Страница 86 от 95 ПърваПърва ... 36768485868788 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1276

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    абе ако ще е за отопление не е за предпочитане да са конвеционални ама пък да вземеш евтини инвертори изобщо не си заслужава помисли хубаво дали сега ще даден повечко или после ще дадеш два пъти по толкова.

  2.  
     
  3. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #1277

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте,съфорумци!Търся препоръки за климатик за стая/хол/,южно изложение,една външна стена/изолирана вътрешно с фибран/,терасата е остъклена с нова дограма,допълнително вътрешния прозорец и вратата към терасата са с нова дограма/реално помещението за климатизация е около 22 квадратни метра и около 55 кубични/височината на помещението е 2.50м.Спрял съм се на японски машини на 100 волта,щото ми писна от китайски боклуци с по 3 години гаранция,от които 3 години климатика работи една и се скапва и ми искат 800 кинта за нов компресор/визирам Хайер-а,за който дадох 1900 кинта,щото беше на изплащане и се оскъпи допълнително/.Забравих да отбележа,че апартамента е панелен.Марките,на които съм се спрял са-Дайкин,Мицубиши и Фуджицу,може и Тошиба.От Вас искам за това помещение да ми дадете информация за мощността на климатика/по мои сметки 28-ца ще ми върши работа,но дали ще смогва все пак?/.Моделите са Уру-Сара,GTNV,GTSS,P-series на Дайкин,Fujitsu/не помня модела,но е около 2300лв,исках Нокрия-та,но ми идва скъпичък/.Ще Ви бъда благодарен за мненията и препоръките,основно за мощността на климатика!

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    111
    #1278

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Нещо не ми се връзва това, което пишеш - заглеждал си Уруру Сарара, а пък Нокриа-та на Фуджитсу ти се вижда скъпа . Що си мисля, че Уруру-то е доста напред от към цена... А от друга стрна - Нокриите не са ли от 14-ки нагоре, т.е. доста големи за твоето помещение? И защо държиш да е на 100 волта? Малко доуточнение на търсените характеристики ми се чини, че трябва да има.

  5. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #1279

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Държа да е на 100волта,мисля че описах в предишния ми пост -по-качествени и надеждни машини са.За цените може и да греша,не съм се задълбочавал,сигурно си прав за Уро-Сара-та и Нокрията.Въпросът ми беше за мощността за това помещение.Благодаря и чакам отговорите Ви!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1280

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Незнам кое те кара да мислиш че машините на 100волта са по качествени но както и да е моите предложения като цена и качество са:
    http://www.bulclima.com/bg/product/1...erter-em-.html
    http://termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=231

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1281

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    gomor, 55м3 *70Ват/м3= 4кВата мисля че ще са достатъчни. Предложените модели няма да се "скапят" след една година - нищо че са 220 Волтови и произведени в Китай вероятно.
    Бюджетен вариант - http://v-clima.com/prod.php?id=15 , Хай пауар - http://v-clima.com/prod.php?id=5

  8.  
     
  9. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #1282

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Благодаря Ви за препоръките и мненията.Значи за това помещение ми трябва климатик 12-ка.У нас съм с 2 японски на 100 волта и съм доволен досега от работата им.Предпочитам 100 волтовите модели и явно ще се изръся доста пари за 12-ка,но ми омръзна от китайски технологии за Европа.Еле па тоя Хайер ме фалира.Всяка зима съм на студено заради китайските боклуци.Благодаря Ви още веднъж и весели празници!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1283

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    виш сега има разлика между чисто китайско и японо-китайско сещаш ли се?
    хайера си го знаем що за стока е и смело казвам че по добре да си купиш exel защото е пълно копие на хайер само че с 200-300лв по евтин.
    а с fujitsu-General или daikin не съм чул някой да е останал на студено освен лятото де и да му е дискомфортно по какъфто и да било начин :-)

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1284

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Аз мога да ти препоръчам много 100-волтови машини. Но от тези, които ги има в БГ:
    Sanyo D28U
    Fujitsu AS-J28S
    Ако 28-ца не стига, следващия размер.

  12. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #1285

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Точно това исках да знам-какъв номинал ми трябва.Дали да е 28-ца или 35-ца.Иначе климите за Европа съм ги разглеждал и само Мицубиши и Тошиба ми "хващат" окото.Ако давам пари,поне да знам за какво.http://www.i-klima.com/index.php?etc...ID=10-това е едната перспектива,http://www.i-klima.com/index.php?etc...MID=9-това е другата,http://www.i-klima.com/index.php?etc...а.Търся нещо подобно.Ще ми свършат ли работа тия хубавци или ...? Благодаря!Сори,ама не знам защо само първия линк е активен,и трите ги пействам по един начин.Другите два модела са/неактивните както следва-Fujitsu AS-N 28 R-режим отопление 3,6(0,5-7,2)Кв;режим охлаждане 2,8(0,5-4,0)Кв;Mitsubishi MSZ ZXV 25 T-режим отопление 2,8(0,3-6,3)Кв;режим охлаждане 2,5(0,3-3,5)Кв.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1286

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    И като си писал,че само Митсубиши и Тошиба ти хващали окото като европеъски модели,поне осведоми ли се къде ги правят?

  14.  
     
  15. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #1287

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Vanko68,каква файда дали съм се осведомил или не?Хора,просто исках съвет и зададох конкретни въпроси,който може да ми отговори,който не може или не иска да не пише нищо.Фен съм на японската техника и това е .Питам пак-тия модели с мощностите им ще ми свършат ли работа или не?По-съгласен съм да си купя Дайкин европейския модел на Уруру-Сарара,отколкото Фуджицу ЛДЦ,ЛЦ ит.н.Достатъчно пари на вятъра дадох за китайски бракми с лампички и цветомузики по тях,дето и гаранцията не можаха да изкарат.Който иска да ми отговори конкретно на въпросите,плийс!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1288

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    За Уруруто ти гарантирам,понеже слагам Дайкин.За останалите да се изкажат колегите.
    А въпроса ми бе как така ти хващат окото,защото клими за по 2000-3000 лв обикновено не се избират на око.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1289

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    gomor кажи с какви пари разполагаш за да знаем и ние към какво да те насочим.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #1290

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    Vanko68,каква файда дали съм се осведомил или не?Хора,просто исках съвет и зададох конкретни въпроси,който може да ми отговори,който не може или не иска да не пише нищо.Фен съм на японската техника и това е .Питам пак-тия модели с мощностите им ще ми свършат ли работа или не?По-съгласен съм да си купя Дайкин европейския модел на Уруру-Сарара,отколкото Фуджицу ЛДЦ,ЛЦ ит.н.Достатъчно пари на вятъра дадох за китайски бракми с лампички и цветомузики по тях,дето и гаранцията не можаха да изкарат.Който иска да ми отговори конкретно на въпросите,плийс!
    гомор,
    не подценявай фуджитсу, дал си пример с ЛДЦ и ЛЦ, но те не са в класа на Урурото.
    Него го сравни с Нокрия и тогава ще си говорим.
    иначе гледам, че търсиш 12-ка, моето предложение към теб е да си вземеш 12 ЛДЦ на Фуджитсу.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 86 от 95 ПърваПърва ... 36768485868788 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе