Страница 105 от 190 ПърваПърва ... 5595103104105106107115155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1561

    Отговор: Избор на Климатик

    joroiliev, при така зададен въпрос, няма да получите адекватни отговори. От това което сте написали, нищо не се разбира за геометрията на двете помещения, както и за техните параметри. Много общо написано. Иначе, за този бюджет и посочената кубатура - мисията е почти невъзможна, освен ако не се спрете на "нещо" без да имате претенции за повече от това което предлага. Примерно:
    Gree GWH18MB-K3DNA3K Cozy
    Daikin FTXB50C
    Panasonic CS-UE18RKE
    Carrier 42HVS18A/38YVS18A i-PLUS
    Като се има предвид, че тези модели ги предлагам на база кубатура и то при условие, че наистина при по ниски температури се пали печка - иначе ги пишете пътници...
    Съгласен съм
    dwrbudr, че с две машини ще е най-добре.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1562

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, трябва ми съвет за избор на модел климатик 12-ска и избора трябва да го направя до няколко дни...Става въпрос за :
    София, дневна стая , 16,5 кв.м, стандартна височина 2.60 м, южно изложение , 5-и ет. ново строителство, PVC дограма, френски прозорци, една външна стена + тераса , външна изолация 5 см. Уредът ще се ползва за отопление и охлаждане:

    - Бюджет – около 1700-1800 лв(може и маааааалко отгоре, но да е под 2000лв);
    - Да е много тихо и вътрешното и външното тяло;
    - Да се дефроства по-рядко (Не разбирам от климатици, но след като се спирам на 12-ска и помещението не е голямо по принцип дали по-малко ще влиза в такъв режим или това не е от значение...)
    - Да е икономичен.
    - Да е надежден

    Ходих в един магазин за консултация и за изискванията, които имам ми препоръчаха следния климатик на HITACHI:

    Инверторен климатик Hitachi RAK35RXB/RAC35WXB AKEBONO 2015 + WiFi

    Има доста екстри, но не съм чул HITACHI да са водещо име в бранша... Какво е вашето мнение за този модел и каква друга алтернатива има за тези пари от лидерите като примерно DAIKIN, TOSHIBA, MITSUBISHI и т.н....
    Ще съм благодарен, ако някой изрази мнение или даде препоръка , защото само по спецификация са едни показатели, но при реална работа вече е съвсем друго...

    Отново предварително благодаря!

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1563

    Отговор: Избор на Климатик

    По скоро погледни това
    Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK35ZM-S/SRC35ZM-S PREMIUM
    Но ако държиш на Хитачи и закупиш посочения от теб модел, ще си първия с такъв във форума.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1564

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Инверторен климатик Hitachi RAK35RXB/RAC35WXB AKEBONO 2015 + WiFi

    Има доста екстри, но не съм чул HITACHI да са водещо име в бранша... Какво е вашето мнение за този модел и каква друга алтернатива има за тези пари от лидерите като примерно DAIKIN, TOSHIBA, MITSUBISHI и т.н....
    Ще съм благодарен, ако някой изрази мнение или даде препоръка , защото само по спецификация са едни показатели, но при реална работа вече е съвсем друго...

    Отново предварително благодаря!
    Най вероятно е, през повечето време, да работи on-off, а паднат ли температурите под 0С - очаквай дефрости по часовник /около 50мин/.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1565

    Отговор: Избор на Климатик

    Дефростите на Хитачи са едно голяма неизвестно, поради простата причина че в подфорума на марката не се пише със същата сила както в този на Тошиба да речем. На практика аз не съм прочел и едно реално мнение на за PXA/PXB от ползвател на машината, така че за мен лично е несериозно да се изказват мнения коя машина какъв дефрост има.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1566

    Отговор: Избор на Климатик

    Колкото до марката HITACHI за климатици, сайта им почти през цялото време отдавна е недостъпен(което ме навява на някои мисли) .Когато е достъпен ,твърдят ,че централта им е във Франция, а заводите в Испания.Най-новия каталог на HITACHI е от преди 2-3 години. Ако се абстрахираме от климатиците , това AKEBONO не ви ли звучи познато.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1567

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    По скоро погледни това
    Инверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK35ZM-S/SRC35ZM-S PREMIUM
    Но ако държиш на Хитачи и закупиш посочения от теб модел, ще си първия с такъв във форума.
    Благодаря ти за отговора, както и на другите, които коментират
    Явно се отказвам от Хитачито, така и мислех, че ще стане А това Мицубиши "изпитано" ли и отговаря ли реално на изискването да е тихо, в смисъл имате ли наблюдения или отзиви от други хора за реалната му работа? Питам, защото примерно един познат имаше някакъв Osaka след това реши да си вземе за друга стая, Mitsubishi и ми сподели, че не е доволен и , че бил по-шумен от Osaka-тa, но все пак и не знам двата модели какви са точно, как са монтирани. удачни ли са за помещенията и т.н....Притеснява ме после да не съжалявам...И тъй като съм склонен и повече пари да дам има ли някакъв друг вариант отговарящ на изискванията , който да е с 200 лв примерно повече или няма смисъл? Благодаря отново.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1568

    Отговор: Избор на Климатик

    Аз лично не виждам никакъв смисъл от 12-ка в това помещение. Една хубава, корава 9-ка ще се справи без проблем.

    За пример относно най-тих модел, който е по-мощен и от повечето 12-ки на пазара: AR09HSSDAWKNEU
    Aleksandars одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1569

    Отговор: Избор на Климатик

    Оската няма стигане. Няма какво да се сравнява с Мицубиши.Ако говорим сериозно 10-ка от Toshiba Daiseikai 6, малко е над бюджета. Ако е доста скъпо, Suzumi plus 10-ка.
    Този пост е редактиран от Mega; 19-09-15 в 14:41.
    Aleksandars и AC_From_Hell харесват това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1570

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Колкото до марката HITACHI за климатици, сайта им почти през цялото време отдавна е недостъпен(което ме навява на някои мисли) .Когато е достъпен ,твърдят ,че централта им е във Франция, а заводите в Испания.Най-новия каталог на HITACHI е от преди 2-3 години. Ако се абстрахираме от климатиците , това AKEBONO не ви ли звучи познато.
    Ето ТУК всичко си изглежда наред. Регистрираш се и си сваляш всякаква техническа информация. Без регистрация са рекламните брошури. У нас Хитачи не се рекламира, което не значи, че нямат хубави модели. Търговците не ги предлагат с охота. Скрол компресорите им за стайни машини са уникални, системите им достигат до COP=10 при малки натоварвания.
    Aleksandars и Shift харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1571

    Отговор: Избор на Климатик

    Спрях се на 12-ка , евентуално лятото за охлаждане да отворя дневната и да охлаждам дори минимално спалнята, която е 13 кв.м и коридора(няма как), който е около 6 кв.м, защото не ми се иска да слагам климатик в спалн ята(прилагам схема). Дори и това да не се получи - има ли проблеми , че ще ползвам 12-ска за отопление само за дневната 16,5 кв.м? Ще се тормози ли нещо климатика или напротив - няма да се товари много , а само аз ще съм се "натоварил", че съм си взел по-скъп климатик Консултираха ме , че няма проблеми "големия" климатик да работи като "малък"

    Схема на апартамента:
    http://prikachi.com/images.php?images/555/8364555g.jpg

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #1572

    Отговор: Избор на Климатик

    Хитачито е интересна машинка не бих го отписвал с лека ръка - доста неща взаимствани от топ модела като еко сензора ,дифузьор и клапа от неръждавейка ,седмичен таймер , инфо с консумация ,уасаби филтъра и др неща ,има тежко вътрешно тяло 11 кила което е добре ,външното е с прилично тегло също .. да дефроства на 1 час не ми се вярва ..

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #1573

    Отговор: Избор на Климатик

    Това лято сложих 25РРВ , за дефростите ще докладмам зимата.

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Консултираха ме , че няма проблеми "големия" климатик да работи като "малък"
    Той че ще работи в по-малко помещение,спор няма. Въпросът е как. В общи линии представи си да се грееш с калорифер в 10кв.м. Послушай AC_From_Hell за качествена 9-ка. - Посоченият Самсунг, 10-ка Тошиба /Дайсекай и Сузуми/, Панасоник, Мицубиши Хеви 25 zms или zix, Фуджи 09 LUC, LT, LMCA дори. Всичко зависи от бюджета и желаните екстри
    Този пост е редактиран от Shift; 19-09-15 в 16:00.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1574

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Shift Виж публикацията
    Той че ще работи в по-малко помещение,спор няма. Въпросът е как. В общи линии представи си да се грееш с калорифер в 10кв.м.
    Между другото използвам духалка в по-малко помещение от 10 кв.м. и е много добре
    На мен ми е ясно, че тези квадрати са за 9-ка , но нали идеята ми е за охлаждане да го ползвам за още едно помещение , друг е въпроса дали ще е ефективно..., но пък ако с 12- ка ще има проблеми при отоплението само на тези 16,5 кв.м ще си преосмисля идеята...Ще ги разгледам и тези модели. Благодаря

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1575

    Отговор: Избор на Климатик

    marqn, в режим охлаждане, грубо се взимат 100W/m² - т.е. с една машина която е 2.5 kW номинално в режим охлаждане, съвсем спокойно ще може да охлаждане по голяма площ от 16.5 m².

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе