа, че моя 402 PDR, за хол 35м2 снощи при подбни темеператури на неговите, при липса на съседи и празен магазин под мен харчеше между 90 и 200в. Просто японските Тошиби от тези поколения така си топлят.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    29
    #1883

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ти колко искаш да ти харчи? Имаш 17,5 кв.м. дебела бетонна горна плоча, която се опитваш да нагрееш до 27°С - 28°С. Колко енергия си мислиш, че отива там? Климатизаторът компенсира топлинните загуби в помещението. 23°С в помещението е висока за зимата. Машината, която си си окачил, е доста високо технологична. Вероятно не и е там мястото? Реалният и минимум е 270W.
    Вчера за кратко наистина се завъртя около тия 270W.
    8г.отплявам тази стая с конвенционално K2У япоско Chofu 2.8кВт,което правеше 25С без проблем. със старата дограма и без вътрешната изолация.В стаята зиме без отопление не пада под16С,а сега сътрие е 20(нощем дъщеря ми спира климите).
    Чел съм тук,че като позастуди,тогава ще излезе от он/оф и ще закове минимима и се надявам да е така.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Климатикът ми е много по-икономичен от климатикът ти
    На 281PDR съм му задал 24о, а моментната консумация варира между 65-90W. Отоплява стая 20м2 с отворена врата към коридор 11м2 + отворена врата на кухня, която е 16м2. Температурата навън е 6о по ДУ на климатика.
    Май наистина онези(японските к2у) не са като тези (новите в BG).Бях доволен от К2У-то,но при 1300лв за 15г(200х - последнатъа бе изчегъркана от продавача . Mitsubishi (с два сензора беше модела),за по-сигурно реших да е нов и не от евтините!

    Нормално ли е само турбината на вътрешното да харчи 65Вт с минималните си обороти,понеже колега бе писал,че му харчела 20Вт?
    Този пост е редактиран от apche; 15-11-14 в 16:46.

  11. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #1884

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Колега засечи климатика колко ще изгори за 24ч, при зададена постоянна температура и тогава пак ще коментираме.Той сега ти работи он-оф и това че на моменти ти се задържа на 400в, не значи ще ти ти изгори 10кв.
    spas.slavchev одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1885

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Йордан Илиев Виж публикацията
    Извинявайте за тъпия въпрос, ама с какво и как мога да проверя колко харчи моя климатик panasonic e12qke?
    На предната страница, колегата с тошибата е фотнал и ватметъра......

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #1886

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    то сега се върти около 400 вата ,ти очакваш като застудее да закове минимума TEST да не дойде слаб за помещението по скоро трябва да се притесняваш ..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1887

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от MisterT Виж публикацията
    В подкрепа на gnf мога да кажа, че моя 402 PDR, за хол 35м2 снощи при подбни темеператури на неговите, при липса на съседи и празен магазин под мен харчеше между 90 и 200в. Просто японските Тошиби от тези поколения така си топлят.


    Аз не отричам качествата на пдра,даже мисля да си взема третия клиамтик такъв.Но на модела 221пдр ,по спецификация му дават мин топлоотдаване от 200 в при консумация 45 в,което е коп 4,4 на минимум ,тоест при консумация 80 в ,ще отдава около 350 в .При това отдаване турбината ще духа едва ,едва и ще разсейва струята на метър от него.При това положение за да се топлят 50 кв ,значи апартамента е много топъл и пак температурата в другите помещения ще е доста по ниска от слабото въртене на въздуха.Ако бъркам някъде ме поправете.Например при мене като ми е студен апартамента и климатика е настроен на 22 гр и цял ден почити не е правил он/оф а отдава 1 кв на минимум ,как мислите дали при същите условия пдра пак ще харчи 80 в ?

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #1888

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от apche Виж публикацията
    Вчера за кратко наистина се завъртя около тия 270W.
    8г.отплявам тази стая с конвенционално K2У япоско Chofu 2.8кВт,което правеше 25С без проблем. със старата дограма и без вътрешната изолация.В стаята зиме без отопление не пада под16С,а сега сътрие е 20(нощем дъщеря ми спира климите).
    Чел съм тук,че като позастуди,тогава ще излезе от он/оф и ще закове минимима и се надявам да е така.

    - - - - - - - - - -



    Май наистина онези(японските к2у) не са като тези (новите в BG)...
    Да, за онези, японските, физиката не важеше! Колкото повече топлеха, толкова повече енергия връщаха обратно на ЕРП-тата . Тези, новите в BG, харчат ток. Хвърляй панасоника и си връщай обратно стария. Сложи му ватметъра и ни напиши какво показва.
    spas.slavchev одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    29
    #1889

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Не се притеснявам понеже съм писал с какъв съм го топлил 8г.Всички калкулатори,консултанти,познати и непознати майстори сметнаха,че ще е достатъчен.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #1890

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Аз не отричам качествата на пдра,даже мисля да си взема третия клиамтик такъв.Но на модела 221пдр ,по спецификация му дават мин топлоотдаване от 200 в при консумация 45 в,което е коп 4,4 на минимум ,тоест при консумация 80 в ,ще отдава около 350 в .При това отдаване турбината ще духа едва ,едва и ще разсейва струята на метър от него.При това положение за да се топлят 50 кв ,значи апартамента е много топъл и пак температурата в другите помещения ще е доста по ниска от слабото въртене на въздуха.Ако бъркам някъде ме поправете.Например при мене като ми е студен апартамента и климатика е настроен на 22 гр и цял ден почити не е правил он/оф а отдава 1 кв на минимум ,как мислите дали при същите условия пдра пак ще харчи 80 в ?
    Е той допълни, че 2 клими си делят тази площ, така че не е корекно да се каже, че с 80 вата се топли 50кв.м. Така или иначе стойностите които се виждат на енергиийния монитор на PDR-ите са доста успокояващи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе