Страница 180 от 190 ПърваПърва ... 130170178179180181182 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,686 до 2,700 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2686

    Отговор: Избор на Климатик

    Опита показва, че 12-ка в 24-25, неизолирани квадрати, селска къща, със стара дограма, води до провал. Ако ще и към АЕЦ да е закачена директно. Климатика, за да топли на сметка се иска изолирано помещение, камо ли къща на село.
    bobovo и spas.slavchev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2687

    Отговор: Избор на Климатик

    Е не почакай малко и се почва с японките.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    с.Гложене, Тетевен
    Мнения
    18
    #2688

    Отговор: Избор на Климатик

    Колега, не съм от " песнопойците-цървули ", независимо от местоположението на вилата ни в момента... Когато човек е в състояние да плати дадена услуга, винаги ще се намери разумно решение и човек, който да го реализира. Принцип. Все пак, благодаря за съвета !

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2689

    Отговор: Избор на Климатик

    Никой няма против, нито местоположението, нито вилата, нито платежоспособността Ви. Тук идеята е в топлозагубите на помещението. Дай Боже на всеки вила в балкана. Нещата са по-сложни. Да не говорим за качеството на тока в тези райони, които познавам не малко. 80% от модерните машини са скарани с лошото качество на тока, доставян от ЕРП-тата.
    bobovo одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2690

    Отговор: Избор на Климатик

    Разумното решение е да си смениш дограмата и изолираш къщата, защото ако боднеш 1 Дайсейкай, работата му далеч няма да бъде дайсекайска а.к.а прочети поста на Мега.
    mkukas одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2691

    Отговор: Избор на Климатик

    Тамам няма да се успива
    necata2, Mega и KI_YOOU харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    с.Гложене, Тетевен
    Мнения
    18
    #2692

    Отговор: Избор на Климатик

    Колега, нека се опитам да внеса някои подробности, които явно съм пропуснал, по моя вина. Къщата е сравнително нова, двойна тухла, измазана от вън, дограмата е дървена, но не е стара и е направена двойна, от добър майстор и материал, уплътнена /доколкото е възможно.../. Локално парно, направено грамотно, 38 кW водна риза.Къщата е на 2 етажа / по 60 кв. на етаж/, сериозна изолация на тавана. Искам да я запазя в този си вид, автентична, макар че отлично разбирам ,че има топлозагуби. Допълнително имам и стенни конвектори, френски / да "подпират", когато се наложи при -15 - 20 градуса навън /. Понеже се налага често да отсъстваме, като се приберем от "големия град", се налага да затоплим бързо хола, докато се разгори камината и къщата се темперира. Доста често обаче, не се налага палене на камината, поради сравнително приемливите външни температури и тогава един подходящ климатик би бил удачно решение / става въпрос за хола,около 24 кв.м, 60 кубика /. Поради тази причина трябва да подбера климатик, който да върши тази работа, а и лятото да помага в жегите. Лошото качество на тока е ясно. Остава да консултирам с Вас кои от тези 20% модерни машини ще ми свършат работа. Предполагам, Дайсекая да е една от тях. Ако имате друга идея, моля, споделете. Благодаря !
    Този пост е редактиран от виолета; 11-12-15 в 09:42. Причина: допълнително уточнение

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2693

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от виолета Виж публикацията
    Понеже се налага често да отсъстваме, като се приберем от "големия град", се налага да затоплим бързо хола, докато се разгори камината и къщата се темперира.
    За такива цели не се препоръчва да се използва климатик, какъвто и да било модел. Особено при по-студено време. Климатикът не е калорифер, който да пуснеш "ударно" да затопли за 1-2ч. докато тръгне парното на "6". По всички климатични теми често се пише, че климатикът на отопление трябва да работи постоянно без да се спира. То си е ваша работа, но аз бих взел един по-евтин климатик за охлаждане, а за ударното отопление да използвам конвекторите или нещо от рода на старите калорифери - някоя по-силна духалка. Може и евтиният климатик да помага, но поне няма да съжалявате толкова за похарчената сериозна сума ако се развали.
    Mega, mirandi и emil vasilev харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    с.Гложене, Тетевен
    Мнения
    18
    #2694

    Отговор: Избор на Климатик

    Колега, предполага се, че скъпия, респ. качествен климатик, няма да се развали, ако е подбран правилно и успява безпроблемно да "съжителства" с лошия ток ... Евтиното си е евтино. После винаги остава неприятния "вкус в устата"...

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2695

    Отговор: Избор на Климатик

    Той няма да се развали, защото е некачествен! Ще се развали, защото инверторната машина не е духалка. Ако сте решили да е инвертор се приентирайте към нещо много кораво, ако не то един конвенционален климатик ще ви свърши работа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    с.Гложене, Тетевен
    Мнения
    18
    #2696

    Отговор: Избор на Климатик

    Добре, дайте идея за кораво и качествено, без значение от цената.Благодаря.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2697

    Отговор: Избор на Климатик

    Mitsubishi Heavy SRK / SRC 56 HE-S Цената е по-ниска, предвид, че машината е стар модел, но доказан. При нужда и след преценка, може да се мине на по-горния модел като мощност.
    Цитат Първоначално публикувано от виолета Виж публикацията
    Добре, дайте идея за кораво и качествено, без значение от цената.Благодаря.
    Този пост е редактиран от Mega; 11-12-15 в 11:15.
    AC_From_Hell одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    21
    #2698

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте на всички. Спрях се на този климатик и ме интересува всяка информация за него . Дали може да отопли помещение от 30 до 40 кв. Също мнения за тази фирма и дали имат предимства пред новите като качество . Приемам и други модели с тея параметри въпроса е да си струват . Ще бъда благодарен на всички отговори.

    Hitachi RAS-2810NX

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2699

    Отговор: Избор на Климатик

    С тези параметри са ти нужни 2 климатика за това помещение. И от 30 до 40 има голяма разлика. Ти си за 60тка.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2700

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ivo_ve Виж публикацията
    Здравейте на всички. Спрях се на този климатик и ме интересува всяка информация за него . Дали може да отопли помещение от 30 до 40 кв. Също мнения за тази фирма и дали имат предимства пред новите като качество . Приемам и други модели с тея параметри въпроса е да си струват . Ще бъда благодарен на всички отговори.

    Hitachi RAS-2810NX

    ако сложиш 2 броя може

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе