Страница 81 от 221 ПърваПърва ... 3171798081828391131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 3301
Like Tree9Одобрявам

Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    1
    #1201

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Здравейте приятели,

    Предстой ми да избера климатик за новото си жилище - гр.Варна, квадратура около 38 квадрата с Г-образна форма, която включва кухня с дневен тракт и коридор, височина на помещенията 2,60 м, площ на остъклението - 6 кв.м. с К-стъкло и ролетни щори, жилището е на последен етаж - изолирани са стените и тавана с Фибран.

    Нямам ограничение в цената - търся добър дизайн, добра енергийна ефективност и надеждна работа при зимни условия, тъй като това ще е основното ми отопление.
    Какво е мнението ви за климатиците Дайкин Емура - предпочитам ги заради визията.

    Благодаря ви предварително за добрите съвети!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #1202

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    От гледна точка на комфорта подов не е ли по-добре.

    За всички модели климатици трябва да се внимава, какъв е модела на външното тяло. С цел да се намали цената фирмите вносители комбинират със слаби външни тела. В търговските каталози пише за модела едно, а пък като погледнеш българските търговци установяваш, че уж модела като изписване е същият, но външното тяло е друго взето от други по-маломощни модели.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    8
    #1203

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Топли стига дати е правилно оразмерен спрямо помещението Това че е с капиляри незначи че не топлят До кам -15 няма никав проблем с капилярки като е ТРВ е по прецизно дроселирането на фреона и е по ефективно от -15 надолу Но МКЕ 3 има голям 2 топлообеник тъи че не се притесняваи от това че е с капилярки А и в момента е на добра цена
    А къде могат да се намеряи E-9MKE-3 на добра цена? Че нито знам къде да го търся (с Google връща твърде много отговори, и ми трябва подсказка, за да "захапя"), нито знам каква цена е добра за такъв климатик!

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1204

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    ... Ти по-добре потърси добра фирма, че добрата цена понякога излиза солено!

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    8
    #1205

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Намерил съм за инсталация/сервизиране. Трябва ми информация относно купуването. Затова и попитах. Както се казва, i have read the fucking manual!

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1206

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Тук в Свиленград на E-9MKE-3 ми искат 1500 лв. с монтаж! После се свързах с фирма в Хасково и ми казаха 1220 лв. с монтаж и пътни -67км! Да се чудиш кво да правиш!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    8
    #1207

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    За около 100 лева разлика не си струва да се "вкарваш във филма", IMHO.

    Не е лошо и да потърсиш аналогичен модел (9-ка) на друг производител, и така да компенсираш тези 100 лева.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,273
    #1208

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DOCO
    Здравейте приятели,

    Предстой ми да избера климатик за новото си жилище - гр.Варна, квадратура около 38 квадрата с Г-образна форма, която включва кухня с дневен тракт и коридор, височина на помещенията 2,60 м, площ на остъклението - 6 кв.м. с К-стъкло и ролетни щори, жилището е на последен етаж - изолирани са стените и тавана с Фибран.

    Нямам ограничение в цената - търся добър дизайн, добра енергийна ефективност и надеждна работа при зимни условия, тъй като това ще е основното ми отопление.
    Какво е мнението ви за климатиците Дайкин Емура - предпочитам ги заради визията.

    Благодаря ви предварително за добрите съвети!
    1.
    помисли си за една нокриа, под цената на емурата е, която е по-скъпа, с по-малко топлоотдаване, по-голям минимум което предполага да работи като обикновена конвенционалка, по-добър КОП /сметки/ в полза на фуджицуто.
    дизайна на нокриата не е никак лош, емурата вярно има дизайн , но пък да дадеш от 300 //35-цата/ до 1200 /за50-ката/ лева повече за една боядисана в сребристо поластмаса която ще работи по-зле? някой хора си плащат за гъзария ...

    2. 2 по малки климатичета - 9-ка и 12ка или дори две 12-ки. 38квадрата са все пак. не е нужно да скачаш на класни машини зависи какви екстри искаш, лошото е че две машини с коп над 4 пак отиват на 3бона и нагоре, колегите да предложат. там ще се кихне и за два монтажа но пък може да се циганиш.
    аз мога да предложа cut out-a на хитачитата стига да са се държали добре тази зима. бяха към 1100 лева. но не зная дали са откриваеми.
    мен още ме е яд че не си взех един докато бяха на промо.

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1209

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Хм тези Hitachi RAS/RAC 25 WX8 гледам имат плазмен електрод (Plazma) - как ви се струва? Гледам и цената им около 1300! Някой има ли впечатления от шума?

    Намерих тема!

  12. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #1210

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Това е ионизатор нищо общо няма с плазмения филтър

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    3
    #1211

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    alexbg - nocria -24-ka : друго няма да успее , може и по-малките нокрии да погледнеш но само за временно ползване. това с цело-седмичното отопление докато те няма не го хващам.
    иначе определено търси голяма машина 71-ца и нагоре. или някоя колона. но без надзор не го оставяй или го потготви с нагревателче да не замръзне зимата.
    Привет, мерси за отговора. Сигурен ли си, че толкова голям климатик ми е необходим?!? Пак повтарям - не ми е основно отопление, а само да затопли от примерно 10-12 до 18-20 градуса.

    А това с целоседмичното - имам предвид, че на някои Фуджицу-та гледах, че имат функция 10 градуса HEAT. И мисля, че е точно това, което ми трябва - да е на стенд-бай режим и когато/ако температурата падне под 10, да се включва, така че да я подържа... Това имам предвид, надявам се да е ясно.

    П.С. В Техномаркет имаше на промоция онзи ден един PANASONIC CS/CU-E21HKE. Беше 2К, а не 2.9К, колко е сега. Ама пусто като не съм сигурен дали ще ми свърши работа и дали е добър избор...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1212

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    ... Това, което си намислил да пускаш и спираш климатика по няколко пъти на ден зимата е гарантиран начин да останеш без него много бързо! Като цяло си сбъркал концепцията.

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    3
    #1213

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Това, което си намислил да пускаш и спираш климатика по няколко пъти на ден зимата е гарантиран начин да останеш без него много бързо! Като цяло си сбъркал концепцията.
    Аз, доколкото разбирам, мисля, че въпросната функция 10C HEAT означава, че климатика е постоянно включен, но не за да подържа 16-18С, а само 10С. Поне така пише в описанието: "Позволява температурата в помещението да не падне под 10С, когато то е необитаемо." Едва ли ако това скапва климатика, ще се предлага...

    Както писах в първия си пост - реално не съм сигурен, дали между понеделник и петък температурата ще падне до под 10С: тоест може и въобще да не се ползва тази функция. Тази зима температурата беше 4-6С в най-големите студове през февруари, но все зимата беше сурова, а и най-вече изолацията я сложихме октомври и реално първото затопляне на къщата беше по нова година.

    Защо да ми е сбъркана концепцията?! Дай някакви доводи, моля... И алтернативи, разбира се...

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1214

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    Точно там ти е проблема. Ако температурата вътре не падне под 10 градуса, климатика ще спре. Ако се отопляваш с друго пак ще спре. Климатика в студа трябва да работи в 24 часов режим. Спирането и пускането на климатика в студа води до бързото му износване. Реално или ще се топлиш на него или не. Това не е печка да я пускаш когато и както искаш. Може, не е проблем, но се приготви да го смениш с нов скоро! Има много писано във форума по въпроса. Принципно проблемите зимата са точно с такъв тип организирано управление.

  18. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #1215

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.

    От три години ползвам Fujitsu 09LDC и дори при миносови температури жената си го пуска рано сутринта на студе старт. Пускаме го и го спираме когато ни е нужно защото имаме друго отопление.

    Колко живот му остава още?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  2. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 16:05
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе