Страница 120 от 221 ПърваПърва ... 70110118119120121122130170 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,786 до 1,800 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1786

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar01
    По-добър няма да намеря за тези пари нали?А 12-ка няма смисъл да се слага?
    Тя тая деветка е по добра от повечето сегашни 12ки! А и има филтри, нали и това търсиш.
    Даже според мен е малко преоразмерен, но има добър минимум така че.... Успех!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1787

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Брей направо ми взехте акъла с тия 18-ки в 19 квадрата ...

    Той най -вероятно е включвал и изключвал духалката цяла зима сутрин и вечер и този офис така и не се е сгрял ...

    DevilEye
    Според мен си за MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25ZJP-S или FUJI RSB-09LD

    Ако през декември януари и февруари всеки ден искаш да спираш климатика вечер като си тръгваш и да го пускаш сутрин то си за 18-ката препоръчана от gnf, но при такъв начин на позлване/отопление дори с 18-ка не е много сигурно дали ще се сгрееш ...

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1788

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Брей направо ми взехте акъла с тия 18-ки в 19 квадрата ...
    Дойде денят Х - 16.07.2012г., в който @Джъсти се възмути на преоразмерен климатизатор

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #1789

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Като му е студено,да слага 18-ка.Казва става 0 гр.!Те минимална площ нямат.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    8
    #1790

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Точно печката е пускана сутрин в 9:00 и спирана вечер в 18:00. На следващия ден температурата сутринта е 5-7 градуса.
    Мисля климатика да не се спира цяла зима, както е в къщи FTX35JV. Просто не съм сигурен дали 9-ка или 12-ка ще се справят с помещението, доста си е студено. А и външната температура не е за подценяване.
    Много ми харесва Gree GWH12KF, но не знам дали има достатъчно вътък? Или FUJITSU ASYA-12LKC?
    Малко страничен въпрос - ако поръчам климатика онлайн, а ми го монтира местна фирма, то към кого ще е гаранцията и изобщо ще я признава ли някой?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #1791

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Трябва да ги питаш предварително.Те си имат определени фирми с които работят.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1792

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DevilEye
    Точно печката е пускана сутрин в 9:00 и спирана вечер в 18:00. На следващия ден температурата сутринта е 5-7 градуса.
    Мисля климатика да не се спира цяла зима, както е в къщи FTX35JV. Просто не съм сигурен дали 9-ка или 12-ка ще се справят с помещението, доста си е студено. А и външната температура не е за подценяване.
    Много ми харесва Gree GWH12KF, но не знам дали има достатъчно вътък? Или FUJITSU ASYA-12LKC?
    Малко страничен въпрос - ако поръчам климатика онлайн, а ми го монтира местна фирма, то към кого ще е гаранцията и изобщо ще я признава ли някой?
    Гаранцията я носи търговеца а сервиза е задължен безплатно да отстрани дефекта със осигурените части от търговеца.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    3
    #1793

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте! Търся си климатик ,за помещение което ме накланя към топ моделите на климатичната техника предлагана у нас .
    Става въпрос за всекидневна с кухня, която е с размери приблизително 10.5х4х2.60 метра и към това има още 2 малки коридора които са по 2-3 квадрата. Проблема идва от там, че е на последен етаж в къща с дървен покрив който е под наклон и приблизително 7 метра от югоизточната стена е стъклопакет до земята. Другите стени мога да ги нарека вътрешни, макар че реално нямам някой да ме топли, от която и да е страна. По това, което ме насочиха от няколко фирми клоня към няколко неща, почетох и във вашия форум , но наистина ми е трудно да реша на коя машина да се спра са CS-400CXR2, RAS-402UDR, AY-Y63SX или MSZ-ZW401S. Помещението ми е доста дълго и като че ли клоня към национала, но... много ми е интересно тези които наистина са слагали такива машини и са ги виждали как работят да ме насочат, кое според тях ще е най-правилно, че всичките струват по една шапка пари

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1794

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Не си упоменал бюджет, но ако имаш възможност 2 или 3 по-малки климатика!

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1795

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    sirico, най-напред добре дошъл във форума!
    Напиши повече подробности, за какво ще се ползва климатика (основно отопление или отопление само за преходните сезони, целогодишно отопление и охлаждане или само охлаждане); след това има ли някаква изолация и каква е тя; дограмата и стъклопакета също са от значение; какви градуси мислиш да поддържаш през зимата ако ще се отопляваш и външната температура до какви отрицателни стойности достига в твоя град? Хубаво би било да споделиш и максималния бюджет без монтаж, макар че от посочените климатици се подразбира горе-долу. Има ли възможност за монтаж на 2 по-малки машини? По този начин ще имаш по-висок КОП и по-добро разпределение на топлина и хладина.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    59
    #1796

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте, искам само да ви кажа, че си взех Mitsubishi MSZ-GE25 VA и съм повече от доволен. Изключително мощен и тих. Силно препоръчвам марката.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    3
    #1797

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Бюджета е горе-долу ясен между 3 и 4 с подобаващите нули Още се опитвам да го осъзная, че хората за тези пари кола си купуват. Основната идея на цялото занимание е отоплението зимата, за това и съм се ориентирал към по-скъпи, но икономични модели. Местоположението е Варна, а като градуси и между 20-22 да постигна е достатъчно. Та малко като пояснение тази стая ми е преходната към всички други, от там се влиза в хола, който е към 25м2 и там вече съм предвидил едно HITACHI E28T примерно, влиза се също в спалня, която е малка и почти не се налага да се отоплява понеже се ползва единствено по предназначение и детска в която също ще има някое "японче" 12-ка примерно. Тези двата по-малките модели не са ми толкова голям проблем, там ще ги измисля, но избора за големия климатик ми е по-труден. Лошото е че наистина нямам вариант, в който да сложа 2 климатика. За изолацията наистина ми е трудно да кажа нещо конкретно, знам че не помагам много тук. Къщата си има изолация, но тази стая идва по някакъв начин вътрешна. От нея освен във въпросните три стаи се влиза в баня , в килер и съответно изхода към стълбището. Ако мога да отопля нея с някой от тези големите машини , другите два климатика ще са също малко или много в помощ, защото ще ги предвидя малко по-мощни. И като цяло идеята е с 3-та климатика и сравнително ниска консумация да се отоплява цялото помещение, а за най-мразовитите дни си имам да помага камина с водна риза към която е включено вътрешно тяло от климатик 22-ка и няколко радиатора

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1798

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от sirico
    Здравейте! Търся си климатик ,за помещение което ме накланя към топ моделите на климатичната техника предлагана у нас .
    Става въпрос за всекидневна с кухня, която е с размери приблизително 10.5х4х2.60 метра и към това има още 2 малки коридора които са по 2-3 квадрата. Проблема идва от там, че е на последен етаж в къща с дървен покрив който е под наклон и приблизително 7 метра от югоизточната стена е стъклопакет до земята. Другите стени мога да ги нарека вътрешни, макар че реално нямам някой да ме топли, от която и да е страна. По това, което ме насочиха от няколко фирми клоня към няколко неща, почетох и във вашия форум , но наистина ми е трудно да реша на коя машина да се спра са CS-400CXR2, RAS-402UDR, AY-Y63SX или MSZ-ZW401S. Помещението ми е доста дълго и като че ли клоня към национала, но... много ми е интересно тези които наистина са слагали такива машини и са ги виждали как работят да ме насочат, кое според тях ще е най-правилно, че всичките струват по една шапка пари
    sirico,тези машини без шарпа са все 14ки,и при все доста мощни и топ модели,все пак искаш да ти работят в 42м²?и както пишеш в затруднени условия,и както си видял струват доста пари,а и искаш икономичност и комфорт-та премисли още.Иначе панасоника има дължина на струята 12м. и е удачен за дълго помещение.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    3
    #1799

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    diksanal какво имаш предвид под 14-ки доста мощни...според теб слаби ли ще дойдат за това помещение и при тези условия? На Панасоника това му харесах и за това споменах, че като че ли клоня към него, но ако идват слаби да мисля друго ли? Аз и за това питам тук за съвет, че иначе само си мисля и като нормален потребител, който не е запознат с нещата няма как да го измисля. Какаво според теб е най-удачното?

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1800

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Този National CS-63RGX2 и това Fujitsu AS-Z40V са с повече запас от мощност от всички, които си посочил. С риск да бъда упрекнат ще включа и LG E24SQ, само защото има висока номинална и максимална отдавана мощност, както и внушителни габарити.
    Аз бих се спрял на някой от тях.

    П.П. За малко да забравя и Fujitsu AWYZ-24LB Nocria.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе