Страница 65 от 221 ПърваПърва ... 1555636465666775115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #961

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    За да се стигне до дефрости на време, трябва да са изпълнени всички останали условия. Това не са профилактични дефрости на време, а нужни и добре пресметнати такива. Това, че не виждаме питата бяла, не означава, че няма нужда от дефрост.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #962

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    За да се стигне до дефрости на време, трябва да са изпълнени всички останали условия. Това не са профилактични дефрости на време, а нужни и добре пресметнати такива. Това, че не виждаме питата бяла, не означава, че няма нужда от дефрост.
    Така е особено при климатиците с двоен топлообменник. Моето MHI съм го виждал отвън питата да му изглежда съвсем суха все едно е лято, но като се кача на едно столче и погледна вътре се оказва че на места топлообменникът е доста заскрежен отвътре. Веднъж така си включи дефрост като беше съвсем чист и се усъмних нещо и го проверих

    Иначе това за таймерите... Ами не може да ме убеди някой че е по-добре така да е... Все пак аз съм на първо място, не климатикът. Важно е на мен да ми е добре, той си има защити и е предвиден да работи с доста скреж по него, без да се чупи. Така че малко ще му е по-трудно за 1-2 часа, но ще се справи в крайна сметка, а и на мен ще ми е по-добре

    А и никой не може да ме убеди че за 30 минути може да се заскрежи питата! Трябва някой с вода да я полива! Трябва да вали като из ведро! А такъв снеговалеж се случва веднъж за цяла зима да речем.. а климатикът си дефроства цяла зима на половин час например. E наред ли е тоя климатик?

    За дефростите на сух студ... Дори и да не е заскрежен пак да си дефроства на 2 часа не е нормално... Пълна глупост е да дефроства при сух студ поне за мен...

    И пак да отбележим. На климататикът нищо няма да му стане ако си поработи 1-2 часа с леда. Само че комфортът ми няма да е същият

    Отделно че излишно се губи топлина в помещението и се хаби излишна енергия за честите дефрости и по този начин и COP пада погледнато в дългосрочен план. В темите за Дайкин е обсъждано много на тази тема. Че и сметките им за ток били бая големи.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,268
    #963

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от babati

    А и никой не може да ме убеди че за 30 минути може да се заскрежи питата! Трябва някой с вода да я полива! Трябва да вали като из ведро! А такъв снеговалеж се случва веднъж за цяла зима да речем.. а климатикът си дефроства цяла зима на половин час например. E наред ли е тоя климатик?
    Може може. Дори не снеговалеж - на 10 тата минута е целия бял на кристали /чак ми се допи мастичка/ в хубаво мъгливо време при -5 -6 до 0 се обледява за секунди не за минути.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #964

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Така е за скрежа.При студено време и мъгла, които често имаме в Ямбол, питата на ХИТАЧИ-то съм виждал да става бяла за минути.Това докато изпуша една цигара вън.ЛД при тези условия също заскрежава, макар и по-бавно от ХИТАЧИ-то.При ІІІ е друг въпроса, там заскрежава много рядко дори и при такива условия.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #965

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    Пример е Daikin... Често размразява, но има замръзнали
    Цитат Първоначално публикувано от babati
    За дефростите на сух студ... Дори и да не е заскрежен пак да си дефроства на 2 часа не е нормално... Пълна глупост е да дефроства при сух студ поне за мен...

    И пак да отбележим. На климататикът нищо няма да му стане ако си поработи 1-2 часа с леда. Само че комфортът ми няма да е същият

    Отделно че излишно се губи топлина в помещението и се хаби излишна енергия за честите дефрости и по този начин и COP пада погледнато в дългосрочен план. В темите за Дайкин е обсъждано много на тази тема. Че и сметките им за ток били бая големи.
    Вие както сте тръгнали, Дайкин все ви е в устата. Моите нито правят излишни дефрости, нито някога са замръзвали, нито пък сметките ми за ток са ненормални. Има 3-4 ма, които навсякъде плюят Дайкин, но проблема си е техен. Явно нещо не е наред там, но не казват точно какво, я оразмеряване, я топлозагуби, я нещо друго.... Като гледам, бая проблеми има в ниските серии на всички марки, но щом е Дайкин, дори за по 1200лв., трябва да топли на всякакви температури, да не замръзва, да не дефроства - иначе пълен боклук. Фуджи, Тошиба, Митцубиши били супер, супер ама за над 2000лв. нали - е и мойте са над 2000лв и са си супер!
    Заклеймихте ги заради високите минимуми - сега какво излезе с ниските минимуми?

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #966

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    я оразмеряване, я топлозагуби, я нещо друго....
    Тони най-точно го каза Трябва да са ви "на ръба" климатиците по отношение на оразмеряването или да работят на 25 градуса за да заскрежават толкова бързо. Те наистина могат да се заскрежат но не чак толкова че да е необходим дефрост Найстина не мога да разбера в какво се опитвате да ме убедите ? В противното на това коета написах по-горе ли? Ами щом за 6 минути се заскрежават дайте на 6 минути да правим дефрост, а? Ясно е че могат да хванат малко скреж, но не достатъчно че да е необходим дефрост

    Както казах аз съм преди климатикът и той ще робува на мен не аз на него че е понасъбрал малко лед Нали ви питах по тоя въпрос и ми обяснихте преди време че си има акумулатори рисивъри и тн и климатикът си е проектиран да работи и обилно заскрежен и няма какво да му станe

    Относно марките. От доста скоро се интересувам от климатици за да си вадя генерални заключения за която и да било марка и всичко което съм научил за отделните производители съм го прочел тук във форума. Не казвам че Панасоник е лоша марка с моите постове, напротив. Просто си мисля че по отношение на дефростите можеше и по-добре да е според мен. Същото мисля и за Дайкин. Марките за който със сигурност знам че НЕ правят компромис по отношение на дефростите са Тошиба, MHI, Sharp - дори и в най-ниския клас климатиците разскрежават само когато е необходимо и не е необходимо да даваш 2000 лева за климатик за да получиш този комфорт. Доста се разводни темата ....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #967

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Баби, не става дума, че е нужен дефрост, а че могат да се заскрежават бързо.Дори ХИТАЧИ-то ми, дето е от евтините машини, прави дефрост на около 1 час въпреки заскрежаването в студа и мъглата, а не на 20 и няколко минути, като някои модели по-скъпи от него машини от "известна нам марка".А по въпроса за ниските минимуми какво да е излязло, дето пита колегата.Излиза това, което пише, ако се чете където трябва и както трябва.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #968

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Баби, не става дума, че е нужен дефрост, а че могат да се заскрежават бързо.Дори ХИТАЧИ-то ми, дето е от евтините машини, прави дефрост на около 1 час въпреки заскрежаването в студа и мъглата, а не на 20 и няколко минути, като някои модели по-скъпи от него машини от "известна нам марка".А по въпроса за ниските минимуми какво да е излязло, дето пита колегата.Излиза това, което пише, ако се чете където трябва и както трябва.
    А такааа - 1 час А я сега кажи Тошибата на колко часа дефроства при същите условия Аз затова говоря че е качествено разскрежаване Поне според мен Всеки харесва различни неща. Както някои хора харесват ниските минимуми пък аз си харесвам конвенционалните машини:P

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #969

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Баби, ако ти кажа на колко време дефроства, рискувам да ме обявят за лъжец, еретик и собственик на ТОШИБА КОРПОРЕЙШЪН / само на теб нашепвам , че имаше няколко дефроста за цяла зима/.Но както вече се е отбелязвало, дефроста зависи и от условията и настройките на работа на машината вътре, не само отвън.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #970

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Подкрепям Edi, за цяла зима я има 10 дефроста я не.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #971

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    ааа ше' си кажете:P трябваше думите с ченгел да ви ги вадя от устата :P

    ето за това говоря

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #972

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    babati, Това не е толкова показателно, да Toshiba има страхотен дефрост, но той е пряко свързан с натоварването на машината. При мен щом при -20 не качи над 390 вата, смятай колко е натоварена. Но пък мога да ти кажа за MHI-то, то е доста по-натоварено, същия перфектен дефрост. Само при нужда, когато се покрие целия в скреж и побелее, дефроста започва поне 30 мин. след това. Дефроста варира от 3 пъти на ден до един път на 10 дни, е и повече.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #973

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Баби, аз за ІІІ винаги съм казвал, че дефроства чат-пат, ама това е минало някъде из темите и не му е обърнато внимание.И при мен разхода в студа не е надминал при поддържане повече от 400 вата при ІІІ.При мен ХИТАЧИ-то е най-натоварено, следва ІІІ, а ЛД е най-облекчено, макар да топли към 23 квадрата.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #974

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    А моя PDR дефроства по разписание всяка вечер като се приберем от бач жената го задейства от 20 на 25С и след около час/два се изпикава на плочките /кат куче на довар/ - в зависимост от времето вън и после забива на 150/250W /кат браузер без нет/

    GDR-а го държа постоянно на 20С и май изобщо не се сещам да е ползвал простатата си

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #975

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    joro, точно за това става дума.Аз живея в къща, добре изолирана.Моя ІІІ просто няма такива разлики в настройките, като твоя ПДР.Денем е на 22, вечер докато спи малкия е на 20.Други настройки няма.Като му знам алгоритъма на дефроста се чудя, дали и тези няколко дефроста не са му много .ЛД-то работи вечер на 18, денем на 19-20 градуса, както се вижда и то не се товари, въпреки, че топли 23 квадрата.И той дефроства рядко, макар и по-често от ІІІ.При ХИТАЧИ е друга работа - той е в студена северна стая от 17-18 квадрата, в която е включена усвоена тераса.Та отгоре над машината е само една плоча на терасата на комшията.Вряно, стаята е добре изолирана.В тая стая слънце няма от деня на построяването и, като настройките в големите студове са 22-23 градуса денем.Та ХИТАЧИ-то се товари най-много и най.често си дефроства.При студ и мъгла на около час, иначе по-рядко.
    Спирам, че не сме по темата и ще ни бият през пръстите .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе