Страница 59 от 238 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #871

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    я един бърз въпрос - какво и минималното разстояние от земята, на което може да се постави климата? Четох заминимум 220 см, вярно ли е? И ако да - защо не може на по-малко?
    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #872

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    може ,аз съм си поставял на 1 метър топли си и то отлично

  4. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #873

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Да разбирам ли,че този панасоник CU-TE9HKE от Техномаркет,в момента е най-добрия избор в до 1000 лева?Гледам,че и монтажа е безплатен.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #874

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    според мен на 220 волта няма алтернатива ,но е добре да се знае че модела не е нов все пак ,реално е залежал модел от високия клас от 2006/7г

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #875

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ylok
    Моля, помогнете за избор на климатик за 45 м3 , ще се използва предимно за охлаждане/за отопление есен-пролет/.Стаята е ориентирана изток - юг,без изолация.Цена 1000-1500 лв..Благодаря предварително.
    Още 2 решения за твоите условия - NATIONAL CS-X286A или SHARP AY-XP9GHR с по-нисък минимум са особено първия, което за охлаждане и преходни сезони е ГОЛЯМ +.

    Забележка: Да уточня, че Национала е рециклиран на 100V и топ модел на марката.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #876

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf


    Забележка: Да уточня, че Национала е рециклиран на 100V и топ модел на марката.
    Ето и Национала модел 2006г. коп-6.32 и APF 6.3!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    362
    #877

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ще помоля за помощ относно избора на климатик.
    Помещението е 25м2 на средна височина 1.9-2.0м. Втори етаж от къща е. Има външна изолация. Няма плоча. Покрива е с водоустоичив щперплат с битумни керемиди. Самия таван на стаята е от гипсо картон с минерална вата отгоре. Лятото си става непоносима жега.
    Къщата е на родителите ми и ние ползваме етажа само когато им ходим на гости. Зимата е добре има парно (няма да се ползва за отопление) основано за охлаждане. Лятото ходим по-често(къщата е на морето) зарди плажа. Но често често 10 съботи и недели са 20 дена на година. Та поради тази причина търся бюджетно решение.
    В моето жилище досега съм ползвал Хайер за охлаждане и принципно съм доволен, но гледам, че и техните цени доста са скочили.
    Общо взето ми трябва климатик който да работи 1% от времето

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #878

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Не уточняваш drecolli ,какво ,или в какви граници ще е бюджетно решение,но не ти се влагат повече пари за 20 дена ползване?По добър вариант от рециклиран не виждам при тези условия,а и като работа и комфорт-японско качество на ниска цена.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #879

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от drecolli
    Ще помоля за помощ относно избора на климатик.
    Помещението е 25м2 на средна височина 1.9-2.0м. Втори етаж от къща е. Има външна изолация. Няма плоча. Покрива е с водоустоичив щперплат с битумни керемиди. Самия таван на стаята е от гипсо картон с минерална вата отгоре. Лятото си става непоносима жега.
    Къщата е на родителите ми и ние ползваме етажа само когато им ходим на гости. Зимата е добре има парно (няма да се ползва за отопление) основано за охлаждане. Лятото ходим по-често(къщата е на морето) зарди плажа. Но често често 10 съботи и недели са 20 дена на година. Та поради тази причина търся бюджетно решение.
    В моето жилище досега съм ползвал Хайер за охлаждане и принципно съм доволен, но гледам, че и техните цени доста са скочили.
    Общо взето ми трябва климатик който да работи 1% от времето
    Решението е 499лв. с монтаж http://www.technopolis.bg/b2c/detail...111/P11120201/

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #880

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Решението е 499лв. с монтаж http://www.technopolis.bg/b2c/detail...111/P11120201/
    Ужас...

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #881

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от drecolli
    Ще помоля за помощ относно избора на климатик.
    Помещението е 25м2 на средна височина 1.9-2.0м. Втори етаж от къща е. Има външна изолация. Няма плоча. Покрива е с водоустоичив щперплат с битумни керемиди. Самия таван на стаята е от гипсо картон с минерална вата отгоре. Лятото си става непоносима жега.
    Къщата е на родителите ми и ние ползваме етажа само когато им ходим на гости. Зимата е добре има парно (няма да се ползва за отопление) основано за охлаждане. Лятото ходим по-често(къщата е на морето) зарди плажа. Но често често 10 съботи и недели са 20 дена на година. Та поради тази причина търся бюджетно решение.
    В моето жилище досега съм ползвал Хайер за охлаждане и принципно съм доволен, но гледам, че и техните цени доста са скочили.
    Общо взето ми трябва климатик който да работи 1% от времето
    Това и това може да са вариант или някоя Мидеа ако искаш да е нов, горе-долу за същите пари.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #882

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Моето предложение е конвенционален японски климатик за 200 лева.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #883

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Ужас...
    Евтините климатици имат своето преимущество като цени, но използването им за отопление в много случай излиза доста по-скъпо. Не трябва да се забрая и факта, че много хора в България си купуваха климатик само колкото да демоснтрират стандарт или пък използват друг вид отопление и се нуждаят само от охлаждане през няколко седмици в годината, което обезмисля инвестицията в скъп климатик

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #884

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Евтините климатици имат своето преимущество като цени, но използването им за отопление в много случай излиза доста по-скъпо. Не трябва да се забрая и факта, че много хора в България си купуваха климатик само колкото да демоснтрират стандарт или пък използват друг вид отопление и се нуждаят само от охлаждане през няколко седмици в годината, което обезмисля инвестицията в скъп климатик
    Съгласен съм с теб, но да си кажем честно, нещата в този ценови диапазон който си посочил и незнайно къде сглобявани, не мисля че добър избор (просто трябва да се бяга надалеч). Аз бих предложил конвенционален модел на Fujitsu, Daikin и т.н.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    362
    #885

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Какво значи конвенционален модел на Fujitsu, Daikin и т.н. и от къде може да се вземе?
    Населеното място е Варна, защото едното предложение на промоция беше от Пловдив.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе