Страница 182 от 190 ПърваПърва ... 132172180181182183184 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,716 до 2,730 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    21
    #2716
    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Става Хитачито, но нали разбра че коридора не е добре да го вкарваш в сметките за отопление.
    Да така е коридора е зареди котката че отваря врата но като се пусне няма да се спира и предполагам че ще се компенсира енергията за няколко дена .

    - - - - - - - - - -

    Благодаря за всички отговори и в понеделник ще го взимам ако ми хареса.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2717

    Отговор: Избор на Климатик

    Триъгълния Samsung 9 ка,пак е на 1180 лв в Емаг.Някой ако търси добър и топлещ климатик,за стаи от 13 до 23 кв ,да се огледа : Инверторен климатик Samsung AR09JSPFAWKNEU Inverter, 9000 BTU, Клас A+++, Филтър S-Plasma Ion, Smart Wi-Fi, Fast Cool, Auto Clean - eMAG.bg

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #2718

    Отговор: Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Едно от многото по средисемноморието...

    - - - - - - - - - -

    Една от тези по средиземноморието

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    с.Гложене, Тетевен
    Мнения
    18
    #2719

    Отговор: Избор на Климатик

    Колебая се дали да отворя целия долен етаж,около 50 кв.м / 2,50 м , да дам 3600 лв. за японка, Митсубиши Електрик MSZ-ZXV 507 S /данните погледнете в сайта на Термо-Клима / или да затворя хола ,23 кв., и да опитам с Фуджицу AWYZ 14 LBС за 2400 лв. Ако някой е запознат с това Митсубиши, нека сподели. Бил рядък модел в БГ, японски и т.н суперлативи... Четох, че външното тяло на Фуджицуто било доста шумно... Това са цени с монтаж и 5 г. гаранция от Термо-Клима. Климатикът ще работи постоянно и ще се "сприятеляват" с камината. Друг вариант е да купя 2 малки, качествени климатика/ за двете помещения на долния етаж/, но цената им общо на двата, с монтажа и последващата консумация на ток ,ще надхвърли доста скъпото Митсубиши... Дайте съвет.Благодаря !

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2720

    Отговор: Избор на Климатик

    Две винаги е повече от едно и по правилно с два климатика.
    DUNDURMA, pulsedriverbg и mirandi харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #2721

    Отговор: Избор на Климатик

    Ако сте решили да слагате МЕ по-добре да бъде от серията ZW, но за по-малко парички можете да потърсия Нокрия 18-ка, която е по-добра машина от посоченото от Вас Мицубиши и се развърта до по-висока мощност. Но за 50 кв. реално Ви трябва по-мощна машина от номинал 6,3 кв. Помислете си сериозно за два по-малки и качествени климатика - това е по-доброто решение.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2722

    Отговор: Избор на Климатик

    От термо клима са се отървали с "+++++" .
    Като ви няма намаляш температурата и я оставаш да работи. Сметки от порядъка на 70, 80лв. Но се замисли дали имаш нужда от такава топ клас машина при положение че няма да се възползваш от пълния и капацитет, тъй като няма да ти е основното средство за отопление. Има хубави Фуджитсута които са сравнително по евтини : 24LLFC с номинал 8кв и максимал над 10.
    mirandi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    с.Гложене, Тетевен
    Мнения
    18
    #2723

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    От термо клима са се отървали с "+++++" .
    Като ви няма намаляш температурата и я оставаш да работи. Сметки от порядъка на 70, 80лв. Но се замисли дали имаш нужда от такава топ клас машина при положение че няма да се възползваш от пълния и капацитет, тъй като няма да ти е основното средство за отопление. Има хубави Фуджитсута които са сравнително по евтини : 24LLFC с номинал 8кв и максимал над 10.
    Колега, 70 лв. е цената на 1 кубик дърва... Нека мислим една идея напред ,когато ще поостареем и няма да можем да мъкнем тежките дърва от дърварника.../ сега сме на по 63-65 г., т.е напредваме с ЕГН-то.../ Вие ,предполагам,сте млад и още не сте усетили някои неща, които се усещат с напредването на възрастта...Не можах да намеря посоченото от Вас 24LLFC и цената му/ поне в каталога на Термо-Клима/, но Вие може би ще ме насочите по-подробно.Често пътувам до Русе,ако там го има, не е проблем да го докарам до тук, пък ще видим кой ще го слага...Благодаря !

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2724

    Отговор: Избор на Климатик

    един приятелски съвет - тия термо клима ги забравете и си потърсете смислена фирма за доставка и монтаж на климатика ,който и да е той ..
    VeleV.Klima, Aleksandars, DUNDURMA и 1 други харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2725

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от виолета Виж публикацията
    Колега, 70 лв. е цената на 1 кубик дърва... Нека мислим една идея напред ,когато ще поостареем и няма да можем да мъкнем тежките дърва от дърварника.../ сега сме на по 63-65 г., т.е напредваме с ЕГН-то.../ Вие ,предполагам,сте млад и още не сте усетили някои неща, които се усещат с напредването на възрастта...Не можах да намеря посоченото от Вас 24LLFC и цената му/ поне в каталога на Термо-Клима/, но Вие може би ще ме насочите по-подробно.Често пътувам до Русе,ако там го има, не е проблем да го докарам до тук, пък ще видим кой ще го слага...Благодаря !
    Той е имал предвид Fujitsu-General *24LFCC

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2726

    Отговор: Избор на Климатик

    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.
    Ето го и въпросния климатик за който говорих по рано. Както споменаха малко по назад, най голям комфорт ще се постигне с две малки машини (да речем ето тези PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.), но там цената вече е друга.

    п.п Имате ли интернет на тази вила? Питам защото някой машини дават възможност за инсталиране на интернет контролер, докато други вече разполагат фабрично с такива. Голям + във вашия случай - стартираш машината ден преди да сте там и с отварянето на вратата се радвате на приятни стайни температури, освен това сметката за ток ще намелее по обясними причини.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    с.Гложене, Тетевен
    Мнения
    18
    #2727

    Отговор: Избор на Климатик

    [QUOTE=Alexi;751231]един приятелски съвет - тия термо клима ги забравете и си потърсете смислена фирма за доставка и монтаж на климатика ,който и да е той ..[/QU Благодаря за съвета! Насочете ме Вие, отворен съм за предложения. Цената и разстоянието са без значение.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #2728

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте, интересуваме кой от двата модела е по-топлещ 12LUCA или E12QKE ,благодаря.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2729

    Отговор: Избор на Климатик

    QKE е много корава машина, по-мощна и по-ефективна от LUCA

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2730

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Здравейте, интересуваме кой от двата модела е по-топлещ 12LUCA или E12QKE ,благодаря.
    С леко предимство на 12LUCA.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе