Страница 107 от 190 ПърваПърва ... 5797105106107108109117157 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1591

    Отговор: Избор на Климатик

    глупости .. излиза ,че климатиците ти са с КОП най много 1.5 .. много по евтино е с климатици от 14 стотинки за произведен киловат
    mkukas одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #1592

    Отговор: Избор на Климатик

    Mомци нокрията ще се справи ли в подобно помещение като на iliana_11

    Ще се справи.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #1593

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    JKanchev, мястото за подов или стенен климатик е?
    За стенен монтаж съм го предвидил.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    34
    #1594

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    глупости .. излиза ,че климатиците ти са с КОП най много 1.5 .. много по евтино е с климатици от 14 стотинки за произведен киловат
    Цената е точна. Дори е леко занижена. При отопление с климатик, в себестойността на един киловат произведена топлинна енергия освен разходите за ток, се начисляват и разходи за амортизация и други разходи.
    За да бъде точна сметката.

    Крайна цена около 13 стотинки/киловат я калкулирам при среден коп 3 + начислената амортизация. Машините не са вечни.
    От себестойноста съм изключил цената на придобиване, разходите за монтаж и разходите за годишни профилактики, обслужване и ремонти(ако има такива).
    Ако калкулираме и тях в цената, ще видим че 13-14 стотинки/киловат е твърде занижена стойност.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1595

    Отговор: Избор на Климатик

    В цената на дървата включваш ли ремонта на жилището на всеки 2 г., място за съхранение на дърва, разходи за труд/ цепене, носене, чистене/ и т.н.
    DUNDURMA, justify, mirandi и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1596

    Отговор: Избор на Климатик

    мне закво да ги включва ..
    DUNDURMA, justify, mirandi и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #1597

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от troubleprovider Виж публикацията
    Цената е точна. Дори е леко занижена. При отопление с климатик, в себестойността на един киловат произведена топлинна енергия освен разходите за ток, се начисляват и разходи за амортизация и други разходи.
    За да бъде точна сметката.

    Крайна цена около 13 стотинки/киловат я калкулирам при среден коп 3 + начислената амортизация. Машините не са вечни.
    От себестойноста съм изключил цената на придобиване, разходите за монтаж и разходите за годишни профилактики, обслужване и ремонти(ако има такива).
    Ако калкулираме и тях в цената, ще видим че 13-14 стотинки/киловат е твърде занижена стойност.
    В цената на киловат при отопление с въглища (дърва и всичко що гори ) начислени ли са разходи за придобиване на "кюмбето" (или разните му там централи с водни ризи и т.н.) ,поддръжка (коминочистач,да речем,бояджия и т.н ).А,и още нещо,така,между другото-пишеш,че в цената за 1kW произведена топлинна енергия от климатик,се начисляват и разходи за амортизация и др.разходи.Малко по надолу пишеш,че "От себестойноста съм изключил цената на придобиване, разходите за монтаж и разходите за годишни профилактики, обслужване и ремонти(ако има такива)." Въпросът ми е какви са тогава тези амортизационни разходи? На каква основа са изчислени?Може ли да драснеш с цифрички едно примерче да се уверя,че това е истина,защото моите бегли сметки не го потвърждават,а при такива цени-13-14ст. за кВт. излиза,че е по-добре да се развъртя с чука,климатиците-на сол и напред към кимура или ел.печки
    Този пост е редактиран от sas64; 20-09-15 в 14:08.
    justify и mkukas харесват това.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1598

    Отговор: Избор на Климатик

    И що обърнахте форума на кочина..?
    Aleksandars, mirandi, mkukas и 1 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1599

    Отговор: Избор на Климатик

    Всеки сам си преценява на какво и как да се отоплява и как му е най-изгодно!
    frick одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1600

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от sas64 Виж публикацията
    Малко по надолу пишеш,че "От себестойноста съм изключил цената на придобиване, разходите за монтаж и разходите за годишни профилактики, обслужване и ремонти(ако има такива)." Въпросът ми е какви са тогава тези амортизационни разходи?
    Амортизацията е стойността, която дълготрайният материален актив губи по време на експлоатацията си и няма общо (има, но не в този смисъл) с:

    1) Стойностите на придобиване и монтаж, които се наричат инвестиция
    2) Стойностите на годишни профилактики, обслужване и ремонти, които наред с консумираната електроенергия се наричат експлоатационни разходи


    Иначе и според мен сметката от 13-14ст е абсолютно невярна.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1601

    Отговор: Избор на Климатик

    Ще Ви помоля, подобна дискусия да бъде прекратена - нито е мястото, нито е времето. Все пак, точно тази тема е свързана с избор на климатизатор, а не как се изразява тази покупка в икономически аспект. За подобни дискусии, има други теми. Форума е с техническа насоченост.
    Kasap, Rumb@ta, mirandi и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #1602

    Отговор: Избор на Климатик

    И в тази посока на размисъл:

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Здравейте,

    И аз ще се обърна за съвет към Вас.
    Спалня 38 куб/м Север-Изток, две външни и половина стени, изключително студена стая поради силно течение въз основа на което има:
    Външна 10 см Каменна вата, 5 камерна Саламандър със 4-и Сезона 2-ен стъклопакет, гипсокартон със най-новата вата 5 см на тавана.
    Спалнята е преходна от към Хол, който няма климатик поради рядкото му ползване през студените сезони, но си дърпа топлината.
    Не държа да отоплявам двете помещения със една машина, по-скоро да обръща въздуха във изцяло вътрешният Хол.
    Среден етаж БЕЗ грам топлещи съседи отгоре и отдолу.

    Търси се машина:
    - за охлаждане през летните горещи дни /стигащи и до 40+ гр в Русе/ на 100% и смогваща да обръща въздуха и на преходният Хол. Макар, че тялото няма как да бъде монтирано срещу вратата към Хола така, че май много ми се иска. Това последното е под въпрос.

    - За отопление главно през преходните сезони на 100% до падане и задържане на външните температури до към минус 5 - 10 гр. Имам изградено локално парно отопление в целият апартамент на Газ, на която не мога да разчитам на 100% поради силното колебание във цената й. Главно поради сериозната цена на Газа и слабите зими последните 2+ години съм се отоплявал с Клими.

    - Икономична и дурако-устойчива на сериозният Студен и Влажен климат в Русе.

    - Тихо вътрешно тяло /чакам второ дете живот и здраве/.

    - От финансова гледна точка не ми се дават много пари. Искам да е оправдана стойността за цена-качество спрямо горе-изброената фактическа ситуация.

    Ще се радвам и да ме насочите към коректна фирма в град Русе.


    Поздрави.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1603

    Отговор: Избор на Климатик

    Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZM-S Premium
    General Fujitsu ASHG09LUCA
    Gree GWH09UB-K3DNA4F U-Crown

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    2
    #1604

    Отговор: Избор на Климатик

    Благодаря !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    36
    #1605

    Отговор: Избор на Климатик

    Ограничих избора си до тези модели, но ми е необходимо компетентно мнение. Основно за зимата във В.Търново.
    Toshiba RAS 10N Suzumi – модел 2015
    Daikin FTX25K - модел 2015
    Panasonic CS – E09PKEW Etherea
    Mitsubishi Electric MSZ – SF25VE
    Fujitsu General ASHG09LMC
    Mitsubishi Heavy SRK 25ZM – S Premium
    КОЙ ДА ИЗБЕРА?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе