Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 84 от 178 ПърваПърва ... 3474828384858694134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,246 до 1,260 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1246

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Veselin Zhivkov Виж публикацията
    Разгледах параметрите на самсунга. Доста добре ми изглеждат, но аз съм лаик и си го признавам. Моля някой който разбира да ми каже нещо за този модел и производител. Определено екстрите на модела са страхотни и бих ги ползвал, включително wifi защото едната машина ще е в спалнята на детето и би било удобно от другата стая да следя температурата и ако има нужда да настройвам климатика без да влизам.

    Вторият ми въпрос е при положение че ми трябват 2 идентични вътрешни тела за 2 съседни спални, дали е добра идея да ползвам мулти външно тяло или няма смисъл???
    Този модел конкретно няма Wi-Fi, но според мен вносителя ще може да измисли нещо. Мултисплит комбинация също е много добър вариант поради следните причини:

    1. Когато само едно вътрешно работи ефективността е много висока, защото имаш външно, което работи на около 50% от капацитета си, където енергийната ефективност е много висока.
    2. Когато само едно вътрешно работи можеш един вид да насочиш много голяма мощност към него от по-мощното външно.
    3. Всички стенни вътрешни тела за мулти на самсунг са с вграден Wi-Fi

    Всички вътрешни тела от 7ма (моделът, който гледаш) и 9та серия са с 16 децибела шум, което е най-ниското ниво на пазара.

    За марката самсунг тук и не само тук ще чуеш какви ли не плюнки, обиди и помии... Това е история, новите климатици са добри. Мултитата са още по-добри. Сигурно има над 500 външни тела (респективно поне 1200 вътрешни) продадени в България и оплакванията са минимални, основно предизвикани от монтажни грешки.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1247

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Мултисплит комбинация също е много добър вариант поради следните причини:

    1. Когато само едно вътрешно работи ефективността е много висока, защото имаш външно, което работи на около 50% от капацитета си, където енергийната ефективност е много висока.
    И сумата от отдаваните мощности надвишава тази на агрегата, понеже стотината специалисти са дали по повече от един верен отговор...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #1248

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И сумата от отдаваните мощности надвишава тази на агрегата, понеже стотината специалисти са дали по повече от един верен отговор...
    Т.е. според теб не е добра идея да се прави мултисплит??? Така ли да разбирам? Все пак не всички тук са специалисти, така че ако може на по-непрофесионален език да се обясняват нещата, мисля, че ще е по-добре.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1249

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И сумата от отдаваните мощности надвишава тази на агрегата, понеже стотината специалисти са дали по повече от един верен отговор...
    Защо сумата от отдаваните мощности да надвишава тази на агрегата? Не разбирам какво се опитваш да кажеш с това?!

    Цитат Първоначално публикувано от Veselin Zhivkov Виж публикацията
    Т.е. според теб не е добра идея да се прави мултисплит??? Така ли да разбирам? Все пак не всички тук са специалисти, така че ако може на по-непрофесионален език да се обясняват нещата, мисля, че ще е по-добре.
    Ако имаш някакви конкретни въпроси ще се радвам да ти разясня.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #1250

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Ако имаш някакви конкретни въпроси ще се радвам да ти разясня.
    Конкретния ми въпрос е това ли е оптималния модел за това, което търся Колкото и да е обширен и до някъде тъп въпроса, защото е ясно, че няма еднозначен отговор Аз не съм от хората, които се кланят или коленичат само пред японски машини или пък твърдо държа да си сложа Дайкин, за да мога после да се фукам, понеже който квото чул и не разбрал, знае че Дайкин е "марката". В хола си инсталирах LG нов модел доста тих и съм сравнително доволен. Не съм доволен от шума на външното тяло до някъде, от това, че автоматичния режим за силата на духане не е много добър - духа или супер силно или спира почти нацяло - няма среден вариант, което не ми харесва. Иначе е супер икономичен, безпроблемна работа до тук, бързо топли и охлажда и т.н. Така че мога да кажа, че съм склонен да рискувам с нови модели, особено когато имат интересни функции, както е при въпросните Самсунг модели. Няколко страници по-назад ми предложиха едни модели, обаче никой не ми каза защо ми предлагат, защо са по-добри от тези, които аз посочих и т.н. Очаква се на сляпо да се доверя на хора от форума, които колкото и да са добри, все пак може и да имат други разбирания и приоритети и затова би било добре да се пишат причините с какво посочените модели са по-добри - от практиката, на теория, заради икономичност, заради марката или нещо друго.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1251

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Оптимални модели като мощност много, както сам заблязваш във форума всеки предлага всякакви климатици.

    Най-оптималното за теб, поне по постовете виждам, че е икономична и тиха машина, с интересни функции като интернет например.

    Мултито на Самсунг с въпросното вътрешно отговаря на тези изисквания

    Единичния сплит също отговаря (няма Wi-Fi, но както казах вносителя със сигурност ще измисли нещо за този случай)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #1252

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Оптимални модели като мощност много, както сам заблязваш във форума всеки предлага всякакви климатици.

    Най-оптималното за теб, поне по постовете виждам, че е икономична и тиха машина, с интересни функции като интернет например.

    Мултито на Самсунг с въпросното вътрешно отговаря на тези изисквания

    Единичния сплит също отговаря (няма Wi-Fi, но както казах вносителя със сигурност ще измисли нещо за този случай)
    Благодаря за отговора. Последният ми въпрос е защо този модел го няма в сайта на Самсунг? Търсих не само в българската версия на сайта, но не мога да го намеря там.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1253

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Принципно Самсунг много бавно обновяват сайтовете си в световен мащаб. Премиерата на тези модели беше преди 1 месец и още не са успели да ги вкарат навсякъде. Ето го от гръцкия сайт:

    AR09HSSDAWKN - ΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ | SAMSUNG

    във вариант мулти се сменя едната буква на вътрешното, а това EU накрая е за кой пазар е предназначен продукта, в случая Europe.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #1254

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте на всички специалисти във форума. Моля за насоки какво да избера. Ориентировъчен бюджет - 1000 - 1500 лв с монтажа, като за предпочитане е да е по-близо до долната граница, отколкото до горната.

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?
    -и за двете

    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    18 кв.м / 2.60 = ~50м3

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -PVC двоен стъклопакет

    в) квадратура на прозорците;

    ~5 кв.м

    г) изложението на помещението;

    -западно

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    7-ми етаж от 11-етажен тухлен блок

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    всекидневна+кухненски бокс

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    -Варна

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -лято и зима 20-22

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    -изолация няма, но стаята е вътрешна. Единствената стена, която гледа навън има остъклен балкон.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - телевизор, хладилник, печка

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1000-1500 с монтаж

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Лятото над 30 градуса, зимата до -15

    Благодаря предварително на отговорилите.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1255

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Климатик Панасоник RE12QKE

    Този модел е към горната граница, но поне ще вземеш работеща машина, може би нах-добрата в класа си. Външното тяло е от миналогодишната по-висока серия, а вътрешното от 2012 по-висока серия, цената е такава, защото няма екстрите за пречистване на въздуха. Имай в предвид, че климатикът е много добър и няма да имаш проблеми с дефрости и тн.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 26-05-14 в 20:10.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    56
    #1256

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,
    Можете ли да препоръчате климатик до към 1200-1300лв по възможност цената да е с монтажа. Ще се използва за охлаждане, може и за отопление, но само докато пуснат парното. Благодаря предварително

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?
    -най-вече за охлаждане. Може и да се ползва преди пускане на парното, но няма да се разчита на него за отопление през зимата

    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    17 кв.м / 2.50 = ~43м3

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -PVC троен стъклопакет, К стъкло

    в) квадратура на прозорците;

    ~5 кв.м

    г) изложението на помещението;

    -югоизточно

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    8-ми послеен етаж от панелен блок

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    спалня

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    -София

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -лято 23

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    -изолация на стени 6см, половината от едната стена е външна, през лятото стената с прозорците се напича от слънцето до обяд, а външната стена целодневно

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - телевизор

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1000-1300 с монтаж

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Лятото над 30 градуса

  14.  
     
  15. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #1257

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Панасоник RE09QKE ще ви свърши работа.

    AC_From_Hell одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    147
    #1258

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Климатик Панасоник RE12QKE

    Този модел е към горната граница, но поне ще вземеш работеща машина, може би нах-добрата в класа си. Външното тяло е от миналогодишната по-висока серия, а вътрешното от 2012 по-висока серия, цената е такава, защото няма екстрите за пречистване на въздуха. Имай в предвид, че климатикът е много добър и няма да имаш проблеми с дефрости и тн.
    Благодаря за предложението.
    Притеснява ме относително малкия COP на RE12QKE - едва 3.81. Почти всичко в този ценови диапазон има повече. Пропускам ли нещо?
    RE09QKE същият ли е като него? Смятам, че е достатъчно мощен да се справи с помещението.

    Също може ли мнение за RE09QKEW. Леко над бюджета е, но поне на хартия е много по-ефективен от другите.

    И последно - вкъщи имам един Дайкин и един Панасоник на 6-7 години. Като паднат големи студове Панасоникът се предава, а Дайкинът си топли все едно че нищо няма. Имате ли преки впечатления дали има такива проблеми с новите Панасоници.
    Този пост е редактиран от benedict; 27-05-14 в 20:05.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1259

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    RE е Китайски модел и е слаб под -7.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    32
    #1260

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, ако може и аз да помоля за съвет, кой от двата модела да избера :
    1. Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE/ MUZ-SF35VE
    2. Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA
    Ще се ползва основно за охлаждане, и евентуално една две седмици преди да пуснат парното на отопление. Цената и на двата с монтажа ще е еднаква около 1650.
    Благодаря Ви!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе