Страница 90 от 238 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,336 до 1,350 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #1336

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от new one
    е, не така, де, не съм искал да обидя никого, а цитирах твоето мнение, защото просто попаднах на него - не е заради лични пристрастия.

    Сега за Самсунга - не съм казал, че са някакви перфектни климатици, а че са от реномирана марка и би следвало да имат поне някакво качество, за разлика от "оригиналния" китайски световно неизвестен производител Мидеа. Но е супер странен факта, че Мидеята яко се препоръчва като перфектния климатик до 1000 лева, а Самсунг - като най=големия боклук на всички времена (не твърдя, че ти си го казал, споделям общата нагласа на форума). Ами аз лично считам и двете твърдения за неверни - това проблем ли е? Просто ми е интерсно защо е такава нагласата сред търговците, защото всички останали във форума повтарят като папагали нещо, което считат за 100% вярно без някога изобщо да са имали досег с марката. Мнението на дколов дава някакъв отговор на този въпрос, но все си мисля, че има и нещо друго и то най-вероятно е свързано смаржа на печалба, който явно е по-малък при Самсунг, сравнен с великата Мидея.

    Не какзвам горното защото съм "горд собственик"на Самсунг - просто споделям опит. Да, климата не е ползвана много, но ефакт, че бачка лятото на +40 градуса и то доста добре, както и зимата при –2-3 градуса (е, там задавам 29 градуса, за да станат 22-23, но пък и стените са студени и т.н.). Та мнението ми е, че за парите си е ок и не е тотален шит.

    Колкото до мнението на форума - "горд" собственик съм и на Фуджицу 12 ЛДЦ (закупен по препръка на форума) - ами аккво да ти кажа - дрънчи и вибрира като за световно в големите студове в София. Ами как да ти кажа - съжалявам, че послушах форума и го взех, защото е прехвалено Фуджицу с плазма (между другото плазмата е супер и сметките за ток са ниски, но дрънчето е просто ужасно), защото едно е да дадеш 700-800 кинта за "бюджетен"климатик и да си знаеш, че е такъв, а друго е да вземеш прехвалена клима за 2К и тя да ти дрънчи като стар ЗиЛ. та така де - навсякъде си има митове и легенди и наросът подхожда клиширано към тях - е, мен такива неща ме сразнят и затова споделям мнеието си. Не го приемай като заяждане, просто другарска (форумска) забележка.
    Като избра качествен климатик да беше избрал и качествена фирма за монтажа.
    При мен 2 климатика дженерал 12 ЛДЦ и фуджи илектрик 12 ЛДЦ.
    С първата фирма монтирала дженерала "греда" с втората -качествен монтаж.
    Ща не ща оправих си сам гредата с 4 тампона.
    А фуджито няма и няма да има никога тампони, просто фирмата от която го купих и която го монтира си свърши работата.
    То и поради това фуджито не го купих от фирмата от която купих дженерала.
    Не може да нямаш монтажници и да викаш "чужди бригади" да монтират продадените от теб климатици-той и затова вече не е представител на Булклима.
    Гащи няма чифте пищови препасал...
    Чужда кола и чужда П***а кокали нямат, то и поради това на никой от монтажниците не му пукаше за качеството на монтажа...

    П.П.Когато почнеш да ползваш самсунга за основно отопление зимата в стая със същия обем като тази в която е фуджитцуту ти може и да си отговориш на въпроса.
    Нищо лично, да не тръгнеш сега на "кръстоносен поход"
    Никой не иска проблеми-нито търговеца-продавач и монтажник, нито потребителя, защото никой не иска да си "купи" проблеми, студ посред зима, нерви, загубено време и може би загубени пари...
    Хайде наздраве

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1337

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    blue80 да не би да живееш в Кипър?
    Дай линк на фирмата от която мислиш да купуваш, че тамошните цени може да са други в сравнение с БГ.
    Ако цената на Toshiba RAS-B13SKVP-E е хилядарка, го отнасяй ако е повече виж този модел.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1338

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Ако цената на Toshiba RAS-B13SKVP-E е хилядарка, го отнасяй
    Ако е хилядарка, да отнесе и за мен няколко... Апропо, десятката е тамън. С това предложение, ще те баннат за мултащина... на Джъсти.

    П.С. Защо не 09ЛДЦ, докато още има...

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #1339

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    blue80 да не би да живееш в Кипър?
    Дай линк на фирмата от която мислиш да купуваш, че тамошните цени може да са други в сравнение с БГ.
    Ако цената на Toshiba RAS-B13SKVP-E е хилядарка, го отнасяй ако е повече виж този модел.
    Да, в Кипър живея. Мога да пусна сайтове на фирмите, но няма написани цени, с изключение на тези:

    http://www.aaideal.com/english/produ...l=&commercial=

    http://www.hadjikyriakos.com.cy/c-82...ditioners.aspx
    Средно със с около 300-350 евро по скъпи от колкото в България, с изключение на Panasonic, но не мисля, че не внасят всички модели.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1340

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от blue80
    Да, в Кипър живея.
    Виж горните 2 мнения над твоето, там сме ти предложили решение
    От тези, които ти си посочила всеки става за охлаждане, но последният - MSZ-EF35VEW е модел от 2011г. Ако желаеш повече инфо за него, може да изтеглиш каталога от тука. Но цената му в БГ е 2200лв. за 35-цата, за тези пари по-добре 13-ката на Дайсейкай III.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    55
    #1341

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Може ли малко помощ - предстои ми закупуване на 2 климатика:
    1-ви е за стая около 9 - 10 кв. м. ще се ползва за отопление и охлаждане.
    2-ри е за стая около 15 - 16 кв. м. ще се ползва само за охлаждане (пред стаята има остъклена тераса)
    Апартамента е вътрешен, източно изложение, с изолация и PVC дограма.
    Препоръчайте нещо добро съотношение цена/качество.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    61
    #1342

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Като избра качествен климатик да беше избрал и качествена фирма за монтажа.
    При мен 2 климатика дженерал 12 ЛДЦ и фуджи илектрик 12 ЛДЦ.
    С първата фирма монтирала дженерала "греда" с втората -качествен монтаж.
    Ща не ща оправих си сам гредата с 4 тампона.
    А фуджито няма и няма да има никога тампони, просто фирмата от която го купих и която го монтира си свърши работата.
    То и поради това фуджито не го купих от фирмата от която купих дженерала.
    Не може да нямаш монтажници и да викаш "чужди бригади" да монтират продадените от теб климатици-той и затова вече не е представител на Булклима.
    Гащи няма чифте пищови препасал...
    Чужда кола и чужда П***а кокали нямат, то и поради това на никой от монтажниците не му пукаше за качеството на монтажа...

    П.П.Когато почнеш да ползваш самсунга за основно отопление зимата в стая със същия обем като тази в която е фуджитцуту ти може и да си отговориш на въпроса.
    Нищо лично, да не тръгнеш сега на "кръстоносен поход"
    Никой не иска проблеми-нито търговеца-продавач и монтажник, нито потребителя, защото никой не иска да си "купи" проблеми, студ посред зима, нерви, загубено време и може би загубени пари...
    Хайде наздраве
    Ами избрах фирмата, която ми посочи форумът - Вулкан клима и софийският им офис. Не знаех към кой да се обърна и послушах съвета, който ми се даде - реално ми беше все тая кой ще монтира, цените бяха горе-долу еднакви навсякъде. Е, окза се, че не всичко е точно в ред с тази фирма, макар че изглеждаха доста компетентни, но явно или аз съвсем нищо не съм разбирал и който и да ми се беше появил щях да го приема като много компетентен или просто нещо са ме шмекеросали. Е, ако бях чел 1 година форума, щях да искам оферта от някой от форумците - Александарс и Велев Клима (макар че той ми е далече с неговия Плевен) са доказани (поне във форума), но нали това е идеята на форума - да получиш качествем съвет, за нещо, а коет не си запознат.

    Много ми е интересно и защо няма списък 9или поне аз не съм го намерил) на некоретните фирми или поне фими, от които клиентите са разочаровани. Ясно е, че няма как да има списък на коректните фирми - ще излезе като безплатна реклама, а нали всеки сайт се стреми рекламата му да е платена - дет се вика това е едно от нещата, които работя и съм наясно с този факт, но все пак, всеки форум е създаден за 2 неща - мерене на п.шки и взаимопомощ.

    та така, споделям негативния си опит всеки път като препоръчат 12 ЛДЦ, защото имам пряк сблъсък с него. Затова спооделих и опита си с "боклука" Самсунг И да, предполагам, че самсунга ще е по-зле от 12 ЛДЦ, но за опредлените от мен условия си е почти идеален....

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1343

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    stefanrus, колко ти е максималният бюджет с монтажа?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    55
    #1344

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    stefanrus, колко ти е максималният бюджет с монтажа?
    Да кажем около 2000 - 2500 лв за двата.
    Препоръчаха ми Фуджицу 9-ка инверторен за малката стая и Мидея 9-ка неинверторен за голямата стая.

  12. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #1345

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Фуджицу за 9-10 квадрата е като таралеж в гащите ... а за Мидейката никакъв проблем да се справи само с Охлаждането.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    55
    #1346

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    Фуджицу за 9-10 квадрата е като таралеж в гащите ... а за Мидейката никакъв проблем да се справи само с Охлаждането.
    В смисъл не е подходящ не си заслужава или .......
    Да допълня че ще е спалня за предпочитане е нещо по тихо

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1347

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stefanrus
    В смисъл не е подходящ не си заслужава или .......
    Да допълня че ще е спалня за предпочитане е нещо по тихо
    В смисъл,че не е подходящ-с висок минимум и по шумничък.Погледни този има нисък минимум като на дайсекай 3,но е по евтин и са доста тихи-за спалня,като за парите ще е идеален за 9-10м².

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1348

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stefanrus
    Да допълня че ще е спалня за предпочитане е нещо по тихо
    За спалнята подкрепям предложението на diksanal, а за по-голямата стая една от тези Мидеи - MSR-09HRDN1 (R6), MS9A-09HRDN1 или MS9V-09HRDN1.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    55
    #1349

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Благодаря за помощта. А да ме насочите към някоя фирма (гледам че монтажа има голямо значение за работата после). Трябва ми първо да се положат тръбите и след време да се монтират и самите климатици.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1350

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stefanrus
    Благодаря за помощта. А да ме насочите към някоя фирма (гледам че монтажа има голямо значение за работата после). Трябва ми първо да се положат тръбите и след време да се монтират и самите климатици.
    За в София http://www.powerclima.com/index.php?page=contacts

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе