Страница 87 от 95 ПърваПърва ... 37778586878889 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,291 до 1,305 от общо 1411

Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #1291

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Благодаря Ви за отговорите!Вижте,поизчел съм доста мнения от форума,следя го редовно.Не подценявам Фуджицуто,и други хора са ми го препоръчвали,но си имам обица на ухото,и то не една относно климите,произведени в Китай,Тайланд и т.н.китайски провинции.Знам,че и Дайкин е прехвърлил мощностите си в други държави,но качеството пак е по-добро,защото 100 и 200 волтовите им машини се произвеждат за Япония.Даже забелязах хора от форума,които бяха против климите с трафчетата,сега взеха да ги харесват.Защо ли?По-напред са в технологично отношение,по-надеждни,с по-голям КОП,не са тукмаци като китайските.Това никак не е малко за мен да избера точно японска марка и модел.Ще заделя до 2600лв.за климатик.Та точно за това ми "хващат"окото.По външен вид и жена ми не съм си я избирал.Хора,не можахте ли да разберете че съм наплашен от китайските стоки,каквито и да са.Компромис правя с нещо евтино,ама да дам 1900лв.,и това "нещо" да работи един отоплителен сезон и да се скапе не какво,ами компресора,който по документация бил ТОШИБА...ааа,ще ме извиняват вече братята китайци,ама един лев нема да вложа повече в тяхна климатична техника!И знаете ли какво се е оказало/изтече информация/-точно тоя модел HSU 12 HV03/R2/SDB бил със скрит дефект/на компресора/,някои хора много добре го знаят,а веригата Технополис си го продава и най-лошото е че цената му почти не е паднала!Така че повече не ми се говори за техника от друга държава ,освен Япония.Привържениците на китайското,малайзииското и тайландското да ме извинят,но това си е мое мнение и не смятам повече да споря!Благодаря Ви още веднъж и нека някой,който е в час да ми отговори и за другите два модела,които съм пейстнал!Лек ден на всички!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1292

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    gomor, решил твърдо да даваш по 1000лв за киловат? ... и за по-малко има перфектни машини на 220 волта. Надъхал си се много, но не си прав за "китайците". Съжалявам за одисеята ти с Хаера - кажи просто че Хаера е боклук без да слагаш всичко различно от на 100 волта под един знаменател.

    П.С> повечето ти приказки са пълни глупости и нямат нищо общо с истината: "Фужитсу", "тукмаци", "скапе за година", "по документация бил Тошиба", ти от страданията ти с Хаера - как реши че Фужитсу и Тошиба на 220Волта ще се скапят след година?!? Купи си и Трабант, та после да разправяш че няма да се качиш на Германска кола повече

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #1293

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Честно казано когато на климатик пише Made in Japan започвам сериозно да се смущавам ОСОБЕНО НА 220 V.Нали знаете колко е трудно да се лепне такова "готино" стикерче.За да съм по точен ще кажа ,че "National"-a ми е произведен в Китай,"Toshiba" та в Малайзия,а "Daikin" не съм сигурен точно, но май и той в Малайзия.Всички са на 100V за японският пазар 2004-2005г..Нямам никви забележки относно комфорт и работа!За разлика от разни "Japan tecnology" и други "пръчки" за, които няма един написан ред като информация,спецификация,енергийна ефективност и класация примерно.Само готиният стикер и и милите "честни" очи на търговеца

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1294

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    gomor, за тези пари можеш да сложиш 100-волтова Ururru-Sarara или някой Sharp!

    Красавец!

  6. alx
    alx е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    3
    #1295

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Здравейте,тъй като не разбирам от климатици,а виждам че ук има хора които определено им е ясно за какво става дума,реших да ви попитам за съвет.Мнението ви за OSAKA CH-18-LBPE - видях го в един от "маркетите", и като цяло ми се вписва в бюджета (1600) Ясно ми е,че с дайкин или фуджицу няма да имам грижи и ще съм доволен,просто парите са толкова,а и не искам да тегля кредити за каквото и да било.Помещението е 25-27 квадрата с една западна и една южна стена.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1296

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Какво да ти кажем предполагам си чел че тази марка се представя зле макар че има единични случай на доволни клиенти. Аз бих ти предложил мидея MSG-18HRDN1 klas A с цена 1499лв щом си се насочил към 18ка.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #1297

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Сложи си един Дайкин FTYN50F/RYN50E

  10. alx
    alx е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    3
    #1298

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Като че ли дайкин-а повече ми допада,стига да намеря в Пловдив къде го имат( в нета нищо не откривам.... )

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1299

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    MSG-18HRDN1 е инвертор

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #1300

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Дайкина е енергиен клас А и съм сигурен че ще има поне два пъти по-дълъг живот.Плюс това не бих казал,че този Дайкин е on/off.Лятото работи като on/off,зимата като инвертор.По-скоро е инвертор,който на охлаждане работи като on/off.
    В Пловдив има двама вносителя на Дайкин.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #1301

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Пичове, да знаете в Търново фирма, която работи с Дайкин?
    Освен маркетите се сещам само за Булклима, а те май само с Дженерал работят...

  14.  
     
  15. py4
    py4 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    140
    #1302

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gomor
    Благодаря Ви за отговорите!Вижте,поизчел съм доста мнения от форума,следя го редовно.Не подценявам Фуджицуто,и други хора са ми го препоръчвали,но си имам обица на ухото,и то не една относно климите,произведени в Китай,Тайланд и т.н.китайски провинции.Знам,че и Дайкин е прехвърлил мощностите си в други държави,но качеството пак е по-добро,защото 100 и 200 волтовите им машини се произвеждат за Япония.Даже забелязах хора от форума,които бяха против климите с трафчетата,сега взеха да ги харесват.Защо ли?По-напред са в технологично отношение,по-надеждни,с по-голям КОП,не са тукмаци като китайските.Това никак не е малко за мен да избера точно японска марка и модел.Ще заделя до 2600лв.за климатик.Та точно за това ми "хващат"окото.По външен вид и жена ми не съм си я избирал.Хора,не можахте ли да разберете че съм наплашен от китайските стоки,каквито и да са.Компромис правя с нещо евтино,ама да дам 1900лв.,и това "нещо" да работи един отоплителен сезон и да се скапе не какво,ами компресора,който по документация бил ТОШИБА...ааа,ще ме извиняват вече братята китайци,ама един лев нема да вложа повече в тяхна климатична техника!И знаете ли какво се е оказало/изтече информация/-точно тоя модел HSU 12 HV03/R2/SDB бил със скрит дефект/на компресора/,някои хора много добре го знаят,а веригата Технополис си го продава и най-лошото е че цената му почти не е паднала!Така че повече не ми се говори за техника от друга държава ,освен Япония.Привържениците на китайското,малайзииското и тайландското да ме извинят,но това си е мое мнение и не смятам повече да споря!Благодаря Ви още веднъж и нека някой,който е в час да ми отговори и за другите два модела,които съм пейстнал!Лек ден на всички!
    http://japanclima.com/index.php?page...mart&Itemid=30 това ще ти е предостатъчно

  16. alx
    alx е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    3
    #1303

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Цитат Първоначално публикувано от jori
    Дайкина е енергиен клас А и съм сигурен че ще има поне два пъти по-дълъг живот.П
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    MSG-18HRDN1
    Благодаря за насоката,вече добих представа,сега гледам офертите.По нататък ще пиша да кажа резултата .Поздрави

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    106
    #1304

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Мдам, днес ме ориентираха към един магазин за климатици и вторник, ако всичко мине както трябва, ще ми монтират:
    http://v-clima.com/prod.php?id=47
    &
    http://v-clima.com/prod.php?id=27

    Като ми обявиха цена с монтажа за двата общо 2650лв.

    Инверторните не са ми по силите и се надявам тея Дайкини да ми свършат работа.
    Благодаря на всички за съветите. : )

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #1305

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.

    Абе, с риск да ме оплюят тук любителите на инвертори с висок СОР, аз си бях 5 години с турско LG 12-ка конвенционално и бях супер доволен. Топло зимата, студено лятото. Само на 5-тата година се разтрака външното, понеже нямаше тампони, а пък зимата на 2007/2008 беше ужасно мъглива и се обледени доста климатика. Сега съм с инвертор, ми още му свиквам - по-добър е, но е и доста по-скъп!

    Ще кажеш как се държат след монтажа тия Дайкин конвенционалки!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 87 от 95 ПърваПърва ... 37778586878889 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе