Страница 12 от 114 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 1700
Like Tree1Одобрявам

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #166

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Имам вьпрос малко в страни от темата. Някои знае ли нещо за отопление с торсионен генератор или нещо от този сорт/не сьм сигурен за точната терминология/. Преди няколко години доста се писа по вестниците за нещо такова в Бьлгария . Даже маи бяха монтирали някьде такова нещо за отопление на сграда . Маи Тренчев го предлагаше като евтина алтернатива на топлофикация. Ще ми е интересно да узная повече .ако някои знае за какво става вьпрос.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #167

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Така е затова търсете малки фирми който са заинтересовани да ви обърнат внимание ама всички се бутате в тия маркети.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #168

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    вече ще знаем
    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Така е затова търсете малки фирми който са заинтересовани да ви обърнат внимание ама всички се бутате в тия маркети.
    вече ще знаем

    ПРОЧЕТЕТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #169

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравеите . Някои да има впечатления от мидеа MSG-09HRI. Че топли но пука и шуми е ясно но дефектират ли много . Ако 90% доживяват 3-4 години значи е ОК . За мен алтернативите са :конвенционален за 360лв. или инверторната мидеа за 600лв. Няма да има гаранция та затова ме интересува каква е статистиката с дефектите. Компресора при читав монтаж 99% ще изкара 2-3 години но ако електрониката им е калпава ще откривам колелото с поялник в рька дьлго време. При мен Ел. захранването е читаво поне до сега .

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #170

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Вземай конвенционален. В него няма много електроника, докато в инвертора има.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #171

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Благодаря. То не че конвенционалния няма електроника ама така е думата. Та взех haier HSU 07RB03/R2 за470лв.. на прьв оглед- двоина пита на вьншното тяло .R410 . пластмасов корпус на вьншното тяло .6 лопатки на вентилатора"може ида не шуми много вентилатора".вьтрешното тяло е от льскава пластмаса и е с двоина клапа за вьздуха - изглежда много добре и на наи-ниска степен вентилатора не се чува "пусках го да го пробвам" .Другата седмица ще го монтирам и ще пиша дали топли и дали вдига шум.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #172

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Цитат Първоначално публикувано от misho
    Здравеите . Някои да има впечатления от мидеа MSG-09HRI. Че топли но пука и шуми е ясно но дефектират ли много . Ако 90% доживяват 3-4 години значи е ОК . За мен алтернативите са :конвенционален за 360лв. или инверторната мидеа за 600лв. Няма да има гаранция та затова ме интересува каква е статистиката с дефектите. Компресора при читав монтаж 99% ще изкара 2-3 години но ако електрониката им е калпава ще откривам колелото с поялник в рька дьлго време. При мен Ел. захранването е читаво поне до сега .
    Мисля че не си заслужава заради икономията на 130 или 150лв за монтаж да загубиш гаранцията понякога дефекти се случват дори и при монтажа това че е нов не занчи че 100% всичко е ОК. А после как ще си поръчаш части помисли ли.
    Тази 7ца на колко квадрата щте топли аз 9ка на 13квадрата виждам че не достига.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    4
    #173

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Здравейте!!!Преди месец си купих уж нов модел на осака(CH-12_BPEO).До тук добре.Доиде монтажната група и на бързо(3-4 часа)монтира климатика,само,че след като си тръгнаха и климата заработи започнах да чувам странен шум от вътрешното тяло.Когато оборотите на вентилатора се сменят се чува нещо като бучене от електрожен(20-30 секунди а по някога и повече от минута) обаче когато го натисна с ръка(вътр.тяло)това бучене изчезва,а и освен това по-някога вътрешното тяло издава шум всякаш перката му закача някъде.Та въпросът ми е:Нормално ли е това,защо се получава и трябва ли да викам майстори ?

    П.С. За първи път ползвам климатик и за това задавам такива въпроси,които на някои от вас може да се сторят смешни.

    За отговорите Ви благодаря предварително !!!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #174

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Това не е нормално! Викай ги да идват и не пускай климатика докато не дойдат "майсторите". Това с електрожена нямало оправия при Осаките, но ако перката закача, може да ти излезе солено да си оправиш климатика.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    18
    #175

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Същият проблем с вътрешното тяло имах и аз,при определени обороти,се чуваше шум все едно перката закача някъде,а като докосна вътрешното тяло се усещаха вибрации.Климата е Mitsubishi - SRK 25 ZD-S1 Inverter DC - PAM.
    Извиках техниците и се оказа че монтажната група не е нивелирала правилно вътрешното тяло.
    Така че викай ги веднага.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #176

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Airclima мисля че 290BTU/m3 даже идва много но по мальк няма. Според теб сигурно сьм за 12ка в 11м2 кухня с PVC и изолация. А относно монтажа бих дал 150лв. но на някои които би го направил качествено. Осем дюбела .четри конуса и едно фьцкане не струват 100лв. Материалите за 5м трьбен пьт+стоики.тампони и кабел ми струваха 52лв..Предполагам че ти си правиш монтажите качествено но 90% не ги правят. ако не сьм прав нямаше да има като горните постове по форумите. А за гаранцията- и аз доставям оборудване "клиента винаги е прее..н" поне в седно голямите ф-ми. Благодарен сьм на всички в този форум за сьветите мненията и впечатленията които пишат поне за мен прочитането им беше много полезно. Кьм това прибавям и моите много лоши впечатления от монтажа на пьрвия ми климатик от оторизирана ф-ма. .А сьщо и трите к-ка. в офиса монтирани по аналогичен начин от "познат" на шефа ми пак от елитна ф-ма.
    В обши линии за читав монтаж само сьм чел но не сьм виждал.

  14.  
     
  15. see
    see е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    20
    #177

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Според мен над 80 % от дефектите по климатиците идват от грешки при монтиране.Екипи с над 1500 монтажа са доста ценени навсякъде и са сигурен признак за безпроблемна експлоатация на машините.Как ви звучи монтаж на 12ка за време от 20 до 50 минути ?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #178

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Е чак за 20минути едва ли то само пробиване на стената ако е тухла отнема 10тина минути а на бетон ми се е случвало до 50минути да идат. Аз например си правя графика 1ви монтаж от 9.30 до 12.00 втори монтаж от 13.00 до 15.30 приблизително никой не ме гони освен комший по блоковете затова гледам до 14.00 да свърша с дупченето и после почвам с монтажа
    А за това че 7ца е малка за 11квадрата съм съгурен защото виждам как работят китаиските клими и японските макар и 2ра употерба.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #179

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    7-цата е идеалан за малка стая от порядъка на 11 квадрата. Ако стаята е с изолация и нова дограма няма никакви проблеми. Ела да видиш аз каква стая отоплявам с 9-ка конвенционален. Вярно, че е Даикин.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #180

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)

    Догодина ако има зима като миналата година ще се стопли ама друг път. Но избора си е личен и аз няма повече какво да коментирам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 114 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе