Страница 57 от 109 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1633
Like Tree1Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #841

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    По принцип да, поне 3.6 kW е добре да ти е номиналът. Но онзи климатик се развърта до 7.7 kW, не мисля, че ще е проблем
    Това за мезонета не го разбрах - ти нали все пак ще топлиш една стая, няма да се надяваш да топлиш и горния етаж с този климатик?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #842

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Не смятам да топля тавана на долния, тоест пода на горния етаж, нали топлото отива нагоре или поне така са ме учили. Извинявам се за лаишкото изказване.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    60
    #843

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте - нов съм във форума.

    Прочетох голяма част от темите свързани с климатизация и естествено изникнаха някои въпроси, на които се надявам да открия отговори.

    В момента избирам климатик за охлаждане и отопление на помещение ~17 м2 (44 м3), като предстои освояване на балкон, т.е. ~20 m2 (52 m3).

    Спрял съм се на Toshiba RAS-225GDR ( http://dimeli.eu/klimatici/toshiba/2...iba-ras-225gdr ).

    Оказа се обаче, че по-трудната част е не избирането на самия климатик, а на фирма, която да го достави и монтира.

    От всичко прочетено до тук във форума, оставам с впечатление, че монтажа е дори понякога по-важен от избора на самия климатик.

    Ще съм благодарен за всякакви отзиви и съвети, както и за координати на фирми (може и на ЛС).

    Поздрави,
    Владо

    П.С. Намирам се в София

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #844

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Гледам и не вярвам на очите си. За тази 22-ка пише според горния сайт:
    "ОТДАВАНА МОЩНОСТ:
    СТУДЕНО: 4,0 (0,3 ~ 3,3) кВт
    ТОПЛО: 5,0 (0,3 ~ 5,9) кВт"

    Истината е:
    Студено: 2.2 (0.3 - 3.3) kW при консумация 400 (50 - 850) W
    Топло: 2.5 (0.3 - 5.9) kW при консумация 410 (50 - 1500) W
    Иначе поне APF-а са уцелили, наистина е 6.00. Уникален климатик, но предвид усвояването на терасата бих взел 255GDR. Но той е герой, сигурно ще се справя.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    60
    #845

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Благодаря за бързия отговор.

    А можеш ли да ме насочиш към фирма в София, която да ги предлага и монтира.

    Единствените, които аз намерих са представители на една варненска фирма, но цените на климатиците са с около 15% над тези в Димели.


  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #846

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Съжалявам, не мога да помогна. Вземи си го от Пловдив.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #847

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    По добре бягай от този климатик. Тия климатици не са направени да работят в Европа и разни фирми използват невежеството на хората, както и твоето, и им продават климатици които уж са Япоснки и им слагат една хубава лепенка.

    Ти дори не можеш да бъдеш сигурен дали това което ти говорят е истина, защото никой не може да ти каже че това е така освен продавачите на тези климатици. За съжаление те не би трябвало да единствения ти източник на информация защото естествено тяхното мнение няма как да е меродавно и обективно.

    Вярно че винаги има риби в морето за хващане ама за да рабори този климатик трябва да му се преправи електрозахранването и понеже почти никоя фирма не е достаъчно грамотна да го направи слагат трансформатор. А този трансформатор никой не го е изледвал дали няма да ти запали къщата, да убие тъща ти или дали загубите в него не са толкова големи че отива цялата енергийна ефективност във ефира.

    Японските производители на климатици са се погрижили да предлагат продуктите си и в България и то с електрозахранване подходящо за нашите условия.

    Повярвай ми нищо няма да спестиш ако си купиш този климатик- само ще си мислиш че си спестил нещо.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #848

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Нагазваш в много дълбоки води. Климатик с такива показатели, направен за Европа, още няма! Скоро няма и да има.
    Това с лепенката не го разбрах. Лепенката си е както си е излязъл от завода, никой не ти лепи лепенки.
    Кое е истина и кое не - трябват ти елементарни компютърни умения за да изкопчиш най-подробната техническа документация за модела от самия производител и още малко умения за да си я преведеш цялата на разбираем за теб език.
    А за трансформатора... просто без коментар.
    За спестяването - не мисля така.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #849

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Редактирах този пост защото не съм твърдо убеден в това което казах за тези климатици. Човек все пак трябва да мисли точно това което казва и да застане зад думите си, а в случая не бих могъл.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    60
    #850

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    @dkolov

    Доста ме изненадва това, което си написал.

    Наистина познанията ми в областта на климатичната техника са базови, но все пак полагам усилия да чета и смятам съм се консултирал с хора, които разбират достатъчно.
    Аз самия съм се занимавал с електроника включително с одобрение и сертификация за ЕС.
    Мога да ти кажа, че тестовете, които се правят в най-близките сертифицирани лаборатории не могат да покрият и 1/100 от тестовете през които се минава в Япония.

    Възможностите за подобни дефекти са значително по-малки от същите за европейските модели, просто изискванията в Япония по една или друга причина са значително по-високи.

    Колкото до трансформаторите - мога да ти кажа, че дори и с елементарни познания по електротехника (+ малко четене и сръчност) можеш да си ги правиш сам -
    сигурни колкото си искаш.

    Без да искам да те засегна - ще ти кажа впечатлението, което оставяш у мен като нов човек във форума -
    изглеждаш като "продавач" на климатици предвидени за европейския пазар, който няма разумни доводи да пребори конкуренцията на "японците".
    Ако не съм прав - приеми най-искрените ми извинения, но смятам мнението ти за несериозно и необосновано.

    Поздрави и лека вечер.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #851

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Тази тема сме я предъвквали толкова много. В крайна сметка всеки сам си преценява. Щом не убива японците (а и не виждам по каква причина да го стори), ние не сме нещо по-различно. Остава монтажниците да са начени да свържат един прост траф и да занулят климатика. А относно стандартите и изискванията за качество в Япония можем много да си говорим. Опасни на мен ми се струват знайни и незнайни марки китайчета, но като погледнеш те се продават най-масово.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #852

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Цитат Първоначално публикувано от v_iliev
    Без да искам да те засегна - ще ти кажа впечатлението, което оставяш у мен като нов човек във форума -
    изглеждаш като "продавач" на климатици предвидени за европейския пазар, който няма разумни доводи да пребори конкуренцията на "японците".
    Ако не съм прав - приеми най-искрените ми извинения, но смятам мнението ти за несериозно и необосновано.
    Поздрави и лека вечер.
    Имаш грешно впечатление. Повярвай ми не продавам нито Японски нито Европейски климатици и това е 100% сигурно. Всъщност никакви климатици не продавам - просто смятам някой неща за нередни, но не съм аз човека, който да може да оцени кое е правилно и кое не.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    60
    #853

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Сори

    Ако гледаме от чисто прагматична гледна точка (пропускаме момента законно/незаконно и т.н.) -
    бих казал, че "японците" са значително по-тихи, с по-малък разход на енергия и със значително по-малко дефекти -
    за безопасност - няма никаква идея да са по-лоши от европейските - а и както каза deian - ако говорим за китайското производство -
    там нещата могат да са страшни ( и въпреки това да имат CE марка за продажба в Европа )

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #854

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Естествено не могат да се сравняват Китайски и Японски климатици така лесно.

    Има и друг момент, който често се пропуска- кои китайски климатици?

    В Китай има много заводи за климатици и много голяма част от продукцията се изнася в Европа и Америка. Дори HAIER имат много хубави модели, ама не се внасят в България. Предполагам че това е така защото техните цени биха станали сравними с тези на DAIKIN, TOSHIBA и MITSUBISHI и от маркетингова гледна точка стават трудно продаваеми. Японските марки са с доказани качества, защото повечето от тях са с повече от 50 годишна история.

    Не искам пак някой да си извади грешно впечатление че защитавам Китайските производители и HAIER, но истината е че качеството струва пари, независимо дали става въпрос за климатик или за нещо друго. Проблема е че много от търговците в България са калпави и имат само два инструмента за продажби- възможно най-ниски цени или наложено име. Наложеното име както е DAIKIN, MITSUBISHI, PANASONIC и TOSHIBA само се продава, т.е. не са необходими големи усилия от страна на търговеца за да ги продаде. Ако пък ще се продава нещо друго неизвестно досега единственият начин търговеца да успее е да обяви максимално ниски цени.

    Максимално ниските цени сами разбирате, че водят до максимално ниско качество - просто в България идва най-ниското качество произведено в Китай, а не че Китай произвежда само евтино и некачествено. Разликата между Японските производители и Китайските е в това че Японците никога не биха си позволили да произведат некачествена стока, защото трябва да пазат доброто си име, долато Китайците ги интересува единствено какво иска клиента и му го правят. Искаш качествено няма проблем искаш ниски цени, пак няма проблем.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #855

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    А и да добавя, че наистина японските фирми 90% от частите и труда са им в Китай, дори и за производството за японския пазар!

    Затова, нека не говорим за японски и китайски фирми и климатици, а за конкретни модели за конкретен пазар! Много ясно, че трудно ще се внесе боклук в самата Япония, макар да съм сигурен, че и там има начин и ги има и тях.

    Вижте, Провиго каза за Канада - Хайер, Кериър - но с гаранция и качество!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе