Страница 55 от 110 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 1649

Собственици на климатици 100V - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #811

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Срещу скромните 5к е Ваш! Моле не се блъскайте!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #812

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    е ,чак 5к не са .. помня като имаше чисто нови JDR ,22ката беше 2300 или 2500 съвсем нормална цена за климатик с подобни параметри и екстри че то 10ка дайсейкай 8 е кажи речи толкова .. в момента има 40ки пак на сносна цена

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #813

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2


  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #814

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    SDR-a е от 14-а година, в предния пост съм объркал буквата и съм писал GDR.За 15-16 година обаче ново няма за сега.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #815

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Здравейте, от скоро имам Toshiba RAS285 NDR, добре работи но не разбирам в какви граници задържа влажността. Помещението е 25 квадрата с 2.10 височина на тавана, но е приземно и е малко по-влажно.
    При настройки на 50% влажност климатика успява да задържи до 60-65 понякога и 55% по неговия датчик. Като забелязвам че за да издърпва влагата сваля температурата. Това нормално ли е и имали някакви настройки и особености за да може да си свали влажността на 50% дори при по хладно време? При външна температура 15-20 градуса средно влажността в помещението е към 60-65%. Нормално ли е за този климатик и има ли някакви особености при настройките. Забелязвам че функцията за сушене на пране не оказва промяна във влажността, може би ще има ефект само при много висока влажност.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #816

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Да ти имам грижите.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #817

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    daigoro, както занете, Япония е островна държава и влажността на въздуха е доста по голяма от тази която имаме тук. Режима за сушене на дрехи е актуален само при висока температура и висока влажността. При този режим, машината работи в оптимални параметри, така че чрез въздуха който излиза от климатизатора, да се сушат дрехите в комбинация с обезвлажняване. Тек в България, няма практично приложение.
    Колкото до % които гледате, отново няма да можете да докарате напълно това което желаете като проценти. Имайте предвид, че факторите които оказват влияние върху тези стойности са външна температура, вътрешна температура, съответно % влажност на въздуха в помещението и извън помещението, настроена температура, скорост на вентилатора (съответно дебит на въздуха) и т.н.
    Така че, съветвам Ви да не се вглеждате много в тези цифри, защото те по скоро са ориентировъчни и не мисля, че са от значение. Важното е машината да ви създава комфорт.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #818

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Благодаря за отговора. И аз така предполагах но все пак исках да чуя и друго по експертно мнение... Да машината работи чудесно средно на 80W за час дори в най големите жеги 35 градуса не минаваше 120W и и е доста тиха.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #819

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    При този режим, машината работи в оптимални параметри, така че чрез въздуха който излиза от климатизатора, да се сушат дрехите в комбинация с обезвлажняване. Тек в България, няма практично приложение.
    Сашко, позволи ми да не се съглася с горното. На мен този режим си ми върши чудна работа есенно време при повишена влажност или когато боядисвам помещението

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #820

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Мите, Наздраве. Нали се сещаш, че японеца не е предвидил машината да се използва по този начин, особено когато боядисваш.....

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #821

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    И аз ползвам климатика в магазина предимно на исушаване а не на охлаждане.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #822

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    ще се съсухриш преждевременно Велев

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #823

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Нали се сещаш, че японеца не е предвидил машината да се използва по този начин, особено когато боядисваш.....
    Бе 'би го японеца, важното е че на мен си ми върши работа.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #824

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    Здравейте, моля за съвет за избор на 2 броя климатици. Темата не е конкретно за избор на климатик, но т.к. съм се насочил към нови японски, си мисля, че тук ще е по-подходящо.
    Ще се монтират в две помещения, които имат следните характеристики:
    1. Детска стая ~10кв.м., 26куб.м., ПВЦ дограма, север-запад изложение, 6-ти етаж, панелен апартамент, вътр. изолация на външни стени и таван с депрон 6mm; ще се ползва предимно за отопление.
    2. Спалня ~14кв.м., 35куб.м., ПВЦ дограма, север-изток изложение, 6-ти етаж, панелен апартамент, вътр. изолация на външни стени и таван с гипсокартон и вата 5cm. ; ще се ползва предимно за отопление.
    Става въпрос за Димитровград.

    Стремя се да са с COP >= 5,5, с прилично нисък минимум 0,6 - 0,8kW, цена 1400-1800лв. Изисквания към ектри - йонизатор, плазма, самопочистващи филтри и .т.н няма.

    Бях се спрял на Toshiba RAS-221UR и RAS-251UR, които чудесно се вписват в изискванията, но се оказа че са изчерпани навсякъде. Засега единствените, коитo ми "хващат окото", но са на горната ценова граница, че даже и я надхвърлят, са :
    Fujitsu AS-F22C
    Fujitsu AS-W22B

    Следните два имат добри параметри, но не ми харесва, че външните им тела са по 17-20kg. Не знам как ще са при ниски температури с толкова орязани тела.
    National 220CFR
    National EX220C

    Изобщо в момента пазарът е много обран откъм нови японски(100V-200V) машини. Очаква ли се скоро нов внос, и на нови модели, струва ли си да изчакам известно време?
    Ако имате идея, дайте предложения за други модели .
    Поздрави!

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #825

    Отговор: Собственици на климатици 100V - част 2

    ако се спреш на w22b не го слагай в малката стая .. това е мощна машина с масивни топлообменници за 7ца ,топли много добре но подухва ,не е за такава малка стая .. реалния му минимум е около 140 вата на отопление ,не слиза до 95 .. на охлаждане слиза дори под 95те вата по каталог .. в малката стая някой от националите ще е по добре но не знам как са откъм духане и шум

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнения от собственици на климатици LG
    От zhelko във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 15
    Последно: 27-07-15, 19:50
  2. Отговори: 13
    Последно: 19-12-14, 15:04
  3. Собственици на климатици 100V
    От dean във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1726
    Последно: 23-10-12, 10:00
  4. Собственици на климатици
    От Vanquished във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 122
    Последно: 02-02-12, 19:32
  5. Отговори: 2
    Последно: 13-08-11, 00:17

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе