Страница 152 от 188 ПърваПърва ... 102142150151152153154162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,266 до 2,280 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2266

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Motek Виж публикацията
    Да тези неща ги пропуснах, апартамента е среден, на последен етаж , без изолация, дали се отопляват съседите(един господ знае). Значи по скоро Nocria. А някакъв друг модел?
    Другото са вече 50ките на Дайкин, Митсубиши, Хитачи....

  2.  
     
  3. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2267

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Другото са вече 50ките на Дайкин, Митсубиши, Хитачи....
    Мдааа , едно Hitachi RAK 50РРА/RAC 50WPA е по евтин и не лош вариант или RAC/RAS 50YH7
    Този пост е редактиран от mirandi; 30-11-13 в 17:52.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    20
    #2268

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    А някакъв среден месечен разход на ел. енергията на Nocria-ta да споделите?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Видин
    Мнения
    126
    #2269

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stanislav77 Виж публикацията
    Здравейте!След вашата помощ при избора на машините от подписа,сега се нуждая се от вашите съвети и мнения при избора на климатизатор за всекидневната,която е в ремонт и ще е готова след 2 седмици.Местоположение - гр.Видин(200м от р.Дунав),3 етаж,предпоследен,източно изложение,само една външна стена с 3 прозореца и балконска врата,18м2,45м3,много добра изолация - външна 10см неопор,вътрешна 2см стириопор на външната стена + 5см каменна вата със средна към висока плътност,естествен паркет,тапети,бюджет 2000-2500лв преди РЕЕКЛ.Освен форумният фаворит Тошиба ,съм се спрял и на един Дайкин,предимно заради впечатляващият дизайн! 1. Вимакс Клима ООД, Инверторен климатик Daikin FTXG25JA/RXG25K ALUMINIUM EMURA, Инверторни климатици и Климатици за дома - Инверторни климатици -11600бту отопление или Вимакс Клима ООД, Инверторен климатик Daikin FTXG35JA/RXG35K ALUMINIUM EMURA, Инверторни климатици и Климатици за дома - Инверторни климатици - 13700бту отопление, 2. Хиперинверторен климатик Toshiba RAS10PKVP-E/RAS10PAVP-E SUPER DAISEIKAI5 - 10300бту или Хиперинверторен климатик Toshiba RAS13PKVP-E/RAS13PAVP-E SUPER DAISEIKAI5 - 13700 бту , 1.1. Емура е със съвършен дизайн,няма плазма и несъвършен дефрост,но не срещнах никакви технически оплаквания? 2.1.Дайсекай 5 - нисък минимум,плазма срещу поостарял дизайн и оплаквания за качеството на лагера на турбината, 3.1.много добрата изолация срещу по-висока влажност от р.Дунав(на 200м от външното тяло при пряка видимост),кои машини ще работят по-добре при тези условия?тези с 10-11 000 бту или по-големите им братя с 13700бту.Главно софтуерна ли е разликата между '11 и '13 или и компресорите се различават? Благодаря,предварително !
    Колеги,не мога да се ориентирам кой вариант би бил по-добър?И дали 13 няма да е твърде мощна за 45м3 с доста добра изолация?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2270

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Toshiba RAS10PKVP-E Super DaiSeikai5 ти е предостатъчна! Разликата е само софтуерна, компресорите са еднакви.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,160
    #2271

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Дайкин пак са си сложили около 1000 лв за марката с тоя модел Емура .. 12ка до 5кв без никакви екстри а вътрешното ти се струва със съвършен дизайн щото не си го виждал на живо ... от рециклирана пластмаса е като всичките им модели за Европа ( без уруру сарара може би )
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2272

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Alexi, пак се изказваш неподготвен. Виждал си дайкин май само на снимка. Каква рециклирана пластамса FVXS и ATXS са с много качествена дебела пластмаса, не пукат, не тропат за разлика от прехвалените боклуци дайсейкай.
    imegogo, m_dikov и aruba_man харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    8
    #2273

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте , имам нужда от помощ в избор на климатик.Става дума за спалнята , северна последен етаж вътрешна изолация 2см. фибран 15м2 , пвц дограма.Ще се използва главно за отопление.Колебая , се между следните два модела.
    Ще бъда благодарен на всяко едно мнение изказано по темата.
    https://www.technomarket.bg/products...cs-cu-re9pke-3
    http://www.klimatici-pleven.com/ASHG-09LMCA.html

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2274

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ако избора е между двата, бих заложил на втория като машина и като фирма.
    mirandi одобрява това.

  12. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2275

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ако избора е между двата, бих заложил на втория като машина и като фирма.
    И от мен 1+ за второто предложение

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2276

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ceko_d Виж публикацията
    Здравейте , имам нужда от помощ в избор на климатик.Става дума за спалнята , северна последен етаж вътрешна изолация 2см. фибран 15м2 , пвц дограма.Ще се използва главно за отопление.Колебая , се между следните два модела.
    Ще бъда благодарен на всяко едно мнение изказано по темата.
    https://www.technomarket.bg/products...cs-cu-re9pke-3
    http://www.klimatici-pleven.com/ASHG-09LMCA.html
    Тези, и двете, машинки не вярвам да стоплят северната ти и на последен етаж, спалня.
    По скоро нещо такова: Инверторен климатик Panasonic CS-E09PKEW/CU-E09PKE ETHEREA 2013 ти трябва.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,541
    #2277

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Нито единия, нито другия. Виж това. Тройката отзад е печатна грешка.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    17
    #2278

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Идвам да ви кажа какво се случва като слушате половинките си:
    Накратко днес монтираха PDR-те/225 и 285/естествено от София по настояване на съпружеското тяло.Резултатът е първо и двата са 2001-ва година,и двата са с тръбен път по 1-1.5 м./в резултат на което по-големият къркори като празен стомах когато се изключва ,или може би не е от това/и за капак май не са със техните дистанционни.
    Моля кажете ми номерата на дистанционните за да си ги "изискам"от фирмаджията като дойде утре да си ги дооправя..

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,160
    #2279

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    как да ги изискаш като няма да ги имат .. това се гледа предварително доста машини не са с оригиналните си дистанционни
    dodo_pv одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,268
    #2280

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от desitata Виж публикацията
    Идвам да ви кажа какво се случва като слушате половинките си:
    Накратко днес монтираха PDR-те/225 и 285/естествено от София по настояване на съпружеското тяло.Резултатът е първо и двата са 2001-ва година,и двата са с тръбен път по 1-1.5 м./в резултат на което по-големият къркори като празен стомах когато се изключва ,или може би не е от това/и за капак май не са със техните дистанционни.
    Моля кажете ми номерата на дистанционните за да си ги "изискам"от фирмаджията като дойде утре да си ги дооправя..
    заповядай : https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post624024

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе