Страница 6 от 130 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 1950

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #76

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Според МHI за 1м3 са необходими 86Кв номинална мощност за да може този климатик да отдава ефективна топлина при -10-15
    Имаше навремето едни японски документи на английски на страницата на condex... , та смятай 50*0.086=4.3Квт НОМИНАЛ.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #77

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    deian: Мощността на инверторният климатик за която е конструиран е дадена като номинална мощност. Именно тя трябва да се гледа когато се избира моделът климатик. В почти всеки рекламен каталог на различни модели инвертори това е отбелязано под таблицата с характеристиките на моделите.

    Например:
    Когато имаме отдавана мощност на отопление 0,50~3,00~5,00 kW, това означава че климатикът е конструиран да отдава мощност 3 kW. Това не означава че климатикът може продължително време да отдава 5 kW. Максималната мощност я дават че е за кратко време (пикови периоди) и при определени температурни условия.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1
    #78

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте и Честита Нова Година на всички. Имам необходимост от съвет. От година и половина ползвам климатик HOKKAIDO HSFN/HCKN 531 инвертор. От няколко дни обаче външното тяло отвреме навреме бръмчи силно (звукът е като от вибриране). Извиках техниците от сервиза на Нектайм, които ми обясниха, че бил замръзнал и го поляхя с няколко кофи гореща вода. Обаче на другия ден пак започна да дрънчи. Утре пак ще ги извикам, но бих искала да чуя и други мнения по въпроса, защото аз нищо не разбирам и могат да ме подведат. Благодаря предварително.
    Днес се обадих в сервиза и оттам ми казаха сама да си размразявам климатика с вряла вода, те нищо повече не можели да направят по въпроса и ми затвориха телефона. Направо не вярвам на ушите си.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #79

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Добре, тогава по-добре ли е да се преоразмери климатика, отколкото да е по-малък от необходимото и какви ще се последиците и в двата случая? Кога ще консумира повече - ако е по-малък и работи на по-високи обороти или ако е преоразмерен и работи под номинална мощност и изобщо преоразмерен климатик работи ли винаги под номиналната си мощност или пак работи на нея за сметка на спиране на работа за момент?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #80

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Добре, тогава по-добре ли е да се преоразмери климатика, отколкото да е по-малък от необходимото и какви ще се последиците и в двата случая? Кога ще консумира повече - ако е по-малък и работи на по-високи обороти или ако е преоразмерен и работи под номинална мощност и изобщо преоразмерен климатик работи ли винаги под номиналната си мощност или пак работи на нея за сметка на спиране на работа за момент?
    При един и същи климатик фактора на преобразуване като цяло е по-висок когато работи при по-малка от номиналната си мощност - от такива ситуации се вадят невъобразизимите COP-ове 5, че и 6.

    Не може обаче да се твърди със сигурност, че 9ка инвертор, на номинална мощност, ще консумира електроенергия по-малко или повече от 18ка инвертор при 1/2 от мощността си - просто компресорите и режимите са различни.

    Точна сметка, така че да избереш климатика който точно ще компенсира топлозагубите при най-икономичния си режим е безумие да се направи, но при всички положения ако работиш близо до номинала рискуваш да останеш на студено при определени ситуации като тези от предишната седмица!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #81

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте форумци!Честито на именяците днес! Преди малко научих че утре от 9.00 до 16.00 часа ще имаме планово спиране на тока. Въпроса ми е климатика ми ,който е Daikin инвертор, от по старите модели - 2001 г. ще има ли проблем да го изключа от мрежата сутринта и след като дойде тока да го включа отново в мрежата?Предварително благодаря!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #82

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Разбира се, че нама проблеми. Ти не си написал в кой град си?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #83

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Здравейте, отдавна чета форума, но сега ми се налага да се допитам до вас
    Трябва да си купувам климатик за стая от 30 кв./последен етаж/ Стаята има от едната страна прозорци тип френски (от горе до долу)с излаз към тераса, с пълна изолация и рvc дограма. Мога да отделя 2000лв без монтажа и искам да си взема много надежден климатик.Голям фен съм на Panasonic и машинката в старото ми жилище продължава да работи вече 5 година безотказно, но напоследък ме наплашиха, че компресорите на някои от последните модели сдавали багажа. Моля да ме посъветвате какво мога да си купя до тази цена и на коя марка да заложа.
    Благодаря ви предварително!

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #84

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Фуджитсу 14ка е твоя климатик

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #85

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от Caritas
    Здравейте, отдавна чета форума, но сега ми се налага да се допитам до вас
    Трябва да си купувам климатик за стая от 30 кв./последен етаж/ Стаята има от едната страна прозорци тип френски (от горе до долу)с излаз към тераса, с пълна изолация и рvc дограма. Мога да отделя 2000лв без монтажа и искам да си взема много надежден климатик.Голям фен съм на Panasonic и машинката в старото ми жилище продължава да работи вече 5 година безотказно, но напоследък ме наплашиха, че компресорите на някои от последните модели сдавали багажа. Моля да ме посъветвате какво мога да си купя до тази цена и на коя марка да заложа.
    Благодаря ви предварително!
    Ами щом си фен на марката, ХЕ12DKE, неговия компресор е от нордик-моделите и е с 5 години гаранция, нека да сдаде багажа пък после ще го мислиш

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #86

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    ako niakoi nameri info za mitsubishi msz-sv227-w molia da pishe.ili prevod na functiite na distancionnoto

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #87

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Ами щом си фен на марката, ХЕ12DKE, неговия компресор е от нордик-моделите и е с 5 години гаранция, нека да сдаде багажа пък после ще го мислиш
    XE12EKE е модела.Бъркаш една буквичка ама е важно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #88

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от marty
    XE12EKE е модела.Бъркаш една буквичка ама е важно.
    мерси, ще го погледна сега, а какво ще кажете за F серията на Mitsubishi?

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #89

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    По руските сайтове, а и във форума тук, има много добри отзиви за F серията на ИЛЕКТРИК.Машината е мощна и тиха, има сканиращ инфрачервен термометър/една полезна екстра/, а повече подробности за самата работа на машината да кажат собствениците.Цените са от 1700 лева за 20-ица и нагоре.За тези пари горе-долу виж и ТОШИБА ДАЙСЕКАЙ ІІІ - започват от около 1860 за 10-ка нагоре.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #90

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Разбира се, че нама проблеми. Ти не си написал в кой град си?
    От Добрич, в петък и особено вечерта срещу събота, в Добрич температурата падна до -19 гр. и климата макар и малко с повече натоварване се справи сравнително добре.Аз топля две стай с обща врата помежду им общо около 38 кв.м. и в хола където е машината поддържаше около 23 а в спалнята около 20.Но все пак дано температурите не се задържат дълго в този диапазон!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 130 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе