aad, а колко градуса е в стаята без да работи климатика?
Защото ако примерно е 21 градуса, то е напълно обяснимо защо "поддържа" 22-23* (или поне така ти се струва) , но не може да вдигне повече. Секцията му пречи, т.е. вдига си я температурата (25*), ама само пред себе си.
П.П. Ако може да се измести секцията (доколкото разбрах не е голяма) за известно време - ще си проличи.





)
Че искаш да ти е 26*(при каква външна?), казали го това условие на фирмата като избирахте климатика? Подреди си така стаята че да не седиш под/пред него. 26* трудно се дигат и поддържат - не пречи да пробваш обаче: слагаш на 30* и вентилатор на ХАЙ и чакаш ... и ние чакаме ... резултата.
Пробвал съм няколко пъти да го набузя но затварям една врата и помещението става 35м3 - дига 26* за десетина минути(при външна +10*). Убедил съм се че ти трябват над 100Вата/м3 за да може да се правят бързи гимнастики. Но пък тогава ще дойде много скъп и преоразмерен и ще включ/изключ често - което пък води до повече харч - което пък ... сложна работа е преценката на мощноста(прави се преди покупката).
