За София става и
http://www.climamarket.bg/
За София става и
http://www.climamarket.bg/
Този модел Mitsubishi Heavy, SRK/SRC 20 ZG-S не го намирам в кондекс. Има Mitsubishi Heavy, SRK/SRC 20 ZJ-S, ZG по стара серия ли е? И мен ме интересува климатик за 10 кв. стая и сякаш последно клоня към ZJ, но гледам ZG има по нисък минимум?!
Да, ZG е стария модел, ZJ е новия.Машината е добра, 25-цата при -15 вън и 20 вътре има номинал 1,88 кв, а 20-цата 1,59.Притежателите на МХ установиха ,че не е чак толкова нисък, колкото го дават по каталозите, установиха, че е някъде към 900 вата, ако си спомням добре.Иначе при такава малка стая ако търсиш нисък минимум, отиваш на повече пари - ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ И V или да речем някое САНЬО ZK22 или 25, ето ги двечките - http://www.termo-klima.com/bul/marka.php?maker_id=28 .
Извинявам се за тъпия въпрос но какъв е този минимум които гледате
Минимална мощност която отдава в помещението без да изключи.
Какво значение има този минимум? При всички случай едва ли ще са много моментите в които самия климатик ще работи близо до него без да изключи. Оптимизиране на потреблението с цел един климатик да работи почти на минимум едва ли ще доведе до някакви реални резултати.
Отгоре на всичкото нещата трябва да са толкова прецизно изпипани че има опастност климатика да изключи и цялата далавера отива на кино. Трябва също да се знае че един климатик е най-икономичен, когато работи в номинал, а когато работи на минимум харчи малко, но за съжаление не чак толкова ефективно, защото вентилатори, електроника загуби в компресор са константни величини и когато се свали цялата консумация процента друго потребление е по-голям в общия микс.
КОП-а при минимум при повечето машини е по-нисък, но за някои производители не е така.ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ на 10-ката има КОП около 5 при минимума, VІ също, докато ФУДЖИЦУ да речем е зле по този показател.
Малката минимална мощност си е екстра от всякъде. Моментите, когато ще работи в този режим, са достатъчно дълги и резултатите си личат по сметките за тока. Не трябва да се забравя, че тия модели даже и "мислят" и "вземат" сами решения.
Много ще ми бъде приятно и интересно, да видя доказателства за тези ти твърдения.
Първоначално публикувано от dkolovПървоначално публикувано от dkolov
Ами например ето тук http://www.waset.org/journals/waset/v73/v73-112.pdf на 645 страница можеш да разгледаш ефективността на DC безчетков електромотор. Графиката е общо взето подобна и за ефектиността на електромотори използвани в компресори за климатици.
Явно трябва да се снимаш и пред централата на Тошиба или Саньо,за да разбереш за този минимум(Дайкин не е най удачният пример).Точно ти е отговорил geozap -това си е екстра и не всеки го може!Отговори си и защо го има този минимум при топ моделите само на някои марки,а и респективно цената им е доста висока. ... или пък,не е проблем за всички производители,ама не щат да я внедрят?Първоначално публикувано от dkolov
Отделно ако твърдението че моментите в които един "климатик работи в този режим са достатъчно дълги" е вярно то това означава че човека си е купул преоразмерен климатик, което от своя страна означава че е дал повече пари отколкото е било необходимо, защото като правило по-големите климатици са с по-високи цени.
Отгоре на всикото преоразмеряването на един климак означава, че още в момента на покупката човек си е купил неефективен за неговите нужди клиатик, защото по-големите климатици като правило са и по-малко неефектини ако се разгледат каталозите за климатици на самите производители.
Поради тези съображение всеки климатик трябва да е изчислен по такъв начин, че през повечето време той да работи в номинал или близко до номиналната стойност. Последното гарантира максимално икономична работа.на машината.
_________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1309963849[/time]_________________________________________________
Минимума го има само и единствено с цел да се избегне момент в който климатика да изключи, защото тогава цялата ефективност отива по-дяволите, а не за да икономисваш от самия минимум. От друга страна, ако климатика е сметнат както трябва има много време преди той да изключи защото конструкцията на сграда буферира излишното количество топлина и когато нуждата се увеличи - например температурите навън поспаднат първо се взима от буфера - топлата стена, а климатика би трябвало леко да повдигне своята мощност.Първоначално публикувано от diksanal
Ти сериозно или се бъзикаш с тези ел.двигатели. В кои модели има такива?
90 - 120 - 200 W продължителна работа на минимум и следователно преоразмерен климатик - малко не ми се връзват нещата, не знам как стигна до този извод.
Ти да не си Кумчо Вълчо.
Не така бе човек.Най важна е температурната разлика, от нея първо и основно зависи ефективността на процеса.Първоначално публикувано от dkolov
За това минималната стойност е най-важна.Най-малка е разликата.
Понякога изпадам в убеждението че споря с професионалисти и заради това повдигам нивото, но ако не ме лъже паметта такива електромотори се използват поне от 3-4 години във всички климатици, че даже почнаха да ги редят на вентилаторите.Първоначално публикувано от geozap
Ето един каталог с климатици на LG http://www.klimatici-lg.com/download/2011_CAC_BG.pdf в който на десета страница е показано доста по-опростено същата графика.
Понякога достигаш до верните изводи.Първоначално публикувано от dkolov
А понякога затъваш дълбоко в заблудите си.Първоначално публикувано от dkolov