Страница 16 от 130 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1950

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #226

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Интересно ще ми бъде да с едадат отзиви от притежатели на Корона или може би по првилното Фуджико Корона. Иам ли тук такива??7как са им машинките?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #227

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Climatronic честно да ти кажа, вакуумираха системата(около 15 мин.) с един компресор от стар хладилник. Имаха вакуумер, но какво са мерили и дали е било по-спецификация не знам.Честно казано съмнявам се. Освен това им бях извадил инструкцията за монтаж, която имаше в комплекта, но те казаха,че всичко си знаят. Общо взето бяха прецизни. Сложиха ми едни твърди тампони и притегнаха с болт, което означава, че не вършат никаква работа. Трябва да си купя истински без твърда връзка по средата. Това е за монтажа. Ще видим дали ще дойдат от CARRIER BULGARIA, да си кажат тежката дума!

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #228

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    roldi благодаря за инфото а какви са тия твърди тампони??каков имаш предвид?? кайчук пластмаса или?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #229

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Climatronic Кръгли, шайбовидни, гумени диаметър външен: около 30мм, вътрешен: 10мм, дебелина:15мм. През тях минава болт 8-ца, стегнат с гайка. Гумения тампон е между краката на външното тяло и стойките. Твърдата връзка(съответно предаването на вибрации) е там, където гайката се опира в стойката(отдолу).

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #230

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    roldi аха ясно някъде тук ги имаше на снимка а имашшли идея какво по добро може да има може бигайката където държи също да се слага гумен уплътнител????

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #231

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Тия от Кариер България, ако дойдат при теб направо ги пращай при мен-майтап, запознай ги че проблема е всеобщ ако вече не си го направил и кво смятат да правят. Разведи ги из твоя квартал сигурно има и други бучащи Тошиби и Кериари. Кажи им че доста хора мислят да се жалват във вестниците и прочие....

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    5
    #232

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    "Каза, че тази седмица щял да дойде главния шеф на CARRIER/TOSHIBA на посещение. "

    Сигурно в "Централата" са се шашнали от факта, че има такава страна, в която може да се реализира цяла партида дефектни климатици, без това да носи последствия.
    Идва да види как става.
    Едно време му викаха "обмяна на опит".

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    5
    #233

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    от muchoto:

    "Господа,
    Проблема с компресора на въпросните Кериър и Тошиба е пълна аналогия с "турската партида" на Панасоник от преди 2 години.
    Има 2 общирни теми по-този въпрос в по-старите теми.

    Най-лесното решение е доплащане до друга марка климатик (дано е възможно)."



    Много Ви моля,
    обяснете ми как става този номер с доплащането.
    Същата марка ли можеш да избереш (например "златната" серия на Carrier)?
    Или можеш да доплатиш, примерно, за друга инверторна девятка, която не бръмчи толкова (Fujitsu)?
    Ако знаех, че този "сребърен" Carrier М О Ж Е да има такъв проблем, изобщо нямаше да бъде разглеждан като вариант за отопление на стаята, в която спят децата.
    По каталог, звуковото налягане на външното тяло на
    Carrier 38NYV009E/42NQV009E е 48 dB(A).
    Шум с такива децибели не трябва да се усеща , ако прозорецът е затворен, а той се чува от съседните помещения!!!




  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #234

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    @Мародер, @ролди, @mashi - и аз говорих с търговския мениджър (г-н Георги Сечков) - каза че след посещението ще има информация за шума. Ще говорим пак след Четвъртък.

    @mashi - отиваш в магазина и питаш за възможна замяна с друг модел климатик. По принцип тази схема работи с фирми за (продаващи/монтиращи) климатици. Аз лично не съм чувал да мине в Техно-магазините.

    Все пак може да питаш монтажниците/сервиза ти. Вероятно и те продават климатици и да се съгласят на замяна с друг модел.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #235

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    48 децибела не се чуват и на отворен прозорец.Моето ХИТАЧИ е монтирано на 3 метра височина.По каталог е 46 децибела на отопление и 45 на охлаждане.Когато съм под машината през деня, на естествен шумов фон определено може и да не чуеш, че работи климатик.Дори и въздушната струя не се чува, тъй като вентилатора работи на сравнително ниски обороти.Просто доста от машините от внесената серия за жалост е пре.....а/с извинение на колегите/.От същата серия наблюдавам КЕРИЪР-и, които и през студа си работеха тихо.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    23
    #236

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    ne sam syglasen za ciganina 4e ne raboti za 10 lv izrinaha 3 koli pred moq blok

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #237

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    здравейте..и аз дойдох в отбора с кариерите..въпроса е какво Ште правим сега?...А extenson valve клапан при раз6ирение (разлагане)

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #238

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Цитат Първоначално публикувано от dani_k
    здравейте..и аз дойдох в отбора с кариерите..въпроса е какво Ште правим сега?...А extenson valve клапан при раз6ирение (разлагане)
    И при теб бръмчи?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #239

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    Climatronic Има едни тампони дето вършат перфектно работа. Мисля да си взема, а и не са скъпи - 2лв. бройката. Ето виж тук: http://www.aeroflexbg.com/?menu=674

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #240

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)

    да естествено..има ли кариер да не бръмчи но не винаги..имам от преди това и фуджи 12 и разликата е огромна..а си мисля че може да е и от напрежението с тези устроитва за гепене на ток вкарват мн хармоници...но трябжа осцилоскоп..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 130 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе