Страница 147 от 334 ПърваПърва ... 97137145146147148149157197 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,191 до 2,205 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #2191

    Отговор: Избор на климатик 2017

    А кои модели топлят и са тихи с цени до 1000 лв ?
    Защото съседа с една Мидея за 750 лв. с монтажа искара тази студена зима и не трепна климатика (свидетел съм спалнята му е под моята ) ,но аз не искам Мидея.За това си търся нещо до 1000 лв.
    Този пост е редактиран от asa77; 11-08-17 в 09:29.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #2192

    Отговор: Избор на климатик 2017

    1000 лева е скромен бюджета за топлеща и тиха машина.Ще трябват повече.От това което съм чел,в този ценови сегмент оптималния вариант е Change на Gree.Като съотношение цена качество това е май оптимално добрия избор,имайки в предвид факта че повечето от мненията за него са положителни.Не липсват и критики разбира се,някой от които доста сериозни.Но като цяло са малцинство.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #2193

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не знам ,но на повечето климатици около 1000 лв. съм гледал в Евровент мощностите при -15 как са, не мисля че ДАЙКИН ИЛИ МИТСУБИШИ ЕЛЕКТРИК (БАЗОВИТЕ МОДЕЛИ ) няма да се справят при отдаване на 2 кв. и малко при -15 ? Фуджитсу с 24 кила тяло се справя а Даикин с 30 кг или Митсубиши Електрик с 25 кг . (говоря за базовите серии) ??? Хора с 35 кила машина и 12 кв. прозорци поддържах 22 градуса в хол северен 28 кв. без съседи от горе, даже разбивах над мен вратата за да затворя прозорците в най големите студове ,че Мечо се изпоти и на 50 минути спираше да почива А тази Медея с даже не мръдна но тя е преоразмерена малко ,може би за това не трепна в суровите дни .Та за това не съм обеден , че за под 1000 лв. няма машини за топлене . И то 14 кв.!

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2194

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Евровента е бати бутафорията....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2195

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не знам кой те е излъгал, но под 1000лв определено има машини за топлене и те се наричат печки, радиатори, духалки и тем подобни. Нещото което се намира между 2та свята е Гри Чейндж. При желание и наличие на големи т... и може да пробваш да забиеш и един Inventor, Aux, Hunter и Мънтър те поне от имена ги докарват.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #2196

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    LMC е произведен навсякъде другаде, но и в Япония. Престанете с тези спекулации, къде какво пише. На него ясно е обозначено - Made in P.R.C.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Извинявам се, ако е станала грешка с произхода, не съм гледал какво пише на самия климатик, а и не знам къде го пише, но на придружаващите го брошури, които са запечатани в найлонов плик и съм ги гледал само отвън, без да ги разпечатвам, пишеше, ...Made in Japan.., това не ме впечатли и не прибави някакво ново възприятие към оценка на машината, на Мицубишито /серия премиум/ бяха писали мисля, че е с произход Малайзия, но не това повлия на избора ми, почти бяха еднакви техническите показатели с Фуджицото и разликата бе около 500 лв в цената, стаята е сравнително малка 15.4 кв.м. и климатика ще се използва основно за охлаждане, в момента се справя отлично...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #2197

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не можах да разбера Малайзия и Тайланд по-приемливо ли звучат от Китай?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2198

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от vvassilev Виж публикацията
    Извинявам се, ако е станала грешка с произхода, не съм гледал какво пише на самия климатик, а и не знам къде го пише, но на придружаващите го брошури, които са запечатани в найлонов плик и съм ги гледал само отвън, без да ги разпечатвам, пишеше, ...Made in Japan.., това не ме впечатли и не прибави някакво ново възприятие към оценка на машината, на Мицубишито /серия премиум/ бяха писали мисля, че е с произход Малайзия, но не това повлия на избора ми, почти бяха еднакви техническите показатели с Фуджицото и разликата бе около 500 лв в цената, стаята е сравнително малка 15.4 кв.м. и климатика ще се използва основно за охлаждане, в момента се справя отлично...
    Щом е основно за охлаждане, според мен разликата от 500лв. не си заслужава. Но иначе си стоя зад думите относно компресорите и това какво пише на хартия. Не си сбъркал с избора си.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2199

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Здравейте,


    Моля да ми препоръчате климатизатори за тристаен апартамент ново строителство с посочените по-долу особености. Предвидените места за монтаж на външни тела са две, което значи, че ще се позлва мултисплит система за спалнята и детската и отделен климатизатор за дневната.


    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - охлаждане. Би било добре и за отопление да става, като алтернатива на газовата инсталация, но не е основна цел
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението - дневна 45м2(117м3); спалня 19м2 (50м3); детска 15м2 (40м3)
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ, троен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците - дневна 17m2; спалня 8м2; детска 8м2
    г) изложението на помещението - Юг;
    д) етаж на помещението в сградата - апартамент 4 от 5 етаж; няма други външни стени освен прозорците


    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? – гр.София;
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? – 23/24 градуса;
    6. Има ли изолация – 5см вата под плочата; гипсокартон на таваните
    7. Има ли електрически уреди в помещението - между 200-600W от дребни уреди и мултимедиа в дневната + готвене (фурна, котлон, хладилник)
    8. Каква сума – максимум 6000 лв.
    9. до каква външна температура - +40/-10;


    Имам предпочитание за Дайкин, поради лесна интеграция със система за автоматизация. Ако не препоръчвате такива климатизатори съм склонен и на друга марка. Wi-Fi модул е изискване.


    Благодаря предварително!
    Тъй като не получих препоръка, се опитах сам да се спра на някакви модели. Как ви се струва:

    Daikin FTXM50M/RXM50M 18000 BTU - Дневна
    Daikin 2MXS40H - Спални
    Daikin FTXS20K - два броя - Спални

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #2200

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Тъй като никой не се включи, 2 броя фуджитцу LMCA - 9-ка за спалнята и 12-ка за всекидневната на нашите, дали ще бъдат добър вариант? Мисля си за този модел като бюджетно, но оптимално решение като цена/качество. Извинявам се за нахалството, но да си питам пак и ако има нещо, което да е добро, но по-изгодно и да съм го пропуснал? В момента сме с един конвектор във спалнята (3000W Адакс) и се справя, но ми става лошо като видя, че изразходва повече ел. енергия за да затопли спалнята от колкото Дайкина за 52м2 хол...
    Поздрави!
    Този Адакс дали е 3000 Вата? По спомен като купувах, най-големия беше 2000, сега проверих и видях, че в ниския клас има 2500. Като гледам моя Гламокс 2000 вата, го дават за помещения 19 м2./49.4 м3 а аз тази зима топлих с него 35 м2 около 90 м3. и държеше 21-23 градуса :D За същото помещение монтирах нордик-а 14 LMCB уж идеята беше да не се топля с него, но ще пробвам. Вероятно ще работи нормално, без он/оф понеже вратата към коридора, ще е често отворена (имам един 4 годишен мъник, който с това се занимава главно)
    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Добър вечер на всички,

    Имам въпрос към Вас.
    Стая (дневна с кухня) 32-35 кв. м. южно изложение във Варна. Последен етаж, плосък студен покрив (т. е. над плочата има XPS 6-7 см. над него замазка и отгоре хидроизолация) на стените EPS 7 см. прозореца е ... около 7 кв. м. във Варна.
    Трябва ми климатик, главно за охлаждане, тази люта зима се топлих с конвектор на Адакс 2000 вата (високия клас, не му помня името на модела) и при тези близо минус 20 градуса, които задържаха 40 дни, поддържаше температура около 20-22 градуса, което ме устройва. Обаче жегата мори много, планирам на отворена врата да охлаждам целия апартамент (още няколко стаи), там няма вариант за отделен климатик.
    Отидох при познат и ми предложи 2 варианта
    Fujitsu ASYG 14 - LMCBN (Нордик)
    Fuji Electric RSG 14 LMCA
    И двата щели да ми свършат работа, но по-добре бил нордик-а, което не ме бърка, разликата в цената е минимална и ако е по-добре съм съгласен.
    Удачни ли са тези модели, ако има нещо по-добро около тези пари - препоръчайте. Също ме интересува дали са шумни, търсих в гугъл, но не ми излиза нищо точно с тези символи на модела които написах горе. Продавача ми каза, че по-добро има, но вече е в друг ценови клас (над 3500 лв. ) което не е оправдано.

    Благодаря!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    76
    #2201

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Panasonic KIT-KE35TKE Това го намирам евтино ще топли ли 13 квадрата ? И навсякаде до 1000 ми предлагат ГРЕЕ ЧЕЙНДЖ . Този е на същата цена .Какво ще кажете?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от asa77; 12-08-17 в 11:59.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2202

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Този Адакс дали е 3000 Вата? По спомен като купувах, най-големия беше 2000, сега проверих и видях, че в ниския клас има 2500. Като гледам моя Гламокс 2000 вата, го дават за помещения 19 м2./49.4 м3 а аз тази зима топлих с него 35 м2 около 90 м3. и държеше 21-23 градуса :D За същото помещение монтирах нордик-а 14 LMCB уж идеята беше да не се топля с него, но ще пробвам. Вероятно ще работи нормално, без он/оф понеже вратата към коридора, ще е често отворена (имам един 4 годишен мъник, който с това се занимава главно)
    Не съм в България в момента и не мога да го видя, но може и да е 2500В, около 300 лв струваше когато го купихме, доста широк и не много висок. Когато го дам на максимум вдига градусите, но не изгасва лампичката. С какво си изолиран, че с този Гламокс да затоплиш 35м2?
    За нашите при всеки вариант ще е 12-ка, но за спалнята се колебая. Дали да е 12 или 9, защото като квадратура е за 9, но е "хладилник" и си мисля за 12-ка.
    С конвектора в момента топлим североизточната спалня, а там е осезаемо по-топло от тази в която ще бъдем тази зима (северозападната).

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2203
    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Не съм в България в момента и не мога да го видя, но може и да е 2500В, около 300 лв струваше когато го купихме, доста широк и не много висок. Когато го дам на максимум вдига градусите, но не изгасва лампичката. С какво си изолиран, че с този Гламокс да затоплиш 35м2?
    За нашите при всеки вариант ще е 12-ка, но за спалнята се колебая. Дали да е 12 или 9, защото като квадратура е за 9, но е "хладилник" и си мисля за 12-ка.
    С конвектора в момента топлим североизточната спалня, а там е осезаемо по-топло от тази в която ще бъдем тази зима (северозападната).
    С 2000w е топлил 35кв. ама лятото!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #2204

    Отговор: Избор на климатик 2017

    32-35 м2 е е дневната, южна и е топла, но е последен етаж, точно с тоя гламокс се топлих цяла зима. Изолацията е минимума за комфорт, тухла с 7 см ЕПС външна изолация, на тавана под замазката на покрива е фибран, но няма да е повече от 5-6 см, там не гледах като го слагаха. Прозорците са големи и като се покаже слънцето вече е топло. Това е, не смятам да споря с който и да било. За първа година съм в жилището и съм приятно изненадан понеже по люта зима аз не помня, просто студа се задържа около 40 дни без да отпусне (това за Варна). Детската топля пак с Адакс 2000 от ниския клас, а в другите 2 спални са applimo, единият е 1200 май, другия е ... 750 вата, от старата баня го взех.

  18. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2205

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Конвектори или КЛИМАТИЦИ се избират тук?

    Sent from my Sony Xperia Z3 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе