Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 76 от 178 ПърваПърва ... 2666747576777886126 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,126 до 1,140 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1126

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dzukero Виж публикацията
    Помещение хол/трапезария/кухня около 70 кв. , добра изолация, много прозорци на югоизток. От 10 години съм с 2 конвенционални Самсунга 12-ки. Ползват се целогодишно и за охлаждане и за основно отопление. Не съм имал проблеми, само са малко шумни.

    Бях решил да ги оставя докато някой от тях не умре, но… Доколкото разбрах за нови климатици ще трябва да се прокарват и нови тръби. Сегашните са 12 и 6 мм а за новите ще трябват 10 и 6. Това така ли е? Единия е с минимален тръбен път а другия 5-6 метра.

    Започвам да правя ремонт и ако наистина трябват нови тръби ще се прекарват сега. И ако ще се прекарват тръби май ще сменя и климатиците. Не знам колко живот им остава на старите но не вярвам да е още 10 години.

    Та, за нови климатици – бюджет има, 2000+лв/брой е ок. В тази категория едва ли има огромни разлики в ефективността така че това не е най-важно. Комфорта е на първо място като изискване. Дизайна ще трябва да мине на одобрение при госпожата. От глезотиите държа да могат да се управляват през WiFi.

    Със самостоятелно търсене сведох избора до МЕ MSZ-FH35VE и Daikin FTXG35L (а днес виждам и нов модел FTXG35LW).

    По-знаещите от мен какво ще препоръчат?
    Fujitsu AS-W40B2 -2бр. Нямам претенции за знаещ!
    Aleksandars, Kasap и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #1127

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Така и предолагах при колегата миранди става въпрос за пасивна или нискоенергийна сграда. Това обяснява всичко и благородно ти завиждам, но чуденките със Зубадана на Биро остават, става въпрос за 9-ка от 2200 лв би трябвало да мирише тока, Дайкина не е в някаква супер изолирана стая същата, но вата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1128

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    дзукеро,ако самсуняците са топлели 70 кв.м.,то значи че или си с зверска изолация или живееш на хаваите........дай поне моделите им,да видим тва чудо на техниката.не казвам ,че лъжеш ма аз съм си тома неверни.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #1129

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    дзукеро,ако самсуняците са топлели 70 кв.м.,то значи че или си с зверска изолация или живееш на хаваите........дай поне моделите им,да видим тва чудо на техниката.не казвам ,че лъжеш ма аз съм си тома неверни.
    2бр. SH12ZP4 :-) София.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1130

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    значи да помислим дават ги по3.8 киловата на топло=7.6 70х2.5=175 куб.м. + много прозорци(по твои думи) идва около 40 вата на кубик или топлозагубите клонят към нула или .........................
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 30-04-14 в 11:47.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #1131

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    значи да помислим дават ги по3.8 киловата на топло=7.6 70х2.5=175 куб.м. + много прозорци(по твои думи) идва около 40 вата на кубик или топлозагубите клонят към нула или .........................
    Факт. При това не работят постоянно. Вечер винаги се изключват. Сутрин се пускат (с таймер) 1 час преди да станем. Който излиза последен ги гаси. Вечер като се приберем се пускат пак. Температурата става нормална (22-3 градуса) за 10-15 мин. Като си лягаме се гасят пак.

    Апартамента е доста топъл, не знам защо точно. Не си спомням да съм виждал температура под 15 градуса дори след седмица отсъствие през зимата. А ако грее слънце друго не трябва. Има ТЕЦ и свързани радиатори но за 10 години не се е налагало да ги пускам. За квадратурата съм много сигурен. Височина 2.6м. Обема на мебелите е в рамките на нормалното.

    Нека приемем че 2 х 4 kw са достатъчни.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1132

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    ааааааааааааа блока има ТЕЦ..................с това трябаше да започнеш.иначе с тез САМСУМНЯЦИ,щеше да умрете от студ.значи не че те са ПИРФЕКТНИ,А ТЕЦА.АКО един ден няма ТЕЦ за таз кубатура ти трябва около 12-14 киловата НОМИНАЛ

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #1133

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Радвам се че мистерията е разгадана

    Да задам пак оригиналните въпроси.

    Цитат Първоначално публикувано от dzukero Виж публикацията
    ...Доколкото разбрах за нови климатици ще трябва да се прокарват и нови тръби. Сегашните са 12 и 6 мм а за новите ще трябват 10 и 6. Това така ли е? Единия е с минимален тръбен път а другия 5-6 метра. ?

    Цитат Първоначално публикувано от dzukero Виж публикацията
    ...Та, за нови климатици – бюджет има, 2000+лв/брой е ок. В тази категория едва ли има огромни разлики в ефективността така че това не е най-важно. Комфорта е на първо място като изискване. Дизайна ще трябва да мине на одобрение при госпожата. От глезотиите държа да могат да се управляват през WiFi.

    Със самостоятелно търсене сведох избора до МЕ MSZ-FH35VE и Daikin FTXG35J (а днес виждам и нов модел FTXG35L).

    По-знаещите от мен какво ще препоръчат?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1134

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ако държиш на 220V машина, към посоченото от теб Мицубиши, може да добавиш и Тошиба 13SKVP2 за размисъл. За моделите и на двете марки има много писано във форума, всеки с предпочитанията си.
    Но е добре да извикаш и кадърна фирма за оглед, подготовка и последващ монтаж, защото ако ще и за 3 бона машина да скложиш, ако ти я монтират калпаво, пак няма да си доволен от нея.
    DUNDURMA одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1135

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от rgadzhev Виж публикацията
    Така и предолагах при колегата миранди става въпрос за пасивна или нискоенергийна сграда. Това обяснява всичко и благородно ти завиждам, но чуденките със Зубадана на Биро остават, става въпрос за 9-ка от 2200 лв би трябвало да мирише тока, Дайкина не е в някаква супер изолирана стая същата, но вата.
    Сам си отговорил на собствения си въпрос. Изолацийка! Каквото й бръмчило да накачулиш на стената, получаваш топъл въздух в помещенията и студени стени и подове, ако поне малко не се погрижиш за къщурата и собствения си комфорт, при положение, че имаш големи топлозагуби. Biro@ е поел по верния път и съм уверен, че другата зима ще е щастлив .

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1136

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dzukero Виж публикацията
    Радвам се че мистерията е разгадана

    Да задам пак оригиналните въпроси.
    Fujitsu AS-W28B -2бр.
    Щом ония самсуняци са те топлили, без да работят постоянно, няма причина тия два фуджика да не свършат работата по твоите критерии.
    А Fujitsu AS-W40B2 -2бр. ще вършат работата и без да разчиташ на парното на комшийте.
    Aleksandars одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #1137

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    dzukero, може да разгледате следните модели и да направите комбинация от два броя: General Fujitsu ASHG12LTCA, Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZJX-S Diamond, Panasonic CS-E12QKE, LG Athena H12AK Inverter V, Fujitsu AS-W28B (споменати в горния пост), Samsung AQV12KBBN (Jungfrau-F), Toshiba RAS-13PKVP-E Super Daiseikai 5, Toshiba RAS-B13N3KVP-E Super Daiseikai 6.5, Toshiba RAS-13SKVP2-E Super Daiseikai 6 и Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8 (за това ще потърпите още малко, докато бъде пуснато официално в продажба). Задължително нови тръби, както и оглед от фирма (която е наясно с това което искате) и ще си свърши работата както трябва от пускането на тръбните пътища, до последващия монтаж на климатизаторите.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1138

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dzukero Виж публикацията
    Радвам се че мистерията е разгадана

    Да задам пак оригиналните въпроси.
    Щом искаш хубави климатици с интернет и всички екстри, можеш да погледнеш този модел, още го няма в БГ, но скоро ще пристигне, а цената приблизително 1899 с монтаж:

    AR09HSSFAWKN klíma - ÁTTEKINTÉS | SAMSUNG

    Също вариант мултисплит не е лош при Самсунг, така елиминираш 1 брой външно тяло, а новите модели вътрешни от най-евтиното до най-скъпото идват с вграден Wi-Fi, 16 децибела шум и тн.

    Кръстосано търсене за: мултисплит климатици и Samsung (Самсунг)

    Гледам, че не са качили новите модели вътрешни обаче.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1139

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    хубо де ,аз съм просто момче ЗАРЗАВАТЧИЙЧЕ,ма за къв чеп ти е уайфай.климата не се изключва,а и с намаляне на градусите икономията е пренебрежително малка
    Mega и spas.slavchev харесват това.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1140

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    хубо де ,аз съм просто момче ЗАРЗАВАТЧИЙЧЕ,ма за къв чеп ти е уайфай.климата не се изключва,а и с намаляне на градусите икономията е пренебрежително малка
    Чепът е когато отидеш някъде за 2 седмици и няма смисъл да оставяш климатика включен. Чепът е когато си го оставил на 20 градуса, а се прибираш мокър след пороен дъжд или намръзнал след поход из непочистени снежни улици. Чепът е и когато в преходните сезони си мислел, че ще е хладно и не си включил климатика, но слънчевото време е напекло хола до 38 градуса при 25 външна температура. Чепът е когато си стоиш на дивана и си чешеш... корема и те мързи да станеш за дистанционното, а телефонът е до теб например. На мен лично един от любимите ми чепове е да пусна климатика в другата стая в офиса на 30 градуса през лятото да духа на главата на някой и да се наслаждавам на реакциите (напоследък е добър рекламен трик, продадох няколко модула за Wi-Fi показвайки това на клиент). Много чепове има и в крайна сметка човек сам решава дали нещо такова ще му е полезно. Аз например съм фен на такива екстри, особено в случая на Самсунг, които направиха революция в wi-fi за климатици и докато в момента разликата с/без е от порядъка на 50-60 лева, то догодина вероятно изобщо няма да има клими без тази екстра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе