Страница 11 от 110 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1649
Like Tree696Одобрявам

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #151

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    .............и от кого е закупен,сервизиран и поставен климатика.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #152

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    .............и от кого е закупен,сервизиран и поставен климатика.
    купен е от Japanklima Варна и ми го монтира една русенска фирма която работи с тях,според мен се постараха момчетата при монтажа.Ако нямах база за сравнение щях да си кажа големи загуби и толкова ама при положение че по обикновен климатик харчи по малко,не мога да не си мисля че има нещо не както трябва.Просто логиката показва че ако всичко е наред ще харчи по малко от стария ми климатик.

    климатика е стая 20м2 не мисля че му е много.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #153

    Re: Собственици на климатици 100V - част 2

    Какво стана със старият климатик и колко години изкара?

    Характеристиките на сегашният ти са хубави и е странно, ако е монтиран правилно как на трета степен едвам успява да стопли или топли, но харчи повече.
    Този пост е редактиран от valen1; 13-01-13 в 22:31.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #154

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    При мен за последния месец S28T харчи средно 500W на час , като fan-а през повечето време е на макс а кв. са 25 . Когато сме в хола го слагам на ауто . Явно загубите са ми доста защото като е на ауто горе при него си ги достига градусите даже 24 при настроени 23 и се кротва на минимум а в другия краи на стаята са 21 . Измери си входяща , изходяща темепература и консумация http://www2.tochi.hitachi.co.jp/ra.d...EN/RASX28X.PDF
    Този пост е редактиран от Madj0; 13-01-13 в 22:51.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #155

    Отговор: Re: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Какво стана със старият климатик и колко години изкара?

    Характеристиките на сегашният ти са хубави и е странно, ако е монтиран правилно как на трета степен едвам успява да стопли или топли, но харчи повече.
    Стария другата седмица ще го монтират при родителите ми поостаряха вече и за да им е по лесно реших да им дам моя климатик които си топли но в най- студените дни не смогваше а там стаята е по малка и има по малко загуби.А реших за мен да взема топ модел които хем да си има екстри хем да харчи по малко и да знам че и в най-студената зима ще съм на топло.
    Иначе климатика си работи добре като изключим разход,доста е безшумен дори на пълна мощност външното тяло не се чува изобщо.Но сега вместо да плащам 15 лв на месец по малко май ще трябва да плащам 20 лв. повече.
    Със стария изкарах три зими и знам много добре колко харчи.

    При мен за последния месец S28T харчи средно 500W на час , като fan-а през повечето време на на макс а кв са 25
    И при теб ли на авто не работи добре?И аз като изляза го оставям на 4 степен.

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #156

    Отговор: Re: Собственици на климатици 100V - част 2

    Айде и аз да похваля моя Mitsubishi MSZ-ZW227. В студовете се държа добре и държеше каквото му задам +/- 1 градус. Като съм там задавам 23 или 23.5, като спя или ме няма 20 градуса. Жената го беше спряла като беше -11 и ни нямаше, после не му беше лесно да вдигне 23 градуса. Топля хол около 18 квадрата, той е преходен и вратата на спалнята винаги е отворена, тя е около 12-14 квадрата. Вътрешното тяло е срещу вратата и. Прави ми впечатление че климатика променя температурата много плавно и е много чувствителен, само да отворя и затворя вратата на терасата и веднага си дава газ. На режимите с въртящия инфрачервен сензор трябва да му задам 24.5 за да ги прави 22.5 градуса. Вентилатора ми е на auto. Външното тяло е тихо, само решетката му дрънчеше малко, но я наместих. Някой от съседите има много зъл китайски климатик, защото в студа го чувам как се набира и после нямалява, после пак набира. Получава се един бетонен резонанс, явно му е малък и е монтиран без тампони. Не знам още колко ток гори, но ще разбера по сметката. Направо ви се чудя как висите с амперклещите и мърморите че харчи 50 вата повече, нямате ли си работа?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #157

    Отговор: Re: Собственици на климатици 100V - част 2

    Направо ви се чудя как висите с амперклещите и мърморите че харчи 50 вата повече, нямате ли си работа?
    Имам достатъчни интелект за да разбера че има нещо нередно,според теб е нормално да наринеш една камара пари и да плащаш повече за мен не.Мен ме бъркат 20 лв. на месец повече при положение че съм дал 1500 лв с монтажа да сменя работещ климатик с такъв който би трябвало да работи още по добре и да харчи по малко.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #158

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    vergildido, мога да се обзаложа, че машината ти не е с точното количество хладилен агент. Съветвам те, да извикаш тези които са ти го монтирали, да източат стария хладилен агент и да заредят машината с 1310 gr.(R410A).

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #159

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    vergildido, мога да се обзаложа, че машината ти не е с точното количество хладилен агент. Съветвам те, да извикаш тези които са ти го монтирали, да източат стария хладилен агент и да заредят машината с 1310 gr.(R410A).
    Aleksandars благодаря ти за отговора и аз имам такива съмнения затова ще се обадя днес.А имали начин да се замери колко фреон има вътре или просто се източва и се зарежда колкото трябва?Според мен и има нещо на машината няма логика да харчи повече от стария ми климатик.
    По време на цялото размразяване във вътрешно тяло се чува едно бълбукане това нормално ли е?
    При стария се чуваше само за няколко секунди когато идва фреона.
    Този пост е редактиран от vergildido; 14-01-13 в 08:06.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #160

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Не те интересува колко има вътре - убеден съм, че е по малко от упоменато на табелка. Твоя модел е с две трв-та и с по малко количество, няма да покаже характерните признаци при подобен проблем (освен факта, че консумира повече електроенергия от необходимото за конкретни параметри). Колкото до бълбукането - колко е дълъг тръбния път?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #161

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Без да се бъркам, ама като гледам как слагате 7-ци и 10-ки в 20, 25, 30м2, как очаквате да харчат малко. Трябва да имате страхотна изолация, като чета японците за какви татами ги дават тези машини, та хем да сте на топло, хем да харчат малко.
    Особено пък колегата с Митсубишито, тази 7-ца как топли 30+м2, ако няма мин 15см изолация или добри, топлещи комшии?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    51
    #162

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Тръбния път е 3.5 м.Можеше и по къс към 2 но нарочно ги накарат да е повече защото съм чел във форума че е по добре да е над 3 метра.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #163

    Отговор: Re: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от vergildido Виж публикацията

    И при теб ли на авто не работи добре?И аз като изляза го оставям на 4 степен.
    При мен е монтиран на стена 7 метра в единия краи ... ако беше на къстата 3,6 метрова стена щеше да е друго . На ауто като е оставен в неговата част на стаята си ги подържа зададените 23 градусите , но в другата част на 5 метра от него при полужение , че не духа в тая посока е 21 градуса на метър от пода . Принципно за мен не е проблем и не ми прави впечатление щом е над 20 градуса за мен е топло и климатика се е кротнал на ниска степен на вентилатора да не ми прави течение При мен проблема е , че нямам съседи от никъде всички страни са ми външни реално и имам големи топлозагуби въпреки 8 см изолация на стените ( под и таван нямам изолация това лято мисля да правя за тавана лесно ама за пода ... още не ми е ясно как ... ) Иначе дефростите като ги има са по 2 мин , само ако е много ветровито и навява в него са 5 или повече мин . Минималното време което съм засичал от дефрост до дефрост са 70 мин при много силен вятър и навяване тогава даже дефроста беше 10-на мин ... Като ми прави впечатление , че при температури под -4 градуса климатика става една уникална машина адски топелща :D от -3 до +3 ако има и мъгла висока вълажност лигава работа . При мен тръбния път е 3 метра

  17. Member Аватара на Synthy
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    153
    #164

    Re: Отговор: Re: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    ... ( под и таван нямам изолация това лято мисля да правя за тавана лесно ама за пода ... още не ми е ясно как ... ) ...
    "Сух под" Питай някой майстор за повече подробности относно този тип изолация и ориентировъчен бюджет, или гуглето

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #165

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Подкрепям за сухия под.Можем и ние да помогнем, само да каже колегата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 110 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе