Страница 121 от 221 ПърваПърва ... 71111119120121122123131171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,801 до 1,815 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #1801

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от sirico
    diksanal какво имаш предвид под 14-ки доста мощни...според теб слаби ли ще дойдат за това помещение и при тези условия? На Панасоника това му харесах и за това споменах, че като че ли клоня към него, но ако идват слаби да мисля друго ли?
    Да слаби са,но в комбинация с още един климатик ще е добре,а и този таван не ми стана ясно-подтаванно пространство ли е -без изолация и плоча?
    Иначе при тошибата примерно при серията UDR която си харесал,трябва да погледнеш модела RAS-632UDR/може и 502UDR,но на място да се види от специалист(какви топлозагуби има помещението),които по килограми и максимална мощност са като 40ката,но с по голям номинал , от 502UDR нагоре ползват 1100w.по мощен компресор,за разлика от предните серии с по слабия 750w.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    44
    #1802

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Харесах си този климатик http://www.**********************/klim...2-e-1447.html# и искам да попитам ще ми вършели работа за отопление през зимата на помещение 32м2 с височина на тавана 2.65м. ет.1.От долу са мазета някой от които със счупени прозорци.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1803

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от zumbaiu
    Харесах си този климатик toshiba ras-16skv2-e и искам да попитам ще ми вършели работа за отопление през зимата на помещение 32м2 с височина на тавана 2.65м. ет.1.От долу са мазета някой от които със счупени прозорци.
    Ще му бъде трудно.
    Стаята има ли изолация, дограмата каква е, желани вътрешни температури, град/село - отрицателни температури, изложение?
    По-добре LG E18SQ.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    44
    #1804

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Ще му бъде трудно.
    Стаята има ли изолация, дограмата каква е, желани вътрешни температури, град/село - отрицателни температури, изложение?
    По-добре LG E18SQ.
    Панелка.Две външни стени/по 3.5м. едната юг другата север/ с пвц дограма и вътрешна изолация/само на тях/4см.стиропор+гипсокартон.Пода е замазка от цимент,пясък и перлит с налепен дъбов паркет+някой килим през зимата.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    2
    #1805

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Моля за съвет!Искам да си закупя климатик за помещение от 30 кв.м. /хол в тухлен апартамент/Ще го използвам най-вече за охлаждане през лятото. Какъв модел бихте ми препоръчали? Бюджетът ми е до 2000 лв.Не искам да си имам проблеми затова търся възможно най-доброто за тази цена.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1806

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Бръкни се малко по-дълбоко и отнасяй една Нокрия. Ще си я ползваш и за отопление.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1807

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от zumbaiu
    Панелка.Две външни стени/по 3.5м. едната юг другата север/ с пвц дограма и вътрешна изолация/само на тях/4см.стиропор+гипсокартон.Пода е замазка от цимент,пясък и перлит с налепен дъбов паркет+някой килим през зимата.
    Отново споделям същото си мнение от преди.

    Цитат Първоначално публикувано от Tan4u
    Моля за съвет!Искам да си закупя климатик за помещение от 30 кв.м. /хол в тухлен апартамент/Ще го използвам най-вече за охлаждане през лятото. Какъв модел бихте ми препоръчали? Бюджетът ми е до 2000 лв.Не искам да си имам проблеми затова търся възможно най-доброто за тази цена.
    ME MSZ-GE50VA

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #1808

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здавейте , утре мисля да поръчвам , а още се колебая ( София за хол 26 кв , апартамент с външна изолация и пвц дограма , 2 външни стени едната 7 метра северна ) . Идеята е зимата 23-24 гр . Външното тяло ще е на северната стена и няма да го огрее слънце никога ...
    1.General-Fujitsu, AWHZ14LBC Nocria
    2.Toshiba, RAS-13SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    3.General-Fujitsu, ASHG12LEC

    В подобно помещение една 8 годишна мидеа подържаше тая зима 22 гр и за това се колебая за ASHG12LEC .

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,272
    #1809

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    ако не са ти проблема парите си сложи 1 или 2 , дори 2 то може и 9-ка да стане защото ще е по-мощно от 3-то.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    2
    #1810

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Какво ще кажете за този компресор V-PAM Инверторен DC компресор? А между другото да попитам проблем ли ще е ако климатика не се ползва цяла зима?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #1811

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    90% от съвременните клими са с DC инверторен компресор. Търговски трик е да си ги наричат с какви ли не V RAM...V PAM...и др. буквички и клиента си мисли,че е ползвана извънземна технология или поне на НАСА от близките години...

    За второто - никакъв проблем...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    7
    #1812

    Избор на климатик за хол 40 кв.м.

    Здравейте,
    Моля за съвет относно избор на климатик за отопление на хол с кухненски ъгъл, общо 40 кв.м. Бюджета е около 1000-2000 лв.
    Чувал съм че Мицубиши били хубави. Предварително благодаря на отзовалите се.
    Ето и особеностите на помещението:

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - жилище

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?
    - за отопление

    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    - 40 кв.м., 100 куб.м.
    - една външна стена

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    - ПВЦ

    в) квадратура на прозорците;
    - 6.2 кв.м.

    г) изложението на помещението;
    - север-изток

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?
    - 1 ет., над тунел

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    - хол с кухненски бокс

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    - апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо
    - София

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    - 24-25

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    - изолация на външни стени и на пода.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    - печка, хладилник, тв, комп

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1000 - 2000 лв

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - минус 10 – минус 20 град.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1813

    Re:Избор на климатик за хол 40 кв.м.

    Цитат Първоначално публикувано от bies
    Здравейте,
    Моля за съвет относно избор на климатик за отопление на хол с кухненски ъгъл, общо 40 кв.м. Бюджета е около 1000-2000 лв.
    Чувал съм че Мицубиши били хубави.

    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    - 40 кв.м., 100 куб.м.
    - една външна стена

    г) изложението на помещението;
    - север-изток

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?
    - 1 ет., над тунел
    Здравей и добре дошъл!
    Да, Мицубиши са здрави и топлещи климатици, но подходящ модел за тази сума е много трудна задача. Трябват ти поне 7,5-8kW номинална отоплителна мощност, а там цените са от порядъка на 3-3,5К лв.
    Имаш няколко възможности: вдигаш бюджета или се насочваш към друга марка, но пак с леко увеличен капитал.
    Има ли възможност за монтаж на два по-малки климатика?

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,272
    #1814

    Re:Избор на климатик за хол 40 кв.м.

    помисли за втора употреба японски климатик. само така ще можеш да се събереш в бюджета и да вземеш нещо което да ти дава ниски сметки по-късно.

  18. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #1815

    Re:Избор на климатик за хол 40 кв.м.

    Много кофти ситуация с нисък бюджет.
    Единственото решение в твоя случай е втора употреба и то два климатизатора, каквото е идеята на gnf.
    Имам доста познати с хол и кухненски бокс с една машина и моето лично мнение е, че не е добро решение на въпроса, особено за отопление. Този тунел зимата ще ти дръпне доста от топлинката. Пробвай с този бюджет и с яка изолазия или го миминум удвои.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе