Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 38 от 178 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #556

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    аз бих се спрял на друга марка с по добро съотношение цена/качество
    Mega одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #557

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Колега sandokan4e радвам се ,че възприемаш мнението като помощ. Ако бюджета позволява действай на части, таз година най-належащото после още. Въздържам се да давам конфигурации при теб може и мулти-сплит като гледам.. банята няма как да греш освен ако не стои постоянно отворена... коридора , трябва към някоя от стаите.. техните мощности позволяват,ако не може пък няма да го грееш.. можеш да разчиташ на марките Toshiba, Mitsubishi Heavy, Fujitsu -General, спокойно. Всяка си има специфика... Не бързай, виж фирми, виж такива с хубави монтажи... не маловажна част от заданието.В форума има уникални човеци.. Не бързай от бързане никоий не е прокопсал.
    Mega одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #558

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Със сигурност ще разгледам още допълнително и ще говоря с различни фирми също така. От различни места ми казаха, че Митсубиши като цяло са хубави и стабилни климатици.
    Идеята ми е малко или много да отива топличко към кухнята и банята, като банята се намира срещу вратата на спалнята и предполагам ще стига топъл въздух до нея като съм отворил постоянно вратите.
    Отностно монтажа.... как мога да знам дали той би бил добър? Това според мен е божа работа ...

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #559

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от sandokan4e Виж публикацията
    Отностно монтажа.... как мога да знам дали той би бил добър? Това според мен е божа работа ...
    О, това е лесно - просто избираш фирма, която прави добри монтажи.
    Giggio, Mega и AC_From_Hell харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #560

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    О, това е лесно - просто избираш фирма, която прави добри монтажи.
    При положение че до сега не съм купувал климатик..... си нямам абсолютно никва идея коя фирма е добра, може ли мнение?

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #561

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Мога да гарантирам за Климамаркет, но със сигурност има и други читави, нека някой колега да сподели.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #562

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Мога да гарантирам за Климамаркет
    Кви бяха тия?
    В Аксаково монтират ли? Или в Симеоново? То все-тая...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #563

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Принципно се бях насочил към МЕ и зубадана. Климаком знам че са основен вносител и предлагат монтаж и т.н., но нямам представа дали добре монтират.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #564

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Кви бяха тия?
    В Аксаково монтират ли? Или в Симеоново? То все-тая...
    ?!

    При положение, че имат офиси и монтажни групи в съответните области значи монтират...


    За МЕ Климаком не са основен, ами единствен вносител. Монтират добре, но доста по-скъпо от останалите фирми.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #565

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Да, малко неправилно се изразих. С тях разговарях и ми казаха 240лв с ДДС на машина. Ако наистина има смисъл бих ги дал парите...Другаде не съм питал на този етап колко взимат на климатик.
    Ако правилно помня от моите приятели,които си сложиха на Митсубиши Хеви Индъстри някъде май пак към 200лв им искаха.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #566

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от sandokan4e Виж публикацията

    ...Също така не е ли COP коефициента, който е доста важен и трябва да се гледа, тъй като той дава представа за консумирана/отвадана мощност?

    ...dodo_pv, би ли могъл да дадеш няколко примерни машини, които смяташ, че биха ми вършили добра работа? Какъв компромис би могло да се направи?
    Здравей,
    Моето предложение е да не правиш компромиси със стабилността и топлоотдаването на машините. Не познавам всички машини на пазара, но имам лични и косвени наблюдения на много от тях. Преди да питаш за определена марка, обърни внимание на следните неща:
    -СОР на климатизатора, като параметър, е ориентировъчна величина, влияеща се от условията, при които се измерва. В интернет-пространството не се прави разлика между аналитично изчислен и реален такъв. Разликата между двата достига до 3 единици. Това е особено важно, когато решиш да закупиш климатизатор, проектиран да работи при климатични условия, различни от нашите.
    -Имаш ли финансов ресурс, залагай на климатизатори от високия клас. При тях е различен както начина на изпълнение, така и елементите, от които е направен. Това има пряко отношение към стабилността.
    -Внимателно прочети темите за монтаж на климатизатори, преди да избереш кой ще го монтира и къде точно. Много от неприятните последици и дискомфорт се дължат на некомпетентни монтажни групи с лошо оборудване.
    -Обръщай внимание на площите на топлообменниците, вътрешен и външен. Климатизаторите с декларирани едни и същи топлинни мощности, имат различни такива. Тези с по-малките външни топлообменници са предназначени за тропичен и субтропичен климат, не са подходящи за отопление в някои райони на България и реалния им СОР на такива места е нисък. Там те не могат да достигнат параметрите, за които са проектирани. Големината на вътрешните топлообменници, пък, е пропорционална на комфорта в стаята.
    Имайки пред вид тези неща, следва да се ориентираш към модел. За спалня ще ти трябва нещо тихо и дискретно. Аз имам точни наблюдения върху Е9РКЕ на Панасоник и десятката на дайсейкай V на Тошиба. Последният е идеален вариянт за спалня, при положение, че е монтиран с минимум 3 метра тръбен път, но го няма на пазара. Панасоникът ще ти дойде голям, ще ти трябва седмица. В твоя случай е важен ниския минимум, който е рядкост при евромоделите.Със сигурност има и други машини, които са достатъчно тихи. Очаква се дайсейкай 7, който със сигурност ще гарантира гъвкавост (нисък минимум), но не се знае колко ще е тих и стабилен. Ако не те бъркат йероглифите, провери за нови японски машини за малки помещения. Имай пред вид, че зимно време няма да си запазват параметрите, но могат да ти свършат работа.
    За големия хол следва да решиш дали можеш да направиш компромис с шумни дефрости и по-силен вятър. Ако да, можеш да вземеш нещо по-евтино. Имай пред вид, че прехвърлянето на топлина от едно помещение в друго е causa perduta. Става, но много кофти и с голям дискомфорт.
    Успех в избора!
    babati и spas.slavchev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #567

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    нещо много тихо тука ,топлят ли машините

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #568

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Топлят, топлят.И при нас в Ямбол вече има сняг.Вчера и тази нощ е наваляло към 15-ина сантиметра.Вчера духаше вятър, ама от снощи е спокойно.Не е и много студено, на око най-много -2, -3.Не е като при вас в Северна България, разбира се.Иначе машините хич не се притесняват.Предполагам, че ще стане студено тази вечер, ама все тая.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #569

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    При мен е -3*С и малко сняг/2см./ от вчера. Топлят си машинките. Дайкините от снощи не са дефроствали/спря да вали/, а Хитачито е часовник - на всеки 50мин. спира.

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #570

    Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз да кажа - фуджик LKC 12ка трета година си перка без проблем в спалнята. Двата панасоника през последните малко по-студени дни Е9РКЕ работят без никакви проблеми. Район - София.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 178 ПърваПърва ... 2836373839404888 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе