Страница 153 от 238 ПърваПърва ... 103143151152153154155163203 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,281 до 2,295 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #2281

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Здравей elvandin, ти пита ли ги тези 'убавци от Зора коя фирма им извършва монтажите и поддръжката на климатици?
    Защо не се насочиш към специализирана фирма, която се занимава основно с климатици и хладилна техника? Примерно Радеви, Сатекс (ако все още имат офис в града) и Ринк сервиз.
    Защото аз работя там отговорник сектор черна техника и се надявах да избера добър модел, който да взема с отстъпка. За съжаление колегите ми не могат да ми помогнат, а аз хал хабер си нямам от климатична техника. Как мога да разчитам, че специализираната фирма няма да ме мята по дърветата и човекът насреща ще ми предложи оптималните варианти като професионалист. Както аз се опитвам да работя когато някой иска да си купи телевизор, не просто да му взема парите. Затова се надявам на вас, които го правите на добра воля и просто ви е хоби освен работа. Тези "убавци" които ми обясниха принципа при панасоник и ми обясниха колко долнопробни са те, са точно специализираната фирма "Радеви". Така, че уважение всекиму, вяра никому. Те ми предлагат Тошибата за 1500 лв. а панасоника при нас се е изчерпал и го намерих на друго място за 1550.Без отстъпки, колкото-толкова.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2282

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Тези обяснения за Панасоника да не са от г-жата в магазина?
    Ти нали ще купуваш 3бр., предполагам за количество ще получиш и солидна отстъпка.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2283

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Не знам за 12ката но този панасоник беше 18ка и съм сигурен че има ерв защото има спецфичен звук при движението на стъпковия мотор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #2284

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Не, не от нея, аз нямам нищо против обяснения, но е малко пресилено да се плюе така по дадена марка. Как сега да ида от тях да сложа Panasonic, като очаквам при самия монтаж нещо да не е както трябва, че да се затвърдят думите

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2285

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Слагай двете Хитачита, няма кво да мислиш, колкото повече търсиш толкова повече ще се объркаш. За 1500 няма по-добро. Пък и вече като имаш наблюдение една година върху работата им ще станеш специалист и ще знаеш какво да гледаш при избор на следващ климатик и няма да ти е жал за 300-500 лева повече например.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2286

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Слагай двете Хитачита, няма кво да мислиш, [кръц] и вече като имаш наблюдение една година върху работата им ще станеш специалист.
    То така ако ставаше, кучето щеше да е касапин. А и какво ще им гледа цяла година. На по-печените и седмица стига.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2287

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    То така ако ставаше, кучето щеше да е касапин. А и какво ще им гледа цяла година. На по-печените и седмица стига.
    А ния с по 4-5 години,трябваше да сме професори вече-ама дървени философи.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2288

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Еми това, че не се допитвате до форума когато си купувате климатик показва, че все нещо сте научили.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2289

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Не знам за 12ката но този панасоник беше 18ка и съм сигурен че има ерв защото има спецфичен звук при движението на стъпковия мотор.
    18-ката е с ЕТРВ, да. Също и 15-ката. Но 9 и 12 са с капилярка, спестили са някоя стотинка за сметка на този така важен за мен компонент.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #2290

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Слагай двете Хитачита, няма кво да мислиш, колкото повече търсиш толкова повече ще се объркаш. За 1500 няма по-добро. Пък и вече като имаш наблюдение една година върху работата им ще станеш специалист и ще знаеш какво да гледаш при избор на следващ климатик и няма да ти е жал за 300-500 лева повече например.
    Боже, кои са тези хитачита

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2291

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от elvandin
    Ами, че търся климатици и естествено и аз като всички се чудя и се мая. Чуденката е:две стаи на различни етажи, съответно на първи жилищен и втори(нашият)от кооперация. Отдолу(на първият) има гаражи. Стаите са 27 м2 или около 65 м3. Ново строителство-съответно има изолация и дограма. Изложението е Изток-Югоизток-Юг(неправилна форма на стаите). От 5 стени 3 са външните, но пък топлите (Изток-Юг). Дори сега има осезаема разлика в стаите. Нашата, вторият етаж е по-топла. Това ме навежда на мисълта, че не ни трябват еднакви климатици. Предпочитам да пазарувам от Зора, че ползвам отстъпка, а там се оказва като цяло, че моделите които хващат окото са:Fujitsu ASYG 12LEC (всички казват тук, че няма начин да стопли такова помещение);Hitachi RAC/RAS 50FH7(за 1ви етаж);Panasonic CS/CU XE12LKE-3(като по-сериозен вариант за 2 етаж) Можете ли да кажете някоя дума, добър ли е такъв избор или насока за модели.
    Благодаря на тези, които ще отделят време!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #2292

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Благодаря на всички, в края на краищата се съгласихме с две 15 на Panasonic. Дано да няма проблем с намирането!

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2293

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    При -5 разликата в топлоотдаването е 500 вата.Дано да си заслужава разликата в цената.

  17. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #2294

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    А какво означава да ти вакумират тръбите,и важно ли е,че скоро 6те ми монтират клима.Как точно да разбера при монтажа че са вакумирани....

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2295

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Слагат една помпа към крановете на външното тяло.По инструкция всички климатици следва да се вакуумират.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе