Страница 126 от 221 ПърваПърва ... 76116124125126127128136176 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,876 до 1,890 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #1876

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от suzibor
    Здравейте!Да попитам трябва ли да има на вътрешното тяло етикет за марката, модела, серийния номер на климатика, защото мои близки ми казаха ,че на техните има Daikin FTX25J2V1B (INVERTER) е единия от който били много доволни и другия Панасоник..... Ние си закупихме скоро http://tempex.bg/tables.php?brand=Pa...del=CS-XE09LKE от тази фирма, но никъде няма такава маркировка(като метална лепенка) а и понеже не може да постигнем температура която му задаваме-навън сега е 35 даваме на 27 а то прави 23-24 и духа доста става студено за тия градуси...та ме обзе леко съмнение за фалш...дано не е ... все пак е 1250лв и хубави характеристики затова го закупихме.И още дупката която е на външната стена за гъвкавата свръзка с външното тяло замазва ли се или не е проблем тя е малка -само знам че не е добре да е с пяна защото се надува и може да притисне тръбата...
    въпросната фирма е официален вносител и сервиз на панасоник и не продава ментета
    по отношение на зададената и достигнатата температура винаги може да се получат отклонения, защото датчика за измерване се намира във вътрешното тяло, което е високо на стената, а студения въздух пада долу

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    15
    #1877

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Viper_83
    Здравейте! Трябва ми съвет за покупка на климатик за помещение около 50 кубика (3*5*2.75 стая + 2.5*1.2*2.75 коридор) който ще се ползва и за отопление и за охлаждане. Изложението е югоизточно,PVC дограма без изолация.Колебая се между 3 модела - FUJITSU ASYG-12LU, Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA или Daikin FTXS35J, като се замислям дали и FUJITSU ASYB-09LDC няма да свърши работа!? Сумата която съм отделил е около 1800-1900 с монтажа.Моля за мнения и съвети!Бих ти препоръчал плазмата!Според мен е по-икономична, а и да ти кажа тя си е 12-ка и то доста мощна.Плазмения филтър също не е за пренебрегване:-)





  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1878

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    9LDC изобщо няма да се замисли при тези 50 кубика, ще се справи без проблем.

  5. GMM
    GMM е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    2
    #1879

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте.

    Дойде време и аз да закупя два климатика.
    Спрял съм се на два броя MHI SRK/SRC 35 ZJX-S.
    Ще се ползват предимно за отопление в полупланински район.
    Гоня отлични параметри при ниски температури, добър конфорт и най-важно икономичност при отопление.
    Въпроса ми е има ли този модел някакъв сериозен недостатък, както неговия предшественик. (свързан с fuzzy logic).
    И още има ли друга марка/модел, който може да предложи същите експлоатационни характеристики на по-ниска цена.

    Предварително благодаря!

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1880

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Ето, виж тази тема: https://forum.setcombg.com/index.php/topic,55004.0.html

    ... Не си дал нищо като помещения. Принципно при -20 малко машини работят все още стабилно. Това са ТОП моделите на Тошиба, Мицубиши Хеви, Мицубиши Електрик и някои модели на тройката General-Fujitsu-Fuji.

    Моля да ме извините ако съм пропуснал някой модел. Не споменавам Саньо по обективни причини.

  7. GMM
    GMM е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    2
    #1881

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Благодаря за отговора Mega,

    Значи SRK / SRC 35 ZJX-S все още страда от тази неясна логика.
    Не съм предоставил инфо защото големината на климатиците е ясна.
    Но ето. Дневна 30кв + 10кв кухня. Това ще се покрива от един климатик. Коридор първи и втори етаж от вторият. Вратите на стаите отворени постоянно на първи и втори етаж.
    10см външна изолация. 30см rockwool вата на втори етаж. 5 камерна дограма. Изцяло южно изложение на всички стаи, но полупланински климат 870 метра надморска височина. Обща площ 180 кв. Желана температура 21 - 22 градуса.


  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    9
    #1882

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    въпросната фирма е официален вносител и сервиз на панасоник и не продава ментета
    по отношение на зададената и достигнатата температура винаги може да се получат отклонения, защото датчика за измерване се намира във вътрешното тяло, което е високо на стената, а студения въздух пада долу
    Благодаря-ако това е така за сензора то значи че винаги трябва да задаваме по-високи градуси за да получим желаните... малко странно при други климатици каквато температура зададеш такава постига..а относно маркировката за модел сериен номер може би е на гърба на вътрешното тяло и затова не се вижда а външното си има

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1883

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    SRK / SRC 35 ZJX-S, не знам да страда от нещо. Машината е перфектна и ми е слабост. Просто Тошибата предлага малко повече за сходни пари.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    35
    #1884

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Помогнете ми за избор м/у тези 3 бр. климатици.
    СЕВЕРНА !!! спалня;
    Квадратура - 15 кв. м. /40 куб. м./
    Дървена дограма без изолация. Една външна стена. Последен етаж на тухлена кооперация.
    Регион : Велико Търново

    1.FUJITSU ASYA-12LKC
    2.Panasonic CS/CU-E09MKE-3
    3.FUJITSU ASYG-12LEC

    Ако има и други предложения на по-ниска цена може да ги споделите.
    Лек ден.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1885

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от antondonew
    Помогнете ми за избор м/у тези 3 бр. климатици.
    СЕВЕРНА !!! спалня;
    Квадратура - 15 кв. м. /40 куб. м./
    Дървена дограма без изолация. Една външна стена. Последен етаж на тухлена кооперация.
    Регион : Велико Търново

    1.FUJITSU ASYA-12LKC
    2.Panasonic CS/CU-E09MKE-3
    3.FUJITSU ASYG-12LEC

    Ако има и други предложения на по-ниска цена може да ги споделите.
    Лек ден.
    Има по ниска цена на новите модели на FUJITSU-GENERAL само дето не знам колеги в Търново дали го предлагат защото е нов модел.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    44
    #1886

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Има по ниска цена на новите модели на FUJITSU-GENERAL само дето не знам колеги в Търново дали го предлагат защото е нов модел.
    В последно време как напреднаха технологиите.2011 външно тяло 29кг.2012 26кг.Догодина може би 23кг.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1887

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Той този LLC е от класа на LKC, водят го ЕКО2, но още повече са занижили мощностите.Вътре не знам какво има, още няма сервизни из мрежата или аз не съм видял.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    36
    #1888

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте, преди два месеца питах за съвет за климатик тук, но така и не купих,поради различни причини. Сега на дневен ред е закупуването,което трябва да стане до седмица най-късно,ще ползвам кредит енергийна ефективност и искам вашето мнение, защото нямам познания в областта.
    Град Търговище. Климатикът е главно за отопление.
    Помещението - хол- 20м2,височина- 2.60м,ЕПК, 4ет, западно изложение, вътрешен(холът), няма изолация,прозорци PVC-4.40м2, от хола се влиза в спалня 9м2, която също е западно изложение(прозорците са PVC 2.90м2 на запад) с една южна външна стена, на която ще се прави изолация.
    Основно ми тярбва отоплени на хола +21+22С, но дилемата ми е как да стопля спалнята,която се ползва предимно вечер (около+ 20 С) - с този климатик от хола или с отделен за нея?
    Бюджет 2400 с монтажа.
    Изисквания: много икономичен,ниско ниво на шум, работа при -20С, плазмен филтър.
    От многото изчетено в нета без претенции да разбирам си набелязах няколко модела, моля за коментари, корекции и предложения с обяснения като за непрофесионалист.
    http://www.**********************/klim...-12lt-881.html
    http://www.**********************/klim...5va-1489.html#
    http://www.**********************/klim...jx-s-1466.html
    http://www.**********************/klim...kai6-1079.html

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,273
    #1889

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    1 и 3 нямат плазма значи отпадат.
    като имаш такъв бюджет можеш да погледнеш нискотемпературното мицубиши FD35vaH освен тошибата.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    36
    #1890

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    На плазмата държа най-малко, по-важно е да е надежден при отопление.Този FD 35Vah нещо не го намирам, може ли малко коментари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе