Страница 122 от 238 ПърваПърва ... 72112120121122123124132172 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,816 до 1,830 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #1816

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    То не бе Crown, Galanz, Whirpool, Finlux и догодина ще има някой си ...LUX.

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #1817

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Гледам че обсъждате марката финлукс (finlux) едно време е била филналндка марка но от скоро е купена от турска фирма произвеждасе в турция с китаиски компоненти собственик (zorlu holding) произвеждат се също и под името vestel внасаят се от магазини зора Незнам дали сте забелязали ако сте пазарували от там че всичката им стока е по 1 броика и е мостра явно на склад нямат нищо в наличност които е купувал от там ще разбере за какво говоря (говоря за периода от преди 3-4г) сега незнам как е

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    134
    #1818

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    То 98% от стоките в Бг са или турски или китайски. Нищо против икономиките им, но въпроса е коя марка или модел става и кой не, ако ще и в Сомалия да е правен. Щото и автобисите Мерцедес на градския в Сф са правени в Турция ....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #1819

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Здравейте.Бихте ли препоръчали два климатика. Става дума за тухлена къща в Пловдив. Едната стая е 12 кв.м с две външни стени, другата е 13 кв.м с една външна стена. Навсякъде пода е с ламинат, а прозорците са с 5 камерно ПВЦ. Бюджета е 2500 лв макс и то с монтаж.
    Бяхсе спрял на Daikin FTX25G и Panasonic CS-E09LKE, но от прочетеното тук първия май не е нищо особено, а втория е до -5, а не -15 както го пишат. Гледах и Fuji RSG-09LEC, но и той не е моного хвален. Sharp AY-XP09LSR?
    Отворен съм за всякакви предложения, включително и за фирма, от която да ги взема и извърши монтажа.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #1820

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Добре дошъл в форума !

    Бе човек , ти нямаш никакви грижи - Aleksandars е твоя човек !

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #1821

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Кой ти каза, че панасоника е до -5. Тези, които искат да си продадат тяхната стока вероятно?!. Модела е с нагревател на картера на компресора и работи перфектно. Висок COP и висока максимална мощност. Тъй като е модел 2010 тук там се намират количества на много ниска цена около 1200 с монтажа.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #1822

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ами нормално е клиентите да си мислят,че модела е до -5 градуса.В каталога за 2010,който го има и на Вашия сайт също пише,че моделите не се препоръчват за постоянна(24 часова) работа на отопление при температури по-ниски от -5 град.Ето го http://www.climamarket.bg/wp-content...G_APPROVED.pdf - на 20стр най-отдолу.
    Аз като не съм специалист по такава техника,се осланям основно на официалните каталози от производителя и като видя ,че там пише работа до -5 град,а пък на сайта на Техномаркет(примерно) е до -15,разбираш че ще повярвам на данните от Панасоник,а не на етикетчето в Техномаркет.А пък Вие специалистите,мисля че ако не е така,нищо не пречи да драснете два реда и да кажете защо може да работи до -15.Верно,че сигурно ви е омръзнало,ама...той човека ще си остане с това впечатление,че модела е до -5,защото са му го казали от 10 различни места,а и за капак го е прочел в официалния каталог на Панасоник.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #1823

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Cayenne
    Здравейте.Бихте ли препоръчали два климатика. Става дума за тухлена къща в Пловдив. Едната стая е 12 кв.м с две външни стени, другата е 13 кв.м с една външна стена. Навсякъде пода е с ламинат, а прозорците са с 5 камерно ПВЦ. Бюджета е 2500 лв макс и то с монтаж.
    Бяхсе спрял на Daikin FTX25G и Panasonic CS-E09LKE, но от прочетеното тук първия май не е нищо особено, а втория е до -5, а не -15 както го пишат. Гледах и Fuji RSG-09LEC, но и той не е моного хвален. Sharp AY-XP09LSR?
    Отворен съм за всякакви предложения, включително и за фирма, от която да ги взема и извърши монтажа.
    С тази квадратура и бюджет 2500 нямаш никакви проблеми. 9-ки стигат , но по добре е 12-ки. (не спомена нищо за изолация) Аз като фен на хитачи бих ти препоръчал това :
    Hitachi RAC/RAS 35FH6 , а като цена в момента най-подходящо е може би от Зора

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1824

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от EvilEyeBG
    С тази квадратура и бюджет 2500 нямаш никакви проблеми. 9-ки стигат , но по добре е 12-ки. (не спомена нищо за изолация) Аз като фен на хитачи бих ти препоръчал това :
    Hitachi RAC/RAS 35FH6 , а като цена в момента най-подходящо е може би от Зора
    И как установи EvilEyeBG ,че ще е най добре 12ка в 12-13m²-около 130w. на кубик,а не 7ца да течем?И как ще работи тази 12ка там- ми,ако Cayenne вземе та те послуша?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #1825

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Благодаря на всички. Явно Пасасоник-а става. Иначе за сега нямам изолация, а целта ми е около 22-23*С.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1826

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal

    И как установи EvilEyeBG ,че ще е най добре 12ка в 12-13m²-около 130w. на кубик,а не 7ца да течем?И как ще работи тази 12ка там- ми,ако Cayenne вземе та те послуша?
    Защото нямат 9ка в зора ами само 12ка и 18ка.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1827

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Защото нямат 9ка в зора ами само 12ка и 18ка.
    Дванайската вчера я купиха.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1828

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Това не е за учудване.
    Преди година сина се изнесе в ново жилище и си взе лсд телевизора от хола и реших да си взема друг от техното. Там си харесах една марка и модел и повиках момчето че желая този тв и той ми казва че за съжаление е само този мострата тогава решавам да мина на друг модел и марка с по висока цена оказва се че и той така. Почнах да ги карам поред и след петия се отказах и стигнах до извода че продават само мостри дето не знам колко са работили преди това. Днес подобен случай видяхме тента в метро брошура на промоция и решихме да купим за терасата че пече доста, в метро сме и търсим тентата питаме за нея и се оказва че били две бройки само на промоция.
    Все едно да пусна промоция на климатик и да е за една две бройки а промоцията да е 15дни.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    48
    #1829

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal

    И как установи EvilEyeBG ,че ще е най добре 12ка в 12-13m²-около 130w. на кубик,а не 7ца да течем?И как ще работи тази 12ка там- ми,ако Cayenne вземе та те послуша?
    А колегата diksanal , подозира ли какво е инверторен климатик ? Дали климатика няма да му е лесно да достига разлика от 40К и да ги поддържа на по-ниски обороти вместо да се тормози ? Надявам се не мислиш , че това е по-добре като спести 150лв от монтаж

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1830

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Идеята е да се пести от консумацията на електроенергия а не от монтажа защото монтажа е еднократен а сметките ежемесечни. EvilEyeBG какво работиш ми е интересно?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе