Страница 32 от 110 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 1649
Like Tree696Одобрявам

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #466

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Момчета благодаря ви на всички за мненията,но ми писна днеска да меря да ширя.Знам едно,миналогодишните студове Осаката ми засечена гори 500 вата на час(включва,изключва) и си ми беше топло.Ако ги имаше миналогодишните студове и тази година,нямам файда да ми харчи по 1000 и кусур вата,този така наречен "хипер инвертор"щеше да харчи повече от две Осаки.Машинката е трябвало да бъде една,две идеи по мощна,за да пада на минимуми каквито постигат с доста по мощни машини(така чета из форума)от 150,200 вата.Ще видя какво ще ме съпунисат във сряда,за жалост ще са положителни температури.При такива температури работят всякакви марки.
    След като знаеш, че при положителни температури работят всякакви марки, защо не си поръча нещо, което да работи и при отрицателни? Знаел си как трябва да изглежда правилния модел? Опитай да ги накараш да ти го сменят с каквото трябва.
    Успех!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #467

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Думите му бяха:Няма нужда от преоразмеряване,няма да дава икономия.Че при температури по ниски от -5 ще имам вентилаторна печка за 1200 лв и отгоре.И ще е студено и разхода като на духалка.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #468

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Чарли, не можеш ли да отговориш на въпросите ми от горните постове? Мисля, че там се намира отговора на проблема ти.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #469

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Ами в стаята беше преди с акумулираща,следобедите ставаше хладно,понеже изстиваха тухлите,мисля падаше до 16* но само ако е затворена вратата,ако е отворена от другите стаи със сигурност беше по топло.Държа си го на 22*,денем и нощем.Ами измерих само колко излиза от клапата за 10 мин държане показа 40* и си въртеше на 1070 вата,а в най далечния ъгъл,ниско долу на външна стена падна на 15*.След това го пробвах на Осаката и тя е на 22*,след като тръгна почнах да меря но спря на втората минута,подмина 22* и изключи,зададох му след това 25* и за 3-4 минути работа подмина 50*(няма повече на скалата),напълни скалата до горе.Външната да е била -2*.А за дефростите при както беше -10*,дефрост и да започне да духа топло да не са били 20 минути точно,да са били 15 минути.И аз се надявам на подмяна,увериме че е говорил с Варна за подмяна,но пак казвам няма да са толкова ниски температурите

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #470

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Никой не може да потвърди, че машината е обслужена както трябва преди да бъде продадена. Подобна консумация и подобна изходяща температура, са един от признаците на недостатъчно количество хладилен агент...
    dodo_pv и Mega харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #471

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Без да съм професионалист, мисля, че машината е слаба за тази стая. Не знам какъв и е дебита, но струя с температура 40*C ден и нощ и независимо дефростите в ъглите термометър да показва 15*С за мен говори за слаба изолация и големи топлозагуби. При всички случаи търговците, които са ти продали климатика са мошеници.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #472

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    ...гледам малкото Саньо се кротнало на 185вт, измерих му t* на изходящия въздух- 30*...настроено е на 23*...външна 0*...
    Този пост е редактиран от teon; 28-01-14 в 21:47.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    13
    #473

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    здравейте, при баща ми има няколко 100в климатика и се оказа че и трите нямат авторестарт,което ми се струва странно . моделите са HITACHI RAS-R22X ;National CS-22JGH-W и още една тошиба но не съм видял модела. Въпроса ми е има ли фабрично авторестарт по -специално хитачито и може ли да се направи нещо? Защото там където е монтирано това се оказа проблем. Благодаря!











    ;

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #474

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    масово нямат .. в Япония не спира тока

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    13
    #475

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    а дали има възможност вътре в климатика да се направи нещо или да мисля външна схема?

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #476

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    няма как да стане според мен .. просто машината чака пускане от дистанционното .. възможно е да има джъмпер някъде ,но за тия машини няма сервизни мануали да се види какво що ..

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #477

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Развитие при мен в положителна посока.Климата по някаква причина не работи коректно,няма да пиша подробности от разговора.Ще има подмяна,но въпроса е какво да търся.За сега имам фаворит,но не искам да го казвам,за да не ви подвеждам,дори съм помолил да търси определена машина.Но точните хора сте чели до момента за какво помещение и температурите в тях.Желае се нисък мимимум,лесно достигане на зададена температура и да топли при -10*,че и по ниски.Какво да се търси,помагайте.Благодаря на всички до момента.Поздрави.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #478

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    нещо в добро състояние гледай да е тоя път .. те всички имат нисък минимум ,на 100 волта са все пак ..

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #479

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Дали ще е в добро състояние е без коментар,все пак е К2У,а и за новите до колко е скопосан пак не се знае.Искам препоръка към определена марка и модел.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #480

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    вземи нещо от високия клас като ще е втора ръка .. то не се знае какво имат налично че да ти препоръчваме

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 110 ПърваПърва ... 2230313233344282 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе