Страница 127 от 130 ПърваПърва ... 77117125126127128129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,891 до 1,905 от общо 1950

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    12
    #1891

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Конкурсът ще е на тема: "Мазохист ли съм?"
    Ето и малък жокер по темата:
    http://www.standartnews.com/news/com...BB%D0%BE%D0%BA

    А наградата е от порядъка на 20 000 месечно на всеки блок за успелите да премахнат "злото" от домовете си!!!
    АНАТЕМА ТЕЦ АНАТЕМА angel

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #1892

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте,
    от тези 2 групи климатици кои бихте ми препоръчали и защо? И заслужава ли си разликата? Ще се отоплява южен хол, 27м2 или 70м3. Имам конвекторен радиатор, 3kW. Климатика ще е помощен, ако се наложи. Както и лятно време ще охлажда.

    FUJITSU ASYA 12LG - 1730лв
    MITSUBISHI MSZ-GC 35VA - 1859лв
    DAIKIN FTXS35G - 1830лв
    TOSHIBA RAS-13 GKV-E - 1789ЛВ

    FUJITSU ASYB 12LDC плазма - 2084лв
    MITSUBISHI MSZ-FD 35VA плазма - 2479лв
    DAIKIN FTXG35 - 2070лв

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1893

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    moni74 къде ги гледаш тия цени, това с монтажа ли са? Голямко ти е помещението и как така ще е помощен?!? ... радиатора бих казал че ще е помощен! Та на въпроса: 12LD(4.8кВ) ти предлагам - по-надоло да не си паднал, че ще спиш с ушанка!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #1894

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цените са с монтаж. Не знам добри ли са. Цени от познат. А помещението определено ще си го грея с радиатор Airlec 3kW. Имам такива във всички стаи. В хола имах климатик инверторна 14-ка Hisense 4001G. Супер машина, 5г го ползвах. Но преди седмица нещо стана с напрежението на тока и се запали. Изгоря ми целия хол и апартамента се опуши навсякъде.
    Сега искам да сложа друг климатик. TOSHIBA RAS-13 GKV-E - 1789лв най ми допада като цена/мощност. Но не знам дали е добър.

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1895

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Ти сериозно ли говориш, как така ще се запали? Масово не си изключваме машините денонощно и ги оставяме без надзор денем(не че нощем като спиш са под надзор де) - каква е вероятноста да стане сакатлък?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #1896

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    При мен вероятноста беше 5г х 365 дни = 1865 дни. Толкова време работи. Значи 1 към 1865. От пожарната казаха, че е било късо съединение в следствие на ниско напрежение. Обаче от ЕВН отричат. След пожара, на следващия ден са сменили кабелната обувка на силовия кабел в главното табло, на входа. И сега тока си е наред. Не мога да докажа нищо.
    За мое щастие пожара е станал в 21,30. Аз бях в София. Жена ми е грабнала малкия / на 2г/, спряла е главния бушон и е избягала. После е звъннала на 112. Така че поне се разминахме с трагедия.

    Та относно тошибата какво ще ми кажете?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #1897

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Ай, стига бе!! Кое се запалило? Кой го казва? Жена ти, го е видяла или как?? Сериозна работа! Аз бих казал,че радиатора е по-опасен, но вече не знам...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #1898

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Очо, не се бъзикай. Не ти го пожелавам.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #1899

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Не се бъзикам! Питам сериозно! От шест месеца съм с климатик.. Остава и него да го дебна, както бойлера.. Наистина, работата е сериозна! И аз съм палил, "без да искам" неща, но съм там и гледам!..., а това!? И при най-добрите се случват издънки, затова "световните фирми" идват и казват: трябва да сменим "еди какво си", ти казваш : аз нямам проблеми... Те казват: въпреки това-ще ти го сменим и това няма да ти струва нищо.... Има подобни грешки къде ли не...

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1900

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Климатик специално - кое и как ще му се запали - не ми става ясно? Не е ли проектиран така че да работи без наглеждане и каквото и да му се бъгне да не стига до пожар?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #1901

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Знам само, че се е запалил от късо съединение. Според пожарната от ниското напрежение, според ЕВН от кабела на климатика, според монтажниците от тока. Виновен няма...
    А аз съм късметлия, че няма жертви. За разлика от случая снощи, в Айтос - запален климатик и пожар - 2 жертви.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #1902

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    dgenov, да приемем, че климатика, не е на отделен предпазител(както е обикновенно) , а е на този за бойлера... При "късо" може и да не изгори предпазителя на бойлера, а някой друг кабел да се "запали". От там ако има условия, може да лумне всичко.. Или в климатика: резистор(неправилно изчислен или неправилно монтиран) може да прегрее и да се запали, а пластамасата е наоколо.... Не съм гледал новините, но.... Съболезнования. Затова пиша, че е сериозно! И не се шегувам. Ако има проблем с модела...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    127
    #1903

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    При мен климатика е на отделен бушон. Но той не е паднал сам. Нямам идея защо. А и Hisense имат защита от 160V до 260V - не мога да си представя как се е запалил?!? Ползвах го 5г - отпада варианта за проблем или дефект в модела.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #1904

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Бушона изключва, когато го претоварваме по ток. Т.е. ако протече по- голям ток от допустимото(за предпазителя). Ако обаче на "нещо" му трябва по-малък ток, за да се " запали ", предпазителят няма да помогне. Именно: идеята е да се разбере, дали климатика е потенциалният виновник или кабелите... Не отпада: дефект в модела!, защото пет години работи... Именно за това става въпрос! Пет години се е опитвало да се запали и е успяло....

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #1905

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Това е съобщението за инцидента със запаленият климатик в сайтовете за новини.

    10 Декември 2008 г. - Двама души са починали от задушаване при пожар в Айтос, съобщиха от Областната дирекция на полицията в Бургас.

    Около 4.10 часа тази нощ в Районно управление на полицията в Айтос е получено съобщение за възникнало запалване в частен дом, намиращ се на ул. "Хисарска" №4 в града, обитаван от съпрузите Ахмед и Айше Шаиб, съответно на 76 и 66 години. Към мястото на инцидента своевременно са се отправили два противопожарни автомобила с петима огнеборци, които са потушили огъня.

    Констатирано е, че семейството е загинало от задушаване, в следствие на разразилия се пожар. По първоначални данни причина за инцидента е късо съединение в контакта на климатика, който е довел до разразяване на пламъци в къщата от дървен гредоред. Възрастният мъж е бил трудно подвижен, а съпругата му също е имала здравословни проблеми.


    Според мен при случая с moni74, както и при този, причинатаза инцидента е в кабелите които захранват климатика до електрониката. Ако кабелът е бил удължен неправилно и не е правил добър контакт в мястото на свръзката е прегрявал, от там е тръгнал и проблема. След влизането на напрежението в електрониката си има защити. До електрониката няма друга защита освен по максимален ток, който при изскрене на кабел може да не бъде достигнат и съответно предпазителя няма да изключи напрежението.

    При търсене в интернет се срещат и други инциденти на запалване свързани със захранващи кабели на климатици поради вероятно неправилно удължаване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе