Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 83 от 178 ПърваПърва ... 3373818283848593133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1231

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    велев,не те познавам-сигурно си пич,ма стига с тая завист и злоба бе.избирам един човек за климите ми,че да го е срам да се издъни,а ако стане това,да си бере гайлето.все чакам издънка ма ЙОКМУ.бае ли им на тез машини,с връзки ли съм -не знам,ма бачкат.аз,че съм дебела глава е вярно,но имам обещание,че при авария ще ми вземат само половината пътни-150 лв.моят атестат за топло е ЖЕНА МИ. с тез японки казва,че е супер и това ми стига.кинтите са за харчене,тъй че БАХУР ДА ИМА........
    Нямам злоба нито завист просто аз съм бил там където си ти. Всичко което казвам е от опит и време.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7
    #1232

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    От мицубишито нямам преки впечатления. От този панасоник съм монтирал достатъчно много бройки и нямам оплаквания.
    Пише че си от Варна... можеш ли да ми кажеш фирма/и от където мога да взема оферта за този модел ?

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1233

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Деян Стойнов Виж публикацията
    Пише че си от Варна... можеш ли да ми кажеш фирма/и от където мога да взема оферта за този модел ?
    Да,

    Климамаркет Ефендулов ЕООД - Къде да ни намерите във Варна, София, Бургас и Каварна

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1234

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не съм сигурен какво точно имаш пред вид под "върхов модел"
    Колегата, авитохол@, питаше за CS-401CXR2, Тошиба RAS-402UDR SUPER DAISEIKAI 11, Дайкин S40МTRXP в #1201. По-надолу в темата, в моите си постове съм визирал единсвено тях....


    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    и какво не е розово
    Не е "розово" компресора, като се отприщи на макс и КПД на трафа да падне и под 90% или бъркам? Ако сметките са верни, сещам се за една дума "побългаряване".... Машина струваща една лека кола да се спъва от траф, повечето от 5%, не знам? Това питам в постовете си. Колко спъва трафа при максимално развъртане на върховите моделите по-горе?

    И още един въпросче
    Има ли разликата в КПД на трафа при 12ка и при 7ца? Т.е. при по-мощни машини запазва ли се или намаля? (кпд-то)


    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не е проблем да се намери траф за тях, едва ли ще излезе повече от 300 лева. Това е около 10% от цената на климатизатора, което е нормално. Хубавите неща са скъпички.
    Значи трябва още разходи за траф, нали влизал в цената? ....

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Има японски върхови модели за малки помещения, които нямат европейски аналог.
    Можеш да погледнеш новата Сарара Daikin Ururu Sarara RXZ/FTXZ 35 за Европа, казва се Мерцедеса , същата е като другите върхови модели, само по максимал е по-зле...

    благодаря
    Този пост е редактиран от preparatos; 19-05-14 в 21:47.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1235

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    КПД почти не се променя до номинала на трафа. Няма значение какъв е климатизатора, стига да не го претоварва. Разбира се, трафът си има ток на празен ход и харчи няколко вата активна мощност, поради което, при минимал на климатизатора, ефективността е по-ниска. При претоварване на трафа, не е ясно с колко точно пада ефективността, просто започва да се превръща в радиатор, топлещ атмосферата. А компресорът се развърта толкова, колкото е номинала на трафа.
    frescor и preparatos харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1236

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Да, благодаря, Ясно, за хубавите машини ще си трябва и мощен траф....иначе язък.... Ама не знам де изкушението понякога си струва
    Този пост е редактиран от preparatos; 19-05-14 в 22:07.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1237

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Можеш да погледнеш новата Сарара Daikin Ururu Sarara RXZ/FTXZ 35 за Европа, казва се Мерцедеса , същата е като другите върхови модели, само по максимал е по-зле...

    благодаря
    Тази машина за малко помещение ли е според теб? От кой друг върхов модел е по зле максимала?
    Mega и mirandi харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1238

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Тази машина за малко помещение ли е според теб? От кой друг върхов модел е по зле максимала?
    Опс моя грешка, извинявам се... Сравнявам по разход RXZ/FTXZ 35 и 100 волтовите машини CS-401CXR2, Тошиба RAS-402UDR SUPER DAISEIKAI 11, Дайкин S40МTRXP.... . т.е. казвам, че е по-зле само по максимал.... RXZ/FTXZ 35 е 0.60-5.00-9.00 kW, а другите са по 10кв ...
    Не се хващай за Максимала.....кажи по-горе какво питам за КПД на трафа при Максимала, какво става там?
    Този пост е редактиран от preparatos; 19-05-14 в 22:18.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1239

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Опс моя грешка, извинявам се... Сравнявам по разход RXZ/FTXZ 35 и 100 волтовите машини CS-401CXR2, Тошиба RAS-402UDR SUPER DAISEIKAI 11, Дайкин S40МTRXP....
    Не се хващай за Максимала.....кажи по-горе какво питам за КПД на трафа при Максимала, какво става там?
    И защо сравняваш 35ца с 40ки? А за трафа, откъде да знам какво става - не разбирам от тоци.
    preparatos одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1240

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    И защо сравняваш 35ца с 40ки?
    Кое според вас е върхова 12ка за японския пазар? Не са ли 40ките? С какво трябва да се сравнява тогава?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1241

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Кое според вас е върхова 12ка за японския пазар? Не са ли 40ките? С какво трябва да се сравнява тогава?
    Нещо дето има 36 в името.
    DUNDURMA одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1242

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Нещо дето има 36 в името.
    Добре, не го знаех. Мерси а 40ката щом не е европейски аналог на 12ка, може ли да кажете каква е? Да не се окаже, че Мерцедеса скача на 40ки....

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1243

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Добре, не го знаех. Мерси а 40ката щом не е европейски аналог на 12ка, може ли да кажете каква е? Да не се окаже, че Мерцедеса скача на 40ки....
    14ка. Подигравателното отношение към този Дайкин на какво точно се дължи?

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1244

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    14ка. Подигравателното отношение към този Дайкин на какво точно се дължи?
    Понеже 14ките са по рядко срещани и не зацепих веднага...ясно...извинявам се за спама....

    Защо решихте, че има подигравателно отношение? Точно обратното, това си е най-добрата и силна машина за Европа, а и по данни, защо не и в Световен мащаб..С новия фреон, 3тен топлообменик...екстра е!



    ПС. За в бъдеще, ако няма с какво конкретно да помогнеш, не се чуствай задължен острумно да ме репликираш.....
    Този пост е редактиран от preparatos; 20-05-14 в 07:56.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #1245

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Има и модели 16 децибела, ако това е най-важното, освен това са с най-високата енергийна ефективност:

    Климатик Самсунг AR09HSSDAWKNEU

    Един колега вече има монтирано едно 4-но мулти с такива вътрешни и е много доволен от работата, каза, че работят прекрасно и са наистина уникално тихи.
    Разгледах параметрите на самсунга. Доста добре ми изглеждат, но аз съм лаик и си го признавам. Моля някой който разбира да ми каже нещо за този модел и производител. Определено екстрите на модела са страхотни и бих ги ползвал, включително wifi защото едната машина ще е в спалнята на детето и би било удобно от другата стая да следя температурата и ако има нужда да настройвам климатика без да влизам.

    Вторият ми въпрос е при положение че ми трябват 2 идентични вътрешни тела за 2 съседни спални, дали е добра идея да ползвам мулти външно тяло или няма смисъл???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе