Страница 172 от 221 ПърваПърва ... 122162170171172173174182 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,566 до 2,580 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #2566

    Отговор: Избор на климатик - само за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Не виждам мнението ти колега? Или е по-важно за теб просто да напишеш нещо. Критериите който е поставил автора на темата според някои, в това число и моя милост не са изпълнени освен в частта за цената и субективният фактор дизайн. И двата модела са с нисък СОР, висок минимум, не са от тихите, а за желаните бебешки екстри и дума да не става. И за да не съм голословен моят избор би бил примерно ето това:


    Fujitsu AS-S22V Nocria
    Модел: 2009~2010 година
    Работно напрежение: 100V
    Хладилен агент: R410A
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.2 kW (0.5 ~ 3.3), 7500 BTU (1700 ~ 11623)
    Консумирана електроенергия: 455 W (125 ~ 980)
    COP: 4.84 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°C външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 2.5 kW (0.5 ~ 5.5), 8500 BTU (1700 ~ 18771)
    Консумирана електроенергия: 435 W (100 ~ 1460)
    COP: 5.75 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°C външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.0 kW, 13652 BTU
    Консумирана електроенергия:1290 W
    COP: 5.30 (средна стойност)

    Пък нека да е изхвърлен японски климатик.
    Примерно LG S-09AT :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria има плазма филтър, шум 20 db, бял панел и е само 799 лв. Други примери колкото искаш, с охлаждане на стая 15 кв.м ще се справи всяко "дърво".

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #2567

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    DEKS К2У означава: климатик втора употреба. За такива климатици други има във форума.Аз не поемам отговорност да препоръчам какъвто и да модел/марка.
    Този пост е редактиран от justify; 18-09-12 в 23:29.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2568

    Отговор: Избор на климатик - само за охлаждане

    Е да дървета колкото си искаш, също като примера който си дал. Корейска марка сглобявана в Турция, модел от преди 3 години. 20 децибела шум сигурно като е изключен...аз все си мисля, че автора на темата не би дал 1000 за подобно творение.

  5. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #2569

    Отговор: Избор на климатик - само за охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Е да дървета колкото си искаш, също като примера който си дал. Корейска марка сглобявана в Турция, модел от преди 3 години. 20 децибела шум сигурно като е изключен...аз все си мисля, че автора на темата не би дал 1000 за подобно творение.
    ОК, щом си почитател на китайските Fujitsu без плазма филтри и с максимално компактни тела, предложи на питащия някое ново Fujitsu на 220V и с гаранция, не ми казвай че няма до 1100 лв.
    BTW колко е цената на запазена Fujitsu AS-S22V Nocria втора употреба? Ако е под 700 лв. не е зле.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #2570

    Отговор: Климатик за охлаждане на помещение 4 m²

    В крайна сметка 3 години най-евтината Midea работи горе. Вече се скапа но си изкара парите. Ако на някой му се наложи някога да прави нещо подобно спокойно може да заложи на 9-ка Midea от най-обикновените.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2571

    Отговор: Избор на климатик - само за охлаждане

    Желко, не съм почитател на Фуджитсу, в последното ми изречение има една думичка "примерно", явно не си я забелязал. Да отбележа, че Фуджитсу е японска марка и това, че е сглобен в Китай е без никакво значение, важно е, че е за пазар с хиляди пъти по-високи изисквания към продуктите, а не за такъв за който фирми колоси в домашната климатизация произвеждат модели съперничещи си с китайските боклуци за съжаление не само по цена. Цената на примерният модел не знам каква е, не съм търговец, но ако е наистина запазен няма да е под 700 лева, но надали стига 900. Относно гаранцията мнението съм си го казвал десетки пъти. Търгашите са си търгаши не зависимо какво продават. Моите климатици са били с 2 годишна гаранция и обслужването което съм получавал години след изтичането и е било на завидно ниво. Нов европейски модел не зависимо от коя марка е, не мога да предложа, лично аз няма начин да набия 2000~2500 лева за климатик с по- лоши показатели от 13 годишен японски модел.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #2572

    Отговор: Избор на климатик - само за охлаждане

    Истината е че Пловдив се е превърнал в град на климатиците втора употреба а и от тях фирмите печелят значително повече отколкото от новите. И аз като продавах втората употреба си мислех че са по хубави ама уви не е така по хубаво от новото няма.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    2
    #2573

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте, предстои ми да си купя климатик за спалнята и моля за съвет кой климатик би бил най-добър за мен. Климатикът е за спалня около 13 м2 със стандартна височина. Ще го ползвам за отопление и охлаждане. Изложението е на север. Прозорците са с пвц дограма - 5 камерен профил и стъкло 4 сезона. Апартаментът е на третия етаж - не е последен, единствената външна стена е тази с прозорците. Няма изолация. От Стара Загора съм, апартаментът е в монолитна жилищна сграда. Бюджетът ми е до 1300 лв.
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от shainis; 18-09-12 в 19:14.

  11. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2574

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Ами Панасоник XE-9 MKE3 Идеално ти се вписва в бюджета с монтажа тих е щете топли и е на добра цена

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #2575

    Отговор: Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    +1 за Панасоника.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2576

    Отговор: Избор на климатик - само за охлаждане

    Велев теб си те знаем .....клишетата може и да ти минават някъде.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    2
    #2577

    Отговор: Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Благодаря ви за бързите отговори

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,666
    #2578

    Отговор: Избор на климатик - само за охлаждане

    Това, че в Пловдив може и да има някой, който да достави запазени и заслужаващи си "изхвърлени" клими за определени клиенти не прави това правило. За останалата част на България (а дори и в Пловдив) за обикновени клиенти "без връзки", шансът да попаднат на "изхвърлени гробници" е много голям. Дори и самият модел да е хубав, той може да е изчерпал живота си, да не е проверен и обслужен от търговеца. Просто превръщате частен случай в правило.
    Според мен е по-коректно препоръките ви да звучат така - "Ако сте от Пловдив или близо до там и се познавате с лицето С*шо може да проучите възможността за климатик втора употреба."

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2579

    Отговор: Избор на климатик - само за охлаждане

    КАКВО ЗНАЧИ ДА СЕ ПОЗНАВАШ С САШО.....................момчето,като всеки един от нас работи за пари,с тази разлика,че той го прави така да го потърсиш отново.никога не го бях виждал,докато не ми сложи БОКЛУКА,но вече знае че в бургас има поне един приятел,а аз знам че в пловдив имам поне един приятел.хапнахме ,пийнахме но не бъркаме приятелството с работата.климатика ми струваше дадена сума,той си свърши работата,аз си платих омаахме едни риби с рапани и кой откъде е.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #2580

    избор на климатик

    Здравейте,

    Колебая се между тези два климатика:

    Климатик Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Econavi 2012, Инверторни климатици

    и

    condex.bg - Продукти - детайл

    Mitsubishito e 35-цата.

    Моля да ме посъветвате кой от двата климатика да избера. Помещението е около 20 кв.м.

    Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе