Страница 91 от 238 ПърваПърва ... 41818990919293101141 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #1351

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    За София става и
    http://www.climamarket.bg/

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1352

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Този модел Mitsubishi Heavy, SRK/SRC 20 ZG-S не го намирам в кондекс. Има Mitsubishi Heavy, SRK/SRC 20 ZJ-S, ZG по стара серия ли е? И мен ме интересува климатик за 10 кв. стая и сякаш последно клоня към ZJ, но гледам ZG има по нисък минимум?!

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1353

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Да, ZG е стария модел, ZJ е новия.Машината е добра, 25-цата при -15 вън и 20 вътре има номинал 1,88 кв, а 20-цата 1,59.Притежателите на МХ установиха ,че не е чак толкова нисък, колкото го дават по каталозите, установиха, че е някъде към 900 вата, ако си спомням добре.Иначе при такава малка стая ако търсиш нисък минимум, отиваш на повече пари - ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ И V или да речем някое САНЬО ZK22 или 25, ето ги двечките - http://www.termo-klima.com/bul/marka.php?maker_id=28 .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    55
    #1354

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Извинявам се за тъпия въпрос но какъв е този минимум които гледате

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #1355

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Минимална мощност която отдава в помещението без да изключи.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1356

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Какво значение има този минимум? При всички случай едва ли ще са много моментите в които самия климатик ще работи близо до него без да изключи. Оптимизиране на потреблението с цел един климатик да работи почти на минимум едва ли ще доведе до някакви реални резултати.

    Отгоре на всичкото нещата трябва да са толкова прецизно изпипани че има опастност климатика да изключи и цялата далавера отива на кино. Трябва също да се знае че един климатик е най-икономичен, когато работи в номинал, а когато работи на минимум харчи малко, но за съжаление не чак толкова ефективно, защото вентилатори, електроника загуби в компресор са константни величини и когато се свали цялата консумация процента друго потребление е по-голям в общия микс.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1357

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    КОП-а при минимум при повечето машини е по-нисък, но за някои производители не е така.ДАЙСЕЙКАЙ ІІІ на 10-ката има КОП около 5 при минимума, VІ също, докато ФУДЖИЦУ да речем е зле по този показател.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #1358

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Малката минимална мощност си е екстра от всякъде. Моментите, когато ще работи в този режим, са достатъчно дълги и резултатите си личат по сметките за тока. Не трябва да се забравя, че тия модели даже и "мислят" и "вземат" сами решения.
    Много ще ми бъде приятно и интересно, да видя доказателства за тези ти твърдения.
    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    ... Трябва също да се знае че един климатик е най-икономичен, когато работи в номинал...
    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    ... когато работи на минимум харчи малко, но за съжаление не чак толкова ефективно, защото вентилатори, електроника загуби в компресор са константни величини и когато се свали цялата консумация процента друго потребление е по-голям в общия микс.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1359

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ами например ето тук http://www.waset.org/journals/waset/v73/v73-112.pdf на 645 страница можеш да разгледаш ефективността на DC безчетков електромотор. Графиката е общо взето подобна и за ефектиността на електромотори използвани в компресори за климатици.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1360

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Какво значение има този минимум?
    Явно трябва да се снимаш и пред централата на Тошиба или Саньо,за да разбереш за този минимум(Дайкин не е най удачният пример).Точно ти е отговорил geozap -това си е екстра и не всеки го може!Отговори си и защо го има този минимум при топ моделите само на някои марки,а и респективно цената им е доста висока. ... или пък,не е проблем за всички производители,ама не щат да я внедрят?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1361

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Отделно ако твърдението че моментите в които един "климатик работи в този режим са достатъчно дълги" е вярно то това означава че човека си е купул преоразмерен климатик, което от своя страна означава че е дал повече пари отколкото е било необходимо, защото като правило по-големите климатици са с по-високи цени.

    Отгоре на всикото преоразмеряването на един климак означава, че още в момента на покупката човек си е купил неефективен за неговите нужди клиатик, защото по-големите климатици като правило са и по-малко неефектини ако се разгледат каталозите за климатици на самите производители.

    Поради тези съображение всеки климатик трябва да е изчислен по такъв начин, че през повечето време той да работи в номинал или близко до номиналната стойност. Последното гарантира максимално икономична работа.на машината.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1309963849[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    Отговори си и защо го има този минимум при топ моделите само на някои марки,а и респективно цената им е доста висока. ... или пък,не е проблем за всички производители,ама не щат да я внедрят?
    Минимума го има само и единствено с цел да се избегне момент в който климатика да изключи, защото тогава цялата ефективност отива по-дяволите, а не за да икономисваш от самия минимум. От друга страна, ако климатика е сметнат както трябва има много време преди той да изключи защото конструкцията на сграда буферира излишното количество топлина и когато нуждата се увеличи - например температурите навън поспаднат първо се взима от буфера - топлата стена, а климатика би трябвало леко да повдигне своята мощност.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #1362

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ти сериозно или се бъзикаш с тези ел.двигатели. В кои модели има такива?
    90 - 120 - 200 W продължителна работа на минимум и следователно преоразмерен климатик - малко не ми се връзват нещата, не знам как стигна до този извод.
    Ти да не си Кумчо Вълчо.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1363

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Отделно ако твърдението че моментите в които един "климатик работи в този режим са достатъчно дълги" е вярно то това означава че човека си е купул преоразмерен климатик, което от своя страна означава че е дал повече пари отколкото е било необходимо, защото като правило по-големите климатици са с по-високи цени.

    Отгоре на всикото преоразмеряването на един климак означава, че още в момента на покупката човек си е купил неефективен за неговите нужди клиатик, защото по-големите климатици като правило са и по-малко неефектини ако се разгледат каталозите за климатици на самите производители.

    Поради тези съображение всеки климатик трябва да е изчислен по такъв начин, че през повечето време той да работи в номинал или близко до номиналната стойност. Последното гарантира максимално икономична работа.на машината.

    Минимума го има само и единствено с цел да се избегне момент в който климатика да изключи, защото тогава цялата ефективност отива по-дяволите, а не за да икономисваш от самия минимум.
    Не така бе човек.Най важна е температурната разлика, от нея първо и основно зависи ефективността на процеса.
    За това минималната стойност е най-важна.Най-малка е разликата.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1364

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    Ти сериозно или се бъзикаш с тези ел.двигатели. В кои модели има такива?
    Понякога изпадам в убеждението че споря с професионалисти и заради това повдигам нивото, но ако не ме лъже паметта такива електромотори се използват поне от 3-4 години във всички климатици, че даже почнаха да ги редят на вентилаторите.

    Ето един каталог с климатици на LG http://www.klimatici-lg.com/download/2011_CAC_BG.pdf в който на десета страница е показано доста по-опростено същата графика.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1365

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Понякога изпадам в убеждението че споря с професионалисти
    Понякога достигаш до верните изводи.
    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    и заради това повдигам нивото,
    А понякога затъваш дълбоко в заблудите си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе