Страница 92 от 238 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    55
    #1366

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    В смисъл,че не е подходящ-с висок минимум и по шумничък.Погледни този има нисък минимум като на дайсекай 3,но е по евтин и са доста тихи-за спалня,като за парите ще е идеален за 9-10м².
    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    За спалнята подкрепям предложението на diksanal, а за по-голямата стая една от тези Мидеи - MSR-09HRDN1 (R6), MS9A-09HRDN1 или MS9V-09HRDN1.
    Още един въпрос: толкова ли е голяма разликата между Мицубишито и Мидеите които предложихте като ефективност на работа, консумация, тишина като се има впредвид че цената е двойна и заслужава ли си да се дадат тези пари отгоре.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1367

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Толкова е голяма разликата и си заслужават цената.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1368

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    КОП-а при минимум при повечето машини е по-нисък, но за някои производители не е така.ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ на 10-ката има КОП около 5 при минимума, VІ също, докато ФУДЖИЦУ да речем е зле по този показател.
    за това и дайкина се ПРЕОРАЗМЕРЯВА най-лесно и работи ок.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1369

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stefanrus
    Още един въпрос: толкова ли е голяма разликата между Мицубишито и Мидеите които предложихте като ефективност на работа, консумация, тишина като се има впредвид че цената е двойна и заслужава ли си да се дадат тези пари отгоре.
    Кефа цена няма...пък и в годините скъпото вложение се възвръща, от спестените киловати.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1370

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Понякога достигаш до верните изводи. А понякога затъваш дълбоко в заблудите си.
    Я пак си помисли дали това което си написал има някакъв смисъл- тука има хора, които задават въпрос в кои климатици се използват безчеткови постояннотокови електромотори при положение че вече ПЕТ ГОДИНИ всички инверторни климатици ги използват- децата които се раждаха, когато се появиха тези климатици вече ще ходят на училище!!!!

    Даже има хора, които са твърдо убедени че един климатик ще харчи много малко ако работи в режим на минимална консумация.

    Спестяването е майка на мизерията и няма място по света на което някой инженер да смята граничните условия за оптимални - обикновенно се изчисляват оптималните условия, а граничните са само защитни.


  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1371

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stefanrus
    Още един въпрос: толкова ли е голяма разликата между Мицубишито и Мидеите които предложихте като ефективност на работа, консумация, тишина като се има впредвид че цената е двойна и заслужава ли си да се дадат тези пари отгоре.
    човече не си виждал какви климатици има нямаш поглед - нямаме пазар и няма предлагане за това можеш да сравниш мидея някак си с митцубиши.
    без да се мятаме на японци ето няколко ако намериш мидея близка звънкай :
    хитачи sx8-чка - хитачитата после не топлели
    http://www.hitachiaircon.com/argws/g...=173&rangeId=1
    зубадан митцубиши MSZ-FDxx VA BH - показаха ги в българия
    http://climacom.com/files/documents/...CMXZ_2011_.pdf
    нокриите на фуджитцу.
    има и тошиби но там нямам парички да науча името им как се пише

    предполагам могат да бъдат сравнени някак с мидея - беден народ сме пич.... да имам да си взема и да не го мисля...

    офф
    fuck - гледам страницата с рекламката на хитачито - и тока ни е по-скъп от в англия 0.08 British pounds = 0.174919727 Bulgarian levs

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1372

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    офф
    fuck - гледам страницата с рекламката на хитачито - и тока ни е по-скъп от в англия 0.08 British pounds = 0.174919727 Bulgarian levs
    Струва ми се, че не си много сигурен в последното

    Consumption: 3,500 kWh/year
    EU-member state € per kWh electricity
    Bulgaria € 0.0880
    United Kingdom € 0.1537

    http://www.energy.eu/

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1373

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    не съм запознат не спря гледах сраницата на климатика, както казах.
    от страничката която си постнал с цените в еу ме хваща СТРАХ. може наистина да имаме едно изравняване на цените както лобират и газови и топлофикации.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1374

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    За кое те хваща страх? Както се вижда сме с най-ниски цени и на електроенергия и на горива, което за мен е нормално.

    И все пак ако трябва да се избира между Mitsubishi Heavy, SRK/SRC 20 ZG-S и SRK/SRC 20 ZJ-S кое е за предпочитане?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1375

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Новия модел.Има друг компресор/модифициран/, един заглушител на магистралата повече - с 2 е, малко по-ниски децибели на отопление.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #1376

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    ...тука има хора, които задават въпрос в кои климатици се използват безчеткови постояннотокови електромотори при положение че вече ПЕТ ГОДИНИ всички инверторни климатици ги използват- децата които се раждаха, когато се появиха тези климатици вече ще ходят на училище!!!! ...
    Не, тук има хора, които питат, в кой модел климатик има "DC (AFPM BLDC) motor with two-phase winding" и дали характеристиките му са, като на DC (AFPM BLDC) motor with three-phase winding. Не е лошо от време на време, да се поглежда какво има под капака на климатика.

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    ...Даже има хора, които са твърдо убедени че един климатик ще харчи много малко ако работи в режим на минимална консумация. ...
    Прочети внимателно какво си написал и се опитай да го асимилираш. Не влизай в спор, сам със себе си.

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    ...Спестяването е майка на мизерията и няма място по света на което някой инженер да смята граничните условия за оптимални - обикновенно се изчисляват оптималните условия, а граничните са само защитни.
    Канадското правителство подкрепя една такава програма за енергиина ефективност ...( Изтрито от geozap ). Човек винаги има какво ново да научи.
    Внимавай, тръгнал си към Кумчо Вълчо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1377

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    geaozap ти явно много разбираш от климатици и хубаво ги написа тези неща, но беше добре да ни покажеш реална характеристика на реален мотор в реални климатици. Ако си мислиш че ние не сме чули за двуфазни и трифазни електромотори трябва да ти кажа че това не е така.

    Прекалено много издребняваш в коментарите. Ще се радвам да ни обясниш как се измея характеристиката на електромотора като го захранваш с три фази вместо с две, т.е. ще очавам две реални характеристики с малко разяснения.


  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #1378

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Много си "хлъзгав". Гледаш винаги да избягаш от конкретиката и тръгваш да философстваш. Гледаш да се измъкнеш, без да отговориш на поне 99% от зададените ти въпроси. Твърдението че "такива" мотори се ползват е твое и би трябвало ти да покажеш, в еди кой си модел, мотора е еди си какъв.Според мен, като изразиш някаква теза, трябва да си я защититиш.
    "... Трябва също да се знае че един климатик е най-икономичен, когато работи в номинал..."
    А обясни как графиките от пдф-а за "такива" мотори подкрепят твърдението ти.
    Държа да посочиш конкретен модел и марка климатик с "такъв" ел.мотор на компресора, за да мога да ти покажа харектеристиките му и да мога да ги сравня.
    Ако взема на всеки Кумчо Вълчо да оборвам тезата му с доказателства, само ти по колко "твърдения" бълваш, трябва да се преместя, да живея във виртуалния свят, а на мен ми е по интересно в реалния.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1379

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    geozap не сме в университета!!

    Графиките Моля!!! Като публикуваш графиките ще говорим и за Кумчо Вълчо.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #1380

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    ... Държа да посочиш конкретен модел и марка климатик с "такъв" ел.мотор на компресора, за да мога да ти покажа харектеристиките му и да мога да ги сравня...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе