Страница 115 от 190 ПърваПърва ... 65105113114115116117125165 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,711 до 1,725 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1711

    Отговор: Избор на Климатик

    то ако имаш 4кВ топлозагуби от 1 стая по добре направи нещо да не топлиш улицата ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1712

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не си вземай такава куца машина колега ,попрочети из форума да се ориентираш
    За последната зима, даже и повече, само ти единствен още плюваш по него. Или след твоите писаници, си отказал хората да ги купуват ? Тежко им на кимакома, ако е така...

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1713

    Отговор: Избор на Климатик

    ... Ама нека купуват хората, да се радват. И аз не бих го внесъл това вкъщи, а знам и по манометри какво прави - едно голямо нищо.
    DUNDURMA, Kasap и mirandi харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1714

    Отговор: Избор на Климатик

    Не знам какво налягане държи, ама знам как топли.......Сигурен съм, че не е по-малко от Дайсейкая, камо ли пък за силно изхвърляне като "голямо нищо"....Ама край, не ми се спори, както и да е....

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1715

    Отговор: Избор на Климатик

    Спрял съм да споря тук, всеки има право на менение и място под слънцето. Както написах - да купуват хората, нали за това са направени.
    mirandi одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    17
    #1716

    Отговор: Избор на Климатик

    Не разбирам Алекси, такъв си е апартамента, мисля да се направи външна изолация, но няма да е сега, понеже трябва да се координира с останалите от кооперацията. Другата особеност е малкото място за външните тела. Последно се двоумя между Митсубишито и Тошибата. . .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1717

    Отговор: Избор на Климатик

    Същия въпрос важи и за Тошибата.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1718

    Отговор: Избор на Климатик

    взимай тошибата да ни споменаваш

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    17
    #1719

    Отговор: Избор на Климатик

    Май на там отиват работите ще са една 13-ка за всекидневната и една 10-ка за детската, малко надхвърлям бюджета си, но . . .

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1720

    Отговор: Избор на Климатик

    Но ще останеш доволен

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #1721

    Отговор: Избор на Климатик

    Мнението е преместено в правилната тема.
    Цитат Първоначално публикувано от ivak_86 Виж публикацията
    Здравейте,предстои ми покупка на климатик,понеже с midea msm3-12hr вече 8 години ме събарят сметките за ток-зимата.
    Помещението е панелен апартамент,мястото за поставянето на климатика е хол 20 кв.м. 50 куб. южно изложение, без изолация с алуминиева дограма с троен стъклопакет.Досега с Мидеата при температури -8 и по надолу в хола едва стават 20 градуса.(като външното тяло е монтирано в остъклена тераса и досега не съм правил никакъв ремонт на климатика-мисля и новия да е там)
    Идеята ми е че разполагам с бюджет около 2000лв за климатик и въпроса ми е има ли климатик който ще може да топли.Засега съм се спрял на
    Mitsubishi---MSZ-FH25VE-четох доста из форума за този модел,мненията са противоречиви чак се обърках,моля за компетентно мнение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1722

    Отговор: Избор на Климатик

    Стъклопакетът на алуминиевата дограма няма особено значение, липсата на външна изолация на стабилната бетонна конструкция не предполага възможност за реална икономия на ток при ползване на каквито и да било климатизатори. Заделеният бюджет би допринесъл до известна степен за малко по-добър комфорт, но не и до икономии в сметката за ток или по-високи температури в помещението. Това ще зависи от начина на отопление на съседите.
    pulsedriverbg и tony34al харесват това.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    29
    #1723

    Отговор: Избор на Климатик

    Моя колега живее на последния етаж в панелен блок и е без изолация и с "оригинална" дървена дограма от преди 35 години и в хола си 25кв, му е постоянно пуснат климатика зимата на 26° и плаща колкото мене ток, а аз нямам климатик , а другия ми колега е само със сменена дограма и не спира интернационала зимата и плаща 30 лв по-малко от мене без климатик. Да се чуди човек ...чак и аз се замислям да си сложа един климатик даже 2-ра ръка и да давам 30лв+ на месец, ма да ми е топло вместо да ми духа духалката .......
    Този пост е редактиран от avenger; 01-10-15 в 15:44.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    11
    #1724
    Цитат Първоначално публикувано от mkosama Виж публикацията
    Моя колега живе на последния етаж в панелен блок и е без изолация и с "оригинална" дървена дограма от преди 35 години и в хола си 25кв, му е постояно пуснат климатика зимата на 26градуса и плаща колкото мене ток а аз нямам климатик а другия ми колега е само с сменена дограма и не спира интернационала зимата и палща 30лв по малко от мене без климатик да се чуди човек ...чак и аз се замислям да си сложа един климатик даже 2 ра рака и да давам 30лв+ на меец ма да ми е топло вместо да ми духа духалката .......
    Супер, във всички форуми като попита човек за нещо което не е в неговата сфера, отговорът е един и същ- вече разбрах няма смисъл да се пита по форумите,благодаря все пак.Щом нямам външна изолация по добре да отварям прозорците зимата разбрах вече

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    29
    #1725

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivak_86 Виж публикацията
    Супер, във всички форуми като попита човек за нещо което не е в неговата сфера, отговорът е един и същ- вече разбрах няма смисъл да се пита по форумите,благодаря все пак.Щом нямам външна изолация по добре да отварям прозорците зимата разбрах вече
    при всеки е индивидуално имам и друг колега които е с изолация и сменена дограма и плаща много явно климатика му не е добър!!

    за сравнение давам аз без плащам зимата на месец 120лв колегата на последния 90 тоя с дограмата 70 а тоя с изолацията и дограмата 180...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе