Страница 274 от 372 ПърваПърва ... 224264272273274275276284324 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,096 до 4,110 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4096

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Настъпват тежки дни за някои марки! Прибирам се и едни форсажи на външните тела... Дано няма и дрифтове!
    ivan74, SPSt и shener84 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #4097

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от mbirol Виж публикацията

    Orijinal Gree service Manuel
    Моят каталог за климатизация с висока скорост на вентилатора загрява 9,8 m3 / min
    The service manuals for all not professional HVAC systems are just pieces of sh*t. Most commonly You cannot trust the values.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Genadi80 одобрява това.

  4. Member Аватара на mbirol
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Izmir
    Мнения
    263
    #4098

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    The service manuals for all not professional HVAC systems are just pieces of sh*t. Most commonly You cannot trust the values.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Ако имате потвърждение от теста на Eurovent. Все още не е надежден?

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,872
    #4099

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не, не си гаси компресора, наблюдавах го вече няколко пъти. Продължава да работи на отопление, но отвън питата започва да се размраязава и от външното започва да тече много вода като при нормален дефрост.
    Panasonic Heatcharge.....
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4100

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Panasonic Heatcharge.....
    Ако прикрепя един електрически нагревател към тръбите във външото тяло и ще стане.
    Иначе за саморазмразяването на питата като намаля градусите и вентилатора не се шегувам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #4101

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Така дайкина почна да се доближава до инвертор :D
    ftxs35 - мръднах го на 22 градуса и изключих сензора за присъствие почти нон стоп работи на 4 метра срещу него на 1.4 метра височина държи около 23-24 градуса. на 18-ти консумацията му е 8.4 киловата с тези настройки. сутринта работи 20 минути на powerful тъй като реших да видя колко може да развърти. почна с 1 киловат след това дигна на 1.4 и накрая вече гонеше 1.6 киловата. от 3-ти включително до днес вече е на 60-ти киловат
    daiseikai 6-цата на 18-ти навъртя 3.6 kw. като от 3-ти консумацията е 34 kwh . Преди малко го мръднахме вече на 23 градуса тъй като той не си дава зор и при настройка 22 . чака да падне до около 21 градуса според бебефона при което вече се усеща хлад и не е като за бебе.
    mhi 20zs-s - на 18-ти навъртя 6.5 kwh като от 3-ти консумацията вече е 31 kwh . настройката е 21 градуса + silent .. даже пробвах и с първа степен на вентилатора . в общи линии винаги едно и също развърта до номинал и въобще не знам тоя silent за какъв .. са го сложили или дори да влияе на консумацията като ограничител то то е в рамките на 50-100 вата. Заради това прекомерно развъртане обаче работи с винаги заскрежен топлообменник който се разкрежава когато мине off и върне топлината навън. Тоест когато завърти на 600 вата .. топлообменика побелява леко и вече след 2-3 минути като смъкне около 200-300 вата . .вече е твърде късно за конденза който е побелял :D На ftxs-а ограничителя "silent" работи тъй като с него ограничава развъртането до около 450 -500 вата , а без него 200-300 вата повече след off. Вече не знам дали ZS-S-то има "самопочистване" лятото но то също не работи въпреки че е включено и го има като настройка .. та може моята бройка да е нещо къса клечка ..

    ftxs + daiseikai до сега не съм ги видял със заскрежени топлообменици. ftxs и mhi-то са едно под друга с дренажна ваничка та условията са еднакви.

    EDIT: знам че самопочистването е за лятото когато конденза се образува вътре и се вмирисва вътрешното тяло при определени условия.
    Проблема е че когато режимът беше охлаждане то след off имах само off без въртене на турбината за "изсушаване". Като настройката съм я пробвал както включена така и изключена по инструкциите в книжката за употреба. Почвам да си мисля да не би 20-ката освен възможността за wifi модул .. да не са и отрязали и самопочистването .. без да кажат.

    EDIT 2: daiseikai 6-цата е побеляла и естествено продължава да си върти. Като гледам консумацията около 240w/h и дневния тотал от снощи 1.8kwh .. изглежда че цяла нощ е работил на горе-долу такава консумация. Точно пишейки това направи off и докато усмисля как се излага а аз го "хваля" +-30 секунди . изведнъж консумацията отново се дигна до 500 вата и от вътрешното лъха хлад .. скрежа избледня леко .. та явно го хванах в крачка. дефроства :D
    Този пост е редактиран от drekinov; 19-11-18 в 06:48.
    JOKVN одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #4102

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от drekinov Виж публикацията
    Така дайкина почна да се доближава до инвертор :D
    ftxs35 - мръднах го на 22 градуса и изключих сензора за присъствие почти нон стоп работи на 4 метра срещу него на 1.4 метра височина държи около 23-24 градуса. на 18-ти консумацията му е 8.4 киловата с тези настройки. сутринта работи 20 минути на powerful тъй като реших да видя колко може да развърти. почна с 1 киловат след това дигна на 1.4 и накрая вече гонеше 1.6 киловата. от 3-ти включително до днес вече е на 60-ти киловат
    daiseikai 6-цата на 18-ти навъртя 3.6 kw. като от 3-ти консумацията е 34 kwh . Преди малко го мръднахме вече на 23 градуса тъй като той не си дава зор и при настройка 22 . чака да падне до около 21 градуса според бебефона при което вече се усеща хлад и не е като за бебе.
    mhi 20zs-s - на 18-ти навъртя 6.5 kwh като от 3-ти консумацията вече е 31 kwh . настройката е 21 градуса + silent .. даже пробвах и с първа степен на вентилатора . в общи линии винаги едно и също развърта до номинал и въобще не знам тоя silent за какъв .. са го сложили или дори да влияе на консумацията като ограничител то то е в рамките на 50-100 вата. Заради това прекомерно развъртане обаче работи с винаги заскрежен топлообменник който се разкрежава когато мине off и върне топлината навън. Тоест когато завърти на 600 вата .. топлообменика побелява леко и вече след 2-3 минути като смъкне около 200-300 вата . .вече е твърде късно за конденза който е побелял :D На ftxs-а ограничителя "silent" работи тъй като с него ограничава развъртането до около 450 -500 вата , а без него 200-300 вата повече след off. Вече не знам дали ZS-S-то има "самопочистване" лятото но то също не работи въпреки че е включено и го има като настройка .. та може моята бройка да е нещо къса клечка ..

    ftxs + daiseikai до сега не съм ги видял със заскрежени топлообменици. ftxs и mhi-то са едно под друга с дренажна ваничка та условията са еднакви.
    Самопочистването при mhi действа само в режимите охлаждане и изсушаване.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #4103

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    https://r.tapatalk.com/shareLink?url...6&share_type=t Това е тема, в която писах за lg pm12sp. Няма ли начин да се оправи и да заработи като инверторен климатик, защото дори в тоя не голям студ пак работи на он-офф и работи с мощност около 800-1000 вата- изобщо не слиза до минимум... Не намерих и сервизното, защото половината екстри не работят. Моля за съвет, от някой, който има представа за какво иде реч. И забравих да спомена че уж е добре оразмерен ама нещо не е както трябва, а фирмата казва че вс е ок.

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4104

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И в предишната тема те помолихме да измериш квадратурата на стаята ти, а ти не го направи. Там изразих съмнение че стаята ти е по малка от 25 кв. освен ако не е някакъв екстравагантен вид строителство.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #4105

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    И в предишната тема те помолихме да измериш квадратурата на стаята ти, а ти не го направи. Там изразих съмнение че стаята ти е по малка от 25 кв. освен ако не е някакъв екстравагантен вид строителство.
    Проверих, но забравих да пиша. Тя се оказа че е повече- 28 квадрата.

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4106

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Ти се шегуваш онази стая която си снимал с бюрото и дограмата пистолет е 28 кв. това не може да бъде освен ако стаята не е с някакви чупки. Та онзи пистолет надали е по широк от 3-3,20 искаш да кажеш че стаята ти е дълга над 8 метра ли съмнявам се.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #4107

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Ти се шегуваш онази стая която си снимал с бюрото и дограмата пистолет е 28 кв. това не може да бъде освен ако стаята не е с някакви чупки. Та онзи пистолет надали е по широк от 3-3,20 искаш да кажеш че стаята ти е дълга над 8 метра ли съмнявам се.
    Стаята е много дълга и затова.

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #4108

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Мhi 20zs-s работи по следния начин в 15 кв. м. вътрешна стая с ПВЦ и мебели за около 7 куб. м.: Външна температура 1 гр., влажност на въздуха 68%, зададена темп. 21 гр. и сайлънт режим, в стаята- 23 в далечния край на 1. 20 височина / не знам защо е така/, вентилатор - ЛО, но и на УЛО е пак същото, може би 0. 5 гр. надолу. Работи он- офф в съотношение 10 / 20 мин. При он развърта към 750 вата, след което плавно смъква до 360 и изключва. Тогава консумацията е 25 вата за вентилатора, който се върти при ОФФ. Работи изключително безшумно вън и вътре. Дефрост досега не съм засичал да прави, но допускам, че може и да се е случвало. Монтиран е на 15 см. от тавана. Вътрешното, отвреме навреме, пука леко след като се включи компресора, но не е дразнещо / субективно е/.
    bibobore одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4109

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от AntonSh Виж публикацията
    Стаята е много дълга и затова.

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
    Колкото и да е дълга не може да е 8-9 метра дълга

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    83
    #4110

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Колкото и да е дълга не може да е 8-9 метра дълга
    Дълга е 6.30 и широка 4,5 метра.

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе