Страница 4 от 130 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1950

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #46

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    ....минус 8 ,малко по-на запад от младост и на изток от Люлин... ...измерено от термометри на автомобил,на външно тяло на климатик и трети на балкона.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #47

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Измерено на тераса в Люлин . -14 .
    Не се базикам еййй
    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Да бе, ти да не си на хижа Алеко, там наистина е толкова http://vremeto.dir.bg/
    В момента в София го дават -9 измерено в ХМС-то в Младост 1
    тва в дирбг е в 20:00

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #48

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от blue1

    220voltov климатиците на 100 волта имат точно такава гаранция каквато и тези за европейският пазар, не знам защо решавате , че фирмите който ги внасят не са си уредили гаранцията. В крайна сметка нека кажат тези който ползват такива климатици как е, щото виждаш, че в другите теми достатъчно собственици на европейски модели берат ядове със сервизите и гаранцията.
    ...Ами казвам следгаранционен сервиз,а не гаранционен,щото аз и на тия мойте майстори им нямам вяра ,че след 5 години примерно ще мога да ги намеря да ми правят климатика ако се наложи.Аме ето я Европата,ще пална колата и хоп в Чехия.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #49

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    нещо не пишете да не ви е хванала бялата смърт -11 беше миналата нощ в Шумен ,а тая ще падне поне до -15 щото вече е -11 .. климите топлят ,но компресорите бичат на доста височки обороти

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #50

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Хахах! Наближава часът на истината! http://dnes.dir.bg/2008/01/04/news2508475.html

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #51

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте и от мен, бъдещ собственик на General-Fujitsu. От две седмици чета форумите и научих адски много неща за климатиците. В понеделник отивам да поръчам 3 броя. Наумил съм да са General-Fujitsu ASHA12LC - 2 бр. и ASHA18LC - 1 бр. Имам обаче няколко въпроса, ще съм много благодарен, ако отговорите компетентно, в което не се съмнявам.
    1. Апартаментът е тухлен, за сега без изолация (ще има напролет), на първи етаж - отдолу са мазета - неотопляеми. Най-голямото помещение - хол - 28 кв.м., на 3м височина = 84 куб.м., PVC дограма, един доста голям прозорец около 5 м2, само една външна стена. За там според Булклима е необходима 18-ка. Едната стая е 15 м2 на 3м височина = 45 м3, две външни стени, 2 нормални прозореца. Другата стая е 18 м2 на 3м височина=54м3, с една голяма външна стена (колкото двете на първата стая) и 2 нормални прозореца. За тези две стаи според същата фирма са необходими 12-ки. Забравих да спомена, че апартаментът е с югоизточно изложение, ако има значение. Та правилно ли са сметнали от Булклима? Интересното е, че в края на лятото същите ми заявиха, че за отопление ми гарантират, че 14-ка и 2 12-ки ще са ми напълно достатъчни...а сега - от 14-ка отидохме на 18-ка? Кой вариант ще е по-добър?
    2. Апартаментът е след ремонт, в стените съм заложил по 3 гофрирани тръби ф 30, дали ще могат да се прекарат тръбите за климатиците през тях? Абсолютно прави са и с лек наклон навън. Лошото е, че в хола около 5 м от тръбния път минава през тези гофрета. Може би допуснах грешка, че не викнах някой да вкопае медни тръби, но вече е късно...
    3. Някой да има преки впечатления от Булклима?
    Засега май това е... ако се сетя още нещо, ще питам! Благодаря на всички отзовали се!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    52
    #52

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте всички сеткомовци.За много години - само с яки клими!И ето моят въпрос - някой може ли да ми каже къде в нашата мила родина може да се намери следния климатик - /Hisense KFR-3511GW/FZBRE/??? предварително ви благодаря.

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #53

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    dendim: Относно бъдещият монтаж на климатиците ти, така както си го представяш няма да стане. Когато искаш да не се виждат тръби се обаждаш на монтажната фирма и се уговаряш за монтаж на два етапа. На първият етап се полагат тръби, монтират се стойките на външното тяло, пуска се отводняване, това се прави например ако ще си слагаш външна изолация, искаш отводняването да ти е скрито под нея или не искаш да ти се вижда тръбен път.

    Минималният отвор за да мине нормален пакет е ф40 (за 9-ка и 12-ка) а при теб е ф30, диаметърът е ф40 ако пакета е направен по инструкцията за монтаж. При теб може да се търси начин да стане монтажа като: Двете тръби да са в една обща изолация, да се ползват по-малки диаметри медни тръби от тези с които работи климатика, да се ползва кабел с по-малко сечение на проводника, да се ползва маркуч за отводняването с по-малък диаметър.

    Освен това аз до сега не съм виждал такъв монтаж, да се прекарва пакет през някакъв вид тръба вкопана в стената, разбира се че може и да се направи, но е екзотика. Всичко това е възможно, но не е препоръчително, освен това ако монтажната фирма е сериозна въобще не би ти обърнала внимание, защото този климатик те трябва да го поддържат после докато е в гаранция.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #54

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от corkie
    Здравейте всички сеткомовци.За много години - само с яки клими!И ето моят въпрос - някой може ли да ми каже къде в нашата мила родина може да се намери следния климатик - /Hisense KFR-3511GW/FZBRE/??? предварително ви благодаря.
    Няма да го намериш, този модел в България не се внася, освен на старо в някоя клима-морга за второупотребни от западна европа

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #55

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    valen1: Защо да не стане? Може и да е екзотика, но според мен е напълно възможно:
    1. Имам по 3 броя тръби, всяка с диаметър 30 мм за всеки от климатиците;
    2. За клима 18-ка голямата тръба е 12.70мм, с изолация 6мм става: 12,70+6+6=24,7 мм, което според мен би могло да влезе в 30 мм тръба;
    3. През едното гофре ще мине едната медна тръба, през другата-втората, а третата е за конденза и захранването на външното тяло.
    Като цяло според мен не е невъзможно, просто монтажниците ще трябва малко да помислят и да изпълнят една нетрадиционна за тях операция.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #56

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от dendim
    3. Някой да има преки впечатления от Булклима?
    Засега май това е... ако се сетя още нещо, ще питам! Благодаря на всички отзовали се!
    Здрасти,
    аз си зех ASHA09LC от Булклима София.
    Ми , ко да ти кажа . Доволен сум от отношението и работата на хората.
    Отидох , поговорихме си с тях и избрахме климатика. Дадох им малка част от парите и след няколко дена додоа и сложиха климата.
    След кат се уверих че сичко е ок и бачка как треее , отидох и им доплатих по-голямата част от сумата. А и си взех гаранционната карта .
    За ся не ми се е налагало да им ползвам услугите за гаранцията . Дано не се налага де
    Тва е.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #57

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    dendim
    На твое място вместо тази 18ка бих взел модела- NOCRIA AWHZ 14LВ който е на почти същата цена, отдава същата мощност, с повечко екстри, по добър СОР-4,44 срещу 3,61 на 18ката. Разгледай моделчето- мисля че си заслужава, но не го бъркай с AWH14LAZ.
    Ето едно сравнение http://www.dekom.bg/?page=product_co...e002f1834cbb2a
    За малката стая -15кв.м. 12ка е излишна, 9ка ще се справи без проблеми.
    Успех!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    21
    #58

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от 22ovoltov
    ...Ами казвам следгаранционен сервиз,а не гаранционен,щото аз и на тия мойте майстори им нямам вяра ,че след 5 години примерно ще мога да ги намеря да ми правят климатика ако се наложи.Аме ето я Европата,ще пална колата и хоп в Чехия.
    Недей така бе приятел.Това са нови модели климатици, макар и за японския пазар. След като фирмата може да намери части докато са в гаранция значи ще може и след това. Като отида и им кажа че климатика ми вече не е в гаранция и се повреди не могат да ми отговорят че щом вече не е в гаранция не ми искат парите И аз съм търговец така не се работи с клиенти

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #59

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    нещо не пишете да не ви е хванала бялата смърт -11 беше миналата нощ в Шумен ,а тая ще падне поне до -15 щото вече е -11 .. климите топлят ,но компресорите бичат на доста височки обороти
    И снощи пак имаше високи обороти. Сега гледах термометъра -14 гр, а в 19:30 беше -11,5 гр. Хитачито бичи на високи обороти , но все още не е минало на режим за излитане / най-високи/ Зададени 25 гр в най- далечния ъгъл на 1,2м от пода температурата е 23 гр. 48-50 куб.м тънки 3 тухли/ 1по дължина, 2 на широчина./ Съвсем лек бял налеп скреж по питата, но хаирсъзина на 1 час се размразява и то по-продължително.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #60

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Jackas: По-слаб е на охлаждане, а ще дойде лято
    Вярно, по-висок КОП, по-малка консумация... има тема за размисъл.
    Стенно-таванен тип: може ли да се сложи по-ниско от тавана?
    По-голямо вътрешно тяло...
    А и май няма никакви екстри в повече, поне на каталога на general не дават нищо повече от ASHAXXLC

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 130 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 16:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 18:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 17:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 19:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе