Страница 60 от 221 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    102
    #886

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от babati

    COP означава coefficient of performance или коефициент на трансформация - трансформация на ел енергия в топлина и НЕ е мощност
    Уреди които трансформират ел. енергия в топлина има много.
    Въпросните уреди които ние дискутираме обаче имат коефициент на полезно действие който позволява при определени условия да преобразуват тази енергия в пъти повече.
    Получаваш 4 kW топлинна енергия от 1kW изразходвана ел. енергия. Сега замени "енергия" с " мощност" в изречението.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #887

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Sevo
    Уреди които трансформират ел. енергия в топлина има много.
    Въпросните уреди които ние дискутираме обаче имат коефициент на полезно действие който позволява при определени условия да преобразуват тази енергия в пъти повече.
    Получаваш 4 kW топлинна енергия от 1kW изразходвана ел. енергия. Сега замени "енергия" с " мощност" в изречението.
    Именно, ти го каза, КОП е съотношението между мощностите а не самата мощност И КОП-а не те топли. Моля прочети примера който съм дал по-горе преди да напишеш следващия си пост Иначе така можем да си пишем до утре Освободи се малко и мисли... недей така догматично да вярваш на всичко което четеш. Твърде си повлиян от настроенията на иновацията... Дано и на новините не им вярваш толкова много и така сляпо. 1984-та на Джордж Оруел чел ли си?

    p.s. Не казвам че 16-ката ти Тошиба не е ефективна. Казвам че е също толкова ефективна колкото и климатик с по-малък COP но запазващ по-голяма мощност.



  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,844
    #888

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Господа, темата е със заглавие "Помогнете ми за избор на климатик"...Отклони се в друга посока, а за тези дискусии, си има отделни теми за различните марки и модели.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #889

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Голям спор се е заформил за машини които са далеч една от друга. Най интересното е че нокрията ги бие и по КОП и по мощност.А и Дайкина беше 1500 с монтажа по едно време, а МЕ -то 2400 , сега на 2050 с монтаж си струва отвсякъде, но не може да се мери с нокрията,то е видно.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #890

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Да, а компресорите се оказаха с еднаква мощност - 900 ватови. Аз мислех че предимството на Нокрията идва от по-мощен компресор. ge50va e с по-тежко външно тяло и дори е зареден с повече фреон.
    А то какво се оказа, явно голямото вътрешно тяло оказва огромно предимство при отдаваната мощност. Доста елегантен климатик е Нокрията
    Трябва да се види и с какъв дебит са компресорите при двете машини. Някой знае ли?
    Този на ge50va би трябвало да е 13 cm3 ако не се лъжа и работи по номинал на 75Hz.

  7. Junior Member Аватара на pdydy
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    65
    #891

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте на всички, след дълго четене дойде времето да купувам климатици и ще ви онагледя какво мисля да взема и дали ще е практично.Става въпрос за ново строителство в Димитровград(Хасковска област).Под мен, над мен и около мен неживее никой, така че неразчитам на топло от съседи.От скицата ще разберете положението на апртамента.Както се вижда от схемата имам доста прозорци.Като само във дневната са ми около 10кв2, а в спалня две, цялата западна и северна част представляват прозорци.На всички прозорци ще има ролетни щори.Намирам се на третия етаж като сградата е на четери етажа.Мисля че външните стени са изолирани с Ютонг и са дебели 35см.Искам да сложа два климатика Фуджитсу Нокрия на местата които съм отбелязъл със жълто, като целта ми е всички врати да са отворени и да се отоплява целия апартамент.Искам да подържам над 22-23 градуса зимно време.В момента с газова печка на макс и духалка вдигам около 22градуса и то само в Дневната.В другите стаи беше адски студ и то особенно в Спалня 2, когато бяха големите студове там беше 2 градуса.Сега е около 10, но нямам сложени още ролетни щори.Мисълта ми е дали ще са ми достатъчни тези два климатика да постигна това което искам като исключим Спалня 1, където недържа да е топло но вратата ще е отворена.Изобщо всички врати ще са отворени като ме интересува да е топло главно в дневната, коридора(Антре) където се намират банята и тоалетна и спалнята където ще се намира другия климатик, който ще е монтиран точно срещу вратата на спалнята, и ще има директна струя към коридора(антре).Или ще е по добре да взимам за всяка стая отделно, но ако взема по отделно коридора(Антре) и банята и тоалетната остават без никакво отопление, защото искам да се отоплявам само с климатици.А общата кубатура на коридора(Антре),банята и тоалетната е 17кв2.Извинявам се ако съм допуснал правописни грешки както и за скицата която съм преправил.


    П.С Попитах за климатиците, и ми е казана цена за единия от 2350лв със монтаж и 3години гаранция.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #892

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    1. става

    2.Благодаря, че ме пенсионираш /за оразмеряването/ , но все още "има хляб" в мен, пък някои женски същества ходещи изправени на два крака казват че и "салам" имало

    3. за хола остави нокрията 14-ка, а другите пари по-добре ги раздели на две и сложи 2 климатика във всяка от спалните.

    Ако искаш съвет за климатици за спалните дай бюджет- таван.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,273
    #893

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    много ме радва блока - кръгче !!!

    няма защо да повтарям колегата justify
    пробвах ги тия майтапи с 1 голям климатик - не става.
    за двете спални избери 2 по-малки машини - ще стига температурата в стаята и ще спира да духа нататък, а да я държиш на 30 градуса за да стоплиш коридора няма да смисъл.
    сега дали 9-ки или 12-ки ще сложиш ти си реши.

    сложи дебела изолация на пода - 2-5см , както и на тавана - стига да не си го минал този етап.
    голям + е да имаш съседи отдолу, пода е топъл, но като ги нямаш си е ад. а познай и накъде изчезва твоето отопление.
    притеснява ме малко и тази итонг изолация или липсата и. винаги може повече. то ще си покаже.
    блокчето наистина е супер!!!

  11. Junior Member Аватара на pdydy
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    65
    #894

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    1. става

    2.Благодаря, че ме пенсионираш /за оразмеряването/ , но все още "има хляб" в мен, пък някои женски същества ходещи изправени на два крака казват че и "салам" имало

    3. за хола остави нокрията 14-ка, а другите пари по-добре ги раздели на две и сложи 2 климатика във всяка от спалните.

    Ако искаш съвет за климатици за спалните дай бюджет- таван.
    Нестава въпрос за парите, а затова че като сложа 3 клими в трите стай и коридора,банята и тоалетната няма с какво да ги отоплявам, а като поставя в спалня 2 нокрията тя директно ще духа в коридора.
    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    много ме радва блока - кръгче !!!

    няма защо да повтарям колегата justify
    пробвах ги тия майтапи с 1 голям климатик - не става.
    за двете спални избери 2 по-малки машини - ще стига температурата в стаята и ще спира да духа нататък, а да я държиш на 30 градуса за да стоплиш коридора няма да смисъл.
    сега дали 9-ки или 12-ки ще сложиш ти си реши.

    сложи дебела изолация на пода - 2-5см , както и на тавана - стига да не си го минал този етап.
    голям + е да имаш съседи отдолу, пода е топъл, но като ги нямаш си е ад. а познай и накъде изчезва твоето отопление.
    притеснява ме малко и тази итонг изолация или липсата и. винаги може повече. то ще си покаже.
    блокчето наистина е супер!!!
    За изолация още немога да мисля защото засега съм под наем, а на по късен етап може да купя апартамента, имам 18 месеца да реша това кото ако искам да го купя ми приспадат 18 вноски за наема.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #895

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pdydy
    Нестава въпрос за парите...
    Щом е така, слагай една Нокриа 14LB в хола и по една Тошиба 13SKVP2-E в двете спални.

  13. Junior Member Аватара на pdydy
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    65
    #896

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Щом е така, слагай една Нокриа 14LB в хола и по една Тошиба 13SKVP2-E в двете спални.
    Значи ще обесня още веднъж.Спалня 1 не е от значение, направо я игнорираме.Искам да ми е топло в коридора като вратите на банята и тоалетната ще са отворени и това ще е главно за зимата. Въпроса ми е, ще ми стигне ли мощноста от две Нокрий да отоплят приблизително 60кв2, като едната ще духа директно в коридора а другато която ще е в дневната ще е пак насочена към вратата но ще е на доста далечно разстояние.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #897

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    gnf
    +1
    Ха така де-е-е...

    Ама вие и тоалетната ли ще държите отворена Воайор

    За тоалетната и банята :
    1.tesy-cn-02-50-mas

    2. airelec-1250w-mt


    Въпроса ми е, ще ми стигне ли мощноста от две Нокрий да отоплят приблизително 60кв2,
    За двете стаи ще стигне. Като надуете нокрията в спалнята за да е топло в тоалетната и коридора ще усетите на живо Лили Иванова как пее: "Ветрове-е-е-е..."
    За спалните и коридора по-голям комфорт/по-топло/по равномерно разпределние на температурата ще има с две тошиби 10-ка и 13-ка(в голямата спалня)


    Ако толкова ви е мерак Нокрия 14-ка в спалнята слагайте-кридора ви е 1м2 и е точно срещу спалнята.Така с един куршум 5 заека:
    1.ще бъде на вашето
    2.ще сте мой достоен заместник
    3.ще отида в заслужена пенсия след доста битки у форума относно оразмеряването
    4.ще ви е топло в спалнята и коридора
    5.ще се будите от нокрията в спалнята през ноща

    П.П. Между другото да ви кажа Ви разбирам и аз някога исках да купя стъклена прозрачна врата на банята- да си гледам гаждетата докато се къпят :rolleyes: (при мен от спалнята се влиза в банята).
    То първият път като обзавеждаш/решаваш какво да има/да е за първо собствено жилище е така.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,273
    #898

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    слагай ги двете нокрии ще стане.
    машината може и много и малко.
    коридора ще се стопли като го духаш от двете страни
    баните по-скоро не - но една духалка за баня няма да те събори да работи по 1/2 час.

    интересен модел за продажба на апартамент!

    justify : защо се отказа от стъклената врата - не е проблем

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    14
    #899

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте!Искам съвет за покупка на климатик за кухня с бокс ,общо 15 кв.м.Вратата ще стои отворена към коридори на буквата "г", които и сега се отопляват от климатика в детската ,коята е 12 кв.,но сложих в нея подов дайкин 35 именно за да топля и коридорите.Спряла съм се на Toshiba daiseikai 6 10-ка. при 2 външни стени без изолация,само 5 камерна ПВЦ.Тухла.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #900

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Много добър избор на машина си направила.Само помисли как ще разположиш вътрешното тяло.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе