Страница 31 от 110 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1649
Like Tree696Одобрявам

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #451

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Това ме е яд,че обяснявах надълго,нашироко и бях убеждаван,че няма да има проблеми.А и момчето ми се стори разбрано,но за съжаление в случая само аз съм набутан,че броих 1200 лв за това чудо.А като им гледам в сайта няма такава цена,дори за помещения от 22 до 30m2.Явно е лимитирана серия.Поне за момента се надявам,че няма да се мъчат да ме направят за втори път на будала.Сряда ще идват да видим какво ще ми измислят до тогава.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #452

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    аз съм се объркал ,машинката е 25ца и се развърта до 4.7 ,прилично .. трябва да се справя със 17 квадрата ако е в добро състояние .. нов ли беше ? щото не е нов модел но те имат залежали бройки които продават сравнително изгодно ..

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #453

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Не е нов,дори в последствие видях,че е пребоядисван.В момента при -4 навън си върти на 1070 вата при зададени 22 градуса вътрешна и си работи така до дефроста.Почне ли дефроста до тръгванене на топла струя минават 20 минути,ами през тези 20 минути духалка ли да пускам.Нали идеята е икономия и отопление с малко разходи.Не ми се мисли ако паднат под -10 градуса. Осаката ми ще излезе по иконимична.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #454

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    1000 вата това е кажи речи на макс работи .. или имаш огромни топлозагуби или нещо му има на климатика .. то за малко повече пари имат разни нови защо си се спрял на втора употреба не знам .. машината е 2008г модел вече е на 6г ..

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #455

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    За тези 20 минути с колко градуса пада температурата? Според мен или имаш зверски топлозагуби или машината не е наред. Пробвай с два термометъра каква е температурата на входящият въздух - единият го поставяш върху вътрешното тяло там от където постъпва въздуха , а другият на клапите и сподели какви са показанията. Може и с един термометър, но е по-бавно.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #456

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    В другата стая е Осака KFR-34GW/JNV.Зададени са 22 градуса в момента който включи работи максимум 3-4 минути и изключва.Като на целия фон има и печка на дърва и въглища в друга стая като е запалена само тя из целия апартамент си е около 16-17 градуса.Три стаи с отделна кухня там е печката.

    - - - - - - - - - -

    В момента е затворена стаята в която е Национала.В стаята която не се отоплява в момента е точно 20 градуса.Като вратите на кухня(Печка) и хол(Осака) са отворени и в спалнята без отопление е 20 градуса точно.Ами колкото и да е за 20 минути си пада температурата,усеща се.
    Този пост е редактиран от charliii; 27-01-14 в 15:38.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #457

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Чарли, ще те помоля пак да обясниш за да се изясни по-подробно картината. Стаята в която е национала колко градуса е въздуха ако не се отоплява изобщо, сигурно имаш впечатление от предишни години? На колко градуса работи национала през нощта? Ако имаш възможност направи опита с термометрите и пробвай още един- постави термометъра на пода в най-далечният ъгъл от климатика, но на външна стена и кажи колко градуса е там. Ако въздуха в неотопляемата стаята с национала е 20* С сам разбираш, че колкото и да е издъхнала машината няма да е проблем да ги достигне.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #458

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Мога да се обзаложа, че машината не е с точното количество хладилен агент.
    estqwerty и AC_From_Hell харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #459

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Може ли някой да ми обясни,Осаката ми от 1997 година е с външно 47 кг,вътрешно 8 кг,фреон 1150 грама,модела е KFR-34GW/JNV.Този го взех скоро,но не се е доказал National CS-258EXB външното е 26 кг,вътрешно 10 кг,фреон 810 гр,означава ли при по ниски температури няма да се справя.
    Осаката ти е направена за умерено-континентален климат, където често има съчетание на висока влажност и отрицателни температури. Националът ти е предназначен за субтропичен климат и не работи коректно при гореспоменатите условия.

    Цитат Първоначално публикувано от charliii Виж публикацията
    Имам още едно питане за тези минимуми на ел.консумация.Под 400 вата грубо не съм го виждал по малко,а като чета някой дори им падали на 50 вата.Какви условия са нужни за да се постигне по малка консумация,в този момент е на On,Off при външна 4 градуса и зададени 22 градуса. Google Преводач
    Ако въпросът ти се отнася за гореспоменатия национал, тествай минимума му през лятото (на охлаждане) или на пролет (при отопление). Освен това, ако е презареден с фреон, ще работи с по-висока консумация. Четейки информацията по-надолу стигам до извода, че KFR-34GW/JNV е презареден с фреон, за да се прикрие износен (повреден) компресор. Реалният СОР сега му е около единица.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #460

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Осаката ти е направена за умерено-континентален климат, където често има съчетание на висока влажност и отрицателни температури. Националът ти е предназначен за субтропичен климат и не работи коректно при гореспоменатите условия.
    Кажи, че се шегуваш....

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #461

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Той ако беше много хубав климатика японеца нямало да го махне и да иде у вас.
    dodo_pv и aruba_man харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #462

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Но ако преди години ти го беше продал Велев, щеше да е най-хубавият японски климатик втора употреба
    zzz и aruba_man харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #463

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Момчета благодаря ви на всички за мненията,но ми писна днеска да меря да ширя.Знам едно,миналогодишните студове Осаката ми засечена гори 500 вата на час(включва,изключва) и си ми беше топло.Ако ги имаше миналогодишните студове и тази година,нямам файда да ми харчи по 1000 и кусур вата,този така наречен "хипер инвертор"щеше да харчи повече от две Осаки.Машинката е трябвало да бъде една,две идеи по мощна,за да пада на минимуми каквито постигат с доста по мощни машини(така чета из форума)от 150,200 вата.Ще видя какво ще ме съпунисат във сряда,за жалост ще са положителни температури.При такива температури работят всякакви марки.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #464

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Смени го ако можеш с едно МХ .Другата възможност е както казва Александър- зареждане наново с фреон.
    Не ми с вярва(ли е невероятно ако е така) дефроста да е 20 минути.

  18. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #465

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Колега за тези пари да си беше взел една новичка 9ка ПКЕ и да не я мислиш,да удариш качествена машина втора употреба е на късмет.
    VeleV.Klima одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 110 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 18:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 14:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 09:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 18:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 12-08-11, 23:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе