Страница 80 от 221 ПърваПърва ... 3070787980818290130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1186

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Panasonic NE-9MKE по-шумен ли е от E-9MKE-3? И вътре и вънка?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #1187

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    По каталог вътрешното при NE го дават 23dB,при МКЕ-20.Външните нямат разлика-56dB

  4. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1188

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Това сега E-9MKE-3 дали ще топли при -15 както го дават с тази капилярка дето пишат съфорумци? И защо ще е по-шумно вътрешното на NE, като разликата е предимно във външното с тези нагреватели там!?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1189

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Изобщо няма какво да се чудиш пред двата модела, грабвай NE модела.

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #1190

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Топли стига дати е правилно оразмерен спрямо помещението Това че е с капиляри незначи че не топлят До кам -15 няма никав проблем с капилярки като е ТРВ е по прецизно дроселирането на фреона и е по ефективно от -15 надолу Но МКЕ 3 има голям 2 топлообеник тъи че не се притесняваи от това че е с капилярки А и в момента е на добра цена

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1191

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Тишината ми е важна а и сме го преоразмерили леко. Тези системи за въздуха на Панасоника дали ще са подобни или поне ще вършата такава работа като на Плазмата при LDC - то? Могат ли търговците да ме метнат с някоя лепенка на МКЕ-3 да е без 3-ката? Нали има и модел без 3-ка?!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #1192

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Външното тяло на NE-то се различава от МКЕ-то.Има доста повече отвори по дъното,с ТРВ е,има нагревател на ваната и лепенка Nordic.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1193

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Като ти е важна тишината си вземи GE.

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1194

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    А сега де някой казват че Panasonic-а e много тих! А и йонизатори там за въздуха има някакви!?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #1195

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Ако тишината е най-важният критерий и от мен +1 за ГЕ-то.Ако искаш да има филтри и сензори тогава МКЕ,защото при ГЕ-то липсват такива

  13. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #1196

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от boiski
    Мислех да купя - Fujitsu ASYG 12LECA но от Зора... реших да разгледам още малко че да не е точно от зора..... предложиха ми в един офис за климатици в Бургас - FUJI RSG-12-LEC казаха че е едно към едно с това фуджицу което съм си харесал. И докато размишлявах върху тази дилема, след известно време (5-6 дни) реших да е - TOSHIBA RAS-13SKV-E/RAS-13SAV-E понеже на работа има една TOSHIBA RAS-18SKV-E/ - бълва горещ въздух и от двете тела не се чува нищо, усеща се само вятър.
    Целта е да се затопли до около 23 градуса панелен хол 17.3 кв.м в град Бургас който се намира на 2ри етаж без външни стени но и без изолация със дървена дограма но освежена и добре изолирана, открита тераса като от горе-от долу-и в ляво се обитава.....от дясно ми е детската.
    Парата е около 1300лв и незнам дали ще стигне за това. http://frescor-bg.com/manifacture/mi...szmuz-ge35-va/
    Сущо незнам чак толкова ли е голяма разликата между двете......но тошо ми е фаворит само че кой?
    Купих Fuji RSG 12 LECA за 1255лв с включен монтаж.
    Мисля, че ще ми върши работа. Ще пиша в раздела за Fuji впечатленията си и снимки от монтажа.
    Исках да поздравя всички който влизат тук и помагат с компетентни и професионални съвети въпреки че е банално да го правиш да знаете че има смисъл аз съм благодарян на всеки който реши да напише два три реда по моите питанки и в крайна сметка ми помогнахте да се ориентирам в избора на тази техника.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    3
    #1197

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Привет,

    Моля да ми помогнете при избор на климатик.
    Ще се опитам да дам максимално информация съгласно "Преди да питате за марка,модел и вид конвенционален/инверторен климатик!"

    1. Климатикът ще се ползва в къща (нова)
    2. Ще се ползва вероятно и за отопление, и за охлаждане (ако се налага лятото)
    3а. Помещението е хол 36 кв.м. и кубатура около 120 куб. м.
    3б. Дограмата е PVC стъклопакет 32 мм, КА и т.н.
    3в. Квадратура на прозорците мисля че е около 8 кв.м. общо, не знам с точност.
    3г. Изложението е юг/север
    3д. Етажът е първи и единствен (втория етаж е частичен и не е над хола), няма плоча таван, а директно покрив с изолация 10 см вата.
    3е. Хол с кухня.
    3ж. Къща
    4. Къщата е в Елинпелинско, София
    5. Желана температура - климатикът няма да се ползва като основен източник на отопление (има парно, има подово, има и камина в помещението). Тъй като къщата може и да се обитава само петък-неделя, идеята е да подържа приемлива температура през седмицата (вкл. да предпазва от замръзване на тръби в най-студените дни) и най-вече бързо да "обръща" въздуха в помещението, докато се чака ефекта от включването на парното. Тоест, искам когато отида там петък вечер, да не зъзна 3-5 часа, докато котела успее да вдигне от 10-12 гр. до 18 градуса в цялата къща.
    За охлаждане - все още не знам дали ще има нужда, защото наесен сложихме изолацията и засега нямам наблюдения как е в жегите, но миналото лято беше доста добре, мисля, че може и без охлаждане да се мине реално.
    5. Желана температура - да затопля до 20-22 гр., не повече.
    6. Изолация има - както казах 10 см. вата на покрива, както и 10 см неопор на стените. В големите студове без отопление успяваше да удържи до +2 - +4 гр. вътре.
    7. Това с електроуредите ми е малко мътно. Ако се има предвид натоварване на ел. инсталацията - има отделен кабел и бушон, на който
    да бъде възрано захранването на климатика, както и каминен вентилатор (550W ако не се лъжа), който рзпределя топъл въздух от камината в хола по стаите. Реално едва ли двата ще работят едновременно.
    8. Сумата е хубаво да варира в граници 1400 - 2200 лв., но ако трябва да избирам - бих предпочел качество и надеждност пред по-ниска цена (в разумни граници разбира се). Ще се радвам, ако има и по-евтини варианти.
    9. До каква външна температура ще разчитам? Ами до каквато има у наше село в Елинпелинско, Софийско равно поле.

    Доколкото можах, прочетох теми и мнения във форума (затова и пиша тук), но ми е трудно сам да се ориентирам, а пък и вече съм се научил, че понякога е по-добре да попиташ специалист, а не да се правиш на баш-майстор.

    Искрено ви благодаря предварително за отговорите.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,273
    #1198

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    alexbg - nocria -24-ka : друго няма да успее , може и по-малките нокрии да погледнеш но само за временно ползване. това с цело-седмичното отопление докато те няма не го хващам.
    иначе определено търси голяма машина 71-ца и нагоре. или някоя колона. но без надзор не го оставяй или го потготви с нагревателче да не замръзне зимата.

  17. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1199

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    PANASONIC CS/CU-E12NKE-3 NEW2012!
    Това сега по-нов модел ли е от MKE серията и струва ли си?

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #1200

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    външното тяло е със същите параметри, вътрешното с нови пластмаси и някакви несъществени екстри...
    струва си вероятно, но е по-скъпо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе