Страница 265 от 372 ПърваПърва ... 215255263264265266267275315 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,961 до 3,975 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3961

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Да, на мен собственика на LMC-то ми се фишка, че рядко му размразявал. Аз го бъзикам, че той през 70% от времето не работи, нормално е. Докато направи 4часа работа на компресора, трябва да минат 2 дни. [emoji16] Смешното е, че зимата плаща по-високи сметки за ток или същите, а "топли" много по-малка квадратура с много по-малко загуби.
    В спалнята са с един Хитак, нисък клас - 12-ка в 11м2, като и той е настроен на 18гр. (Когато изобщо го пускат). Печката им е на газ, нашата на ток. Имаме и сушилня, която често се пуска. Имат един конвектор в 7м2 кухня, ама като ги знам, надали работи дълго време...[emoji16]
    Направо да се чуди човек от къде тая разлика.

    По темата, сутринта тук беше около 0-та, 60-ката си папкаше по около 600W, задание 24, в помещението около 24,5. Квадратурата е 40м2+. Струята, около 40гр. Под 4 гр. минимума отива май на около 550W, но не съм съвсем сигурен. Той така или иначе не изключва, при това задание. Все пак машината си е 60-ка (21-ца) и си е предназначена, дори за по-големи помещения от моето.
    Разликата в консумацията между low и med Fan, беше около 40-50W в полза на MED. Няма да ме вкара в голям преразход.
    Genadi80 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3962

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    LMC , не размразява на 4ч. работа на компресора. Не съм чел какво пише в сервизното по въпроса защото не ми е било нужно , ни пуска дефрост винаги точно преди да се скрият "ивиците"от скреж.
    zxc0, shener84 и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3963

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    LMC , не размразява на 4ч. работа на компресора. Не съм чел какво пише в сервизното по въпроса защото не ми е било нужно , ни пуска дефрост винаги точно преди да се скрият "ивиците"от скреж.
    Значи само при Luca, Ltc и старата Нокрия е така. Интересно. При тях е сигурно, има го в сервизното. Както и да е, не това беше целта ми. Като цяло, машината му в 50% от времето си почива. Казва, че без да включва нищо, в северната стая под 17-18гр. не пада, при минусови температури. Аз го бъзикам, че за 1-2гр. разлика изобщо няма и да го пускам. В нашите мъгливи условия, ако го набримчи на 24, му гарантирам дефрости, колкото си иска. Този климатик, обаче, задание над 22 не е виждал. Като това е в топлите дни, като застудее, заданието отива на 19-21гр.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3964

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    При мен на -14 работи доста под номинал - 350-500w. Може би в помещение без изолация или слаба такава ще е друго. Дефрости по часовник ще почне над номинал може би , но това са само мои предположения.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3965

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    При мен на -14 работи доста под номинал - 350-500w. Може би в помещение без изолация или слаба такава ще е друго. Дефрости по часовник ще почне над номинал може би , но това са само мои предположения.
    Сигурно няма по часовник. Не оспорвам. Мисълта ми е, че тук почти ежедневно има идеални условия за дефрост, независимо от калибъра на машината. Влажността повечето дни е над 70-80%, дори и машините, доказали се с много редки дефрости, тук си го правят доста често.
    Genadi80 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3966

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ако набива сняг и вятър ще прави и на 2ч. сигурно но в южна България е краткотрайна рядкост.
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3967

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Тук може и на 30-45мин, понеже питата е побеляла още на 10-тата мин, когато има гъста мъгла и температури между -1 и -10. Често срещано явление е. В случая не усмивам машината, а собственика, да го кажа с по-прости думи.
    zxc0, Genadi80 и Mig82 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3968

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    То и моите комшии до мен ми разправят на 18 зимата и било добре,имат два бюджетни дайкина и били много доволни от разхода на ток зимата.
    Ми то на 18 градуса си е направо студ.
    В момента отвън е към 7 градуса, вътре 24-25°, задал съм 25°, вентилатор на 2-ра степен ,панасоника топли ~ 40 квадрата с консумация 360 вата и съм бос по къс ръкав, и нещо взе да ми се додрямва. Настроил съм тарифите и гледам по ватметъра сметката за ток на климатика за ноември ще бъде около 30-32 лева.
    А тия, които стоят на 18 градуса да си обличат дебелите дрехи.
    shener84, Genadi80 и Mig82 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3969

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    При вас си е хубава зима така трябва да бъде. Примери за "икономии" , топлене на 20° (с парно) и пребиваване вкъщи с вълнени дрехи , елеци и гети имам много ... че и същевременно упреци за това че съм си гледал детето на климатици получавам от такива хора Едно бързо споглеждане с жената ми е достатъчно да подмина с насмешка.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3970

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Джак, късметлия си ти. Аз при такова задание и сходна квадратура, съм x 2. Ето защо не се препоръчва климатик само базирайки се на площта.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3971

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Джак, искрено ме развесели! Отивам на опашката за Панасоници. [emoji41]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Kasap, ruuni9 и Ventsislav Negentsov харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3972

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Аз държа двата климатика в нас на 20-21°С и денем и нощем. Напълно комфортно ми е. MHI 25zs-s държи 1° над заданието си и затова е настроен на 20 а в хола съм нагласил U-crowna на 21, като той поддържа около 21-22.
    Направи ми впечатление като излизах тази вечер, че всичките ми приятели са се навлекси с дебели якета, вълнени блузи и ми разправят, че било адски студено ( външната беше около 6°С ), а аз съм с тънко яке ветроустойчиво и по къс ръкав, на всичкото отгоре якето е напълно разкопчано.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3973

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Малко конкуренция на Джак. Така се е кротнал за сега. Ако му задам 24-25, гаранция разходът ще се удвои.
    Външната е около 6гр.

    Този пост е редактиран от rosswen; 10-11-18 в 21:43.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3974

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз при такова задание и сходна квадратура, съм x 2. Ето защо не се препоръчва климатик само базирайки се на площта.
    Задавам високи градуси, защото софта на моя е такъв, че при положителни температури, при зададени от 20 до 24 градуса, отначало духа за малко горещ въздух и след това винаги пада на минимум около 210 вата с хладна струя. При 25° зададени държи към 360 вата и ако му задам 26 и нагоре, чак тогава се сеща да се понапъне и да топли. Софта му е направен да цепи ватовете на две.До 25 градуса работи с ниска консумация. Не знам при новите модели на панасоник дали са го усъвършенствали това.
    Сега излязох за малко навън - при около 70% влажност външната пита е съвсем суха. Никакъв конденз.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3975

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Виж, че покачването на минимума не е толкова лошо нещо.
    Jack Krauser одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе