Страница 75 от 109 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 1633
Like Tree1Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    12
    #1111

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте,
    Изправен съм пред нелеката задача – избор на климатик(стенен тип). Ще бъде благодарен на всеки, които ми помогне в това мое начинание. Ето и малко повече информация за помещението, което искам да отоплявам:
    - Дневна с кухненски бокс, 25 кв.м (63 куб.м), изложение запад-север, PVC дограма, прозорци – френски тип, изолация. Достъпът до стаята е през малък коридор 5 кв.м (13 куб.м) като това помещение също следва да бъде отоплявано поради липсата на преграда (врата). Казано направо, общата площ за отопление е 30 кв.м (76 куб.м). Желаната температура на помещението е 24-25 градуса.
    Спрял съм се на следния модел – AWYZ14LB Nocria на Fujitsu, но бих искал да ми предложите и други модели от марките DAIKIN, TOSHIBA и MITSUBISHI, които са по-добри (или по нищо не отстъпват на AWYZ14LB Nocria. Ограничението на бюджета ми е 2800 лева (максимум 3000 лева).
    Ще бъде благодарен на всеки, които помогне в избора ми.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1112

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Всъщност по-добро няма според мен, така че слагай Нокрията. Имаш мощност повече, отколкото ти е необходима, но и без това искаш да поддържаш сравнително висока температура. Това е правилният избор в случая.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    12
    #1113

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    deian, благодаря ти!

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #1114

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    интересеува ме кой от модероторчетата ми е изтрил постчетата , нека се маркира на лични , за много всемогъщ ли се мисли !
    практиката и истинските места за оценка на всеки един от нас се оценят на работнит ени места и от познатите който имаме
    постовете който триете са постове от от едно име Ммитака зад което се крие огромен екип от хора специялисти и практически години опит на който губя времето за да дам какъвто и дабило тук отговор , както в конкретния случай се забелязва УМИШЛЕНО поднасяне на мислената директриса на всеки читател ,
    ПРИСТРАСТИЙКИ ЛИ ЗАБЕЛЯЗВАМ

    ТВА НЕ ВИ Е СКАЙПА
    не забелязвам нужното уважение на човек който си дава от вермето да върти телефони и да гори бензин зада обобщи информация която някой от вас тук трие

    усещам че давате наклон на читателите , хубаво да внимавате повечко какво триете щото накрая ще си пишете с ново излюпени олигофренчета чийто постове оставяте

    Lupus, badr, Jackas, blue1, avenger, valen1

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #1115

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Аз много, много рядко трия постове само когато не са написани на кирилица или са повтарящи се въпроси в различни теми. Аз съм за наличието на всякакви дискусии и/или спорове свързани по темата климатици.

    Колкото една дискусия и/или спор е по-динамичен и оспорван толкова и на мен повече ми харесва да го чета първо, защото носи в себе си повече информация, която се подлага на съмнение и защита и второ, защото дискусията е състезание между различната интелектуалност на участниците в нея. А винаги е приятно дори и да не участваш в подобна дискусия да присъстваш на нея.

    Естествено при един такъв спор с цел отслабване тезата на опонента е възможно да се подложат на съмнение неговите знания и интелект. Това го смятам за напълно нормално в борбата за налагане и победа. Затова считам, че колкото повече дискусии и спорове има във форума толкова и това е по-добре за неговата посещаемост, дори и понякога те да се отклоняват леко от темата и добрия тон. Но обърнете внимание, че казах леки отклонения, крайностите не са хубаво нещо и се коригират. Вероятно подобни на моите виждания споделят и други участници в дискусиите или техни читатели.

    За конкретния случай не знам какво е изтрито и както вероятно разбрахте не съм бил аз.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #1116

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте,
    тормози ме една дилема и реших да се обърна към вас за съвет.
    Предстои ми избор на климатик и имам за момента 2 оферти. Става въпрос за моделите:
    MITSUBISHI MSZ-GC25 VA
    FUJITSU GENERAL ASY 9LCC


    Климатика ще бъде монтиран в помещение с обем 48 куб. м., изолация няма, но е стара къща и стените са адски дебели и масивни, дограмата е двойна дървена. Ще се ползва само за отопление.

    Какво мислите по въпроса, кой е по добрия вариант за мен
    Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1117

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Fujitsu-то е по-мощен, с по-висок COP и на всичкото отгоре по-евтин. А и се е доказал няколко зими вече, понеже е по-старичък модел (затова е и по-евтин).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #1118

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    еми аз по принцип вече втора година отоплявам 2 стаи с една 12-ка (FUJITSU ASYA 12LCC) и съм адски доволен от нея... наистина се е доказал
    Въпроса е, че ми хвалят и Митсубишито а разликата в цената м/у двата е 50лв. За това съм в дилема кой от двата да взема

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1119

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    GC25VA: 3.2 (0.9 - 4.5) kW COP 3.83.
    ASYA9LCC: 3.6 (0.5 - 5.3) kW COP 4.26.
    Прецени

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #1120

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Здравейте.Трябва да си взема 2 климатика и от 2 дена чета форума,но така и не разбрах как да си сметна какви мощности ще ми трябват.Затова оставям на вас.Спалнята е 4,85x3,45=16,73кв. x2,60=43,5куб.Панел,среден етаж,PVC,изолация,2 външни стени(към стълбището и прозоречната)Хола е 5,60x3,45=19,32кв.x2,60=50,2куб.Също с PVC,изолация,2 външни стени(1 къса към остъклена тераса с плъзгане и една дълга изцяло външна)Ще разчитам да отопляват.Града е Враца(става студенко)Насочил съм се към Fujitsu-ASYB-12LD,Fujitsu-ASYA-12LG,Mitsubishi-MSZ-GE35VA,Panasonic-CS/CU-Е12JKE-3 или по-малките им еквиваленти(9/25)Наясно съм че ASYA-LG е по-евтина от другите.Та на въпроса 9 или 12 и кой?Благодаря ви предварително,знам че ще намеря много компетентни мнения.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1121

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    nikiR1 - не пишеш каква температура искаш да поддържаш.Аз бих взел две 12LD.Дори и да са по -мощни и да се изключват, винаго ако искаш да не се изключват можеш да отвориш врата към коридора.Враца е студен град зимата -10 -17 градуса.Ако си женен взимай 12LD, жена ти(приятелката ти) ще е доволна.Н жените винаги им е студено зимата.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #1122

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    nikiR1 - не пишеш каква температура искаш да поддържаш.Аз бих взел две 12LD.Дори и да са по -мощни и да се изключват, винаго ако искаш да не се изключват можеш да отвориш врата към коридора.Враца е студен град зимата -10 -17 градуса.Ако си женен взимай 12LD, жена ти(приятелката ти) ще е доволна.Н жените винаги им е студено зимата.
    Нормална 22-23.Малкия е на 6г.и не се спира И за двете ли стаи 12-ки?Гледам,че при Панасоника и Фуджицуто(LD) и деветките са с добри показатели(евентуално за по-малката стая)

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1123

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    И две 9-ки LD да сложиш, пак ще се справят идеално. Имат достатъчно мощност. Пък ако искаш, слагай една 9 и една 12 LD, но е ненужно презапасяване за 22-23°.
    Виж, ако пък е GE серията на Mitsubishi Electric, тогава си за 25-ца и 35-ца. Те са с по-малка мощност от LD-то. Дават ги доста тихи, някой ако има GE да сподели опит. То и Фуджицуто е достатъчно тихо.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    8
    #1124

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Забравих да кажа,че стаите са южни.Нищо не споменавате за Панасониците.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1125

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.

    Опит с панасоник 12 jke3 ще имам чак другата пролет лято и следващата зима. Такъв ще ми шибнат в офиса(включен е в цената).Дотогава нямам идея.Имам пост в панасоник темата специялно за 12 jke, но няма желаещи да споделят опит, а пък климатика не е "зимувал" все още в България.Така че всичко е в сферата на преположенията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 75 от 109 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2008 г.
    От Weezy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1410
    Последно: 30-12-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе