Страница 149 от 334 ПърваПърва ... 99139147148149150151159199 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,221 до 2,235 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2221

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от hitman0013 Виж публикацията
    Може ли малко по-конкретно с няколко признака да обясниш за 12лмца и начина му на работа в спалня. Какви са проблемите с начина на работа? За 12 luca същото ли се отнася? Любопитен съм и не се заяждам!
    LUCA съм ползвал само в голяма стая и мога да гарантирам на 80%, че ще се справи прилично в спалня. Много добре работи и е тихо. LMCA съм ползвал в зъболекарски кабинет и работи като конвенционална машина. Много е зле.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #2222

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    LMCA съм ползвал в зъболекарски кабинет и работи като конвенционална машина. Много е зле.
    Какво точно имаш в предвид,казвайки че LMCA работи като конвенционална машина ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2223

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Додо пишеш пълни глупости,LMC-то е толкова "зле",че хора които са си купили преди една година такъв,не можеш да ги убедиш за друг и пак такъв си взимат.а дали работи като конвенционал ще кажа само ха,ха,ха.Екстри няма наистена,но най-масово се търсят климатици до 1200лв.и там той е фаворит.
    bobovo одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2224

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Екстри не ни трябват, стига да е поносимо тихо. Виждам, че има екстрата "слийп", това ни е достатъчно.Просто искам нещо надеждно и доказало се като такова.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2225

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не знам, доколкото съм наясно,функцията SLEEP е едно,а функцията SILENT е друго.....Второто е тих режим на работа,а първото просто настройка, която намалява или увеличава температурата по време на сън.....

    Sent from my Sony Xperia Z3 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от avenger; 14-08-17 в 12:30.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #2226

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Само на една чертичка е тихо.На Auto не е тихо.Това за вътрешното.Иначе външното НЕ се чува,поне сега лятото ,в тихите знойни нощи.На 1 метър е от главата ми и не го чувам честно казано.
    Има sleep,режим който не ползвам.Не виждам смисъл от него.Обичам сутрин като стана да го оставя докато проветрявам на fan ,да поработи 20 минути.Средния разход на климатика е 250 w,като слиза до 180 преди да изключи.При старт развърта до 600 и бързо пада.Това САМО при климатизирано помещение !!!!!!! Последен етаж,много слънце,много прозорци и никаква изолация .Иначе цифрите са други.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #2227

    Отговор: Избор на климатик 2017

    От вчера имам 3бр. 12lmca монтирани, впечатленията ми не са за шумен климатик, на първа степен си е доста тих, на отопление ще го видим зимата. Иначе се кротва на около 220вата

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #2228

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Е ,аз заложих на различни марки.Не искам само LMCA.Скучно ми е е някак си.Иначе за разхода ...на бас се хващам,че това LMCA в едното ми жилище ще даде двойно по нисък разход в сравнение с другото.Така че да коментираме разход на климатици според мен е малко абстрактна работа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2229

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ponyasd, а вътрешното как тръгва при излизане от ОФФ? Интересува ме дали развърта плавно турбината до някакви обороти и задържа на тях до следващото изключване. Или тръгва плавно и развърта до малко по-височки обороти после намаля малко и задържа до следващото изключване. За режим отопление става въпрос.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2230

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За разхода си има друга тема...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #2231

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Миланов,не знам.Не съм го ползвал още в режим отопление..В режим охлаждане май процедира по описания от теб начин.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #2232

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Мой приятел трябва да слага климатик в стая 92 кубика. Южна, вътрешна, с висок клас дограма, но последен четвърти етаж. Тухла, една външна и 3 вътрешни стени. Ориентирал се е към 18-ка, като трябва да топли и изстудява, тоест ще се ползва зимно време за отопление, което е по-важното, според мен.
    Гледал е до 2200лв. някъде, като се чуди между Fujitsu 18 LFCA и Daikin 50GV. Казах му, че ще питам, като е отворен за други варианти. Бюджетът му е този, до около 2200 без монтаж, като за монтаж си е приготвил 200лв. Ако трябва, ще се напъне още малко, познавам го.

    Ако тези двата са добър вариант, то той е с по-нисък минимум?
    Този пост е редактиран от Lucky Luciano; 14-08-17 в 00:17.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #2233

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,

    моля за мнение по въпросния казус, достатъчна ли е 9ка, или да скачам на 12ка:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? -жилище
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? -предимно отопление, охлаждане по-рядко
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението-11 кв.м, 23 куб.м;
    б) вида на дограмата - PVC, 5камерна, троен стъклопакет, 4сезона;
    в) квадратура на прозорците - 5 кв.м;
    г) изложението на помещението - изток/юг; д) етаж на помещението в сградата - партер
    е) какво е предназначението на помещението - спалня;
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - къща
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - 24 - 25 градуса/лято/, 21 - 22 градуса /зима/
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - има 3 см. вътрешна изолация по стени и под
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - телевизор, лаптоп
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - 1500 - 1700 с монтажа
    Както се вижда от схемата стаите са три, във всекидневната има наличен Фуджицу 12ka LGC, зимата работи на 23 гр и топли помещението до 21 гр. Същевременно през вратата пасивно подържам в средната стая 17 - 19 гр. Идеята е с новия климатик да "подпра" фуджи-то и освен спалнята през вратата да оеднаквя температурата до 21 - 22 гр.


    Спрял съм се на няколко модела,но съм отворен и към вашите предложения:

    Във вимакс предложиха MHI SRK25ZS-S 1499 лв с монтажа, най-вече заради тишината на вътр.тяло, твърдят че 9ка е достатъчна
    в Климаком аналога ME MSZ-SF25VE 1300лв без монтаж (тук мога да ползвам някаква отстъпка). Като приемам и други идеи.

    Друго - от прочетеното тук се уплаших от калпав монтаж, ако се спра на едно от посочените решения, мога ли да запиша в поръчката изрично че искам вакуумиране?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #2234

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Lucky Luciano Виж публикацията
    Мой приятел трябва да слага климатик в стая 92 кубика. Южна, вътрешна, с висок клас дограма, но последен четвърти етаж. Тухла, една външна и 3 вътрешни стени. Ориентирал се е към 18-ка, като трябва да топли и изстудява, тоест ще се ползва зимно време за отопление, което е по-важното, според мен.
    Гледал е до 2200лв. някъде, като се чуди между Fujitsu 18 LFCA и Daikin 50GV. Казах му, че ще питам, като е отворен за други варианти. Бюджетът му е този, до около 2200 без монтаж, като за монтаж си е приготвил 200лв. Ако трябва, ще се напъне още малко, познавам го.

    Ако тези двата са добър вариант, то той е с по-нисък минимум?
    Фуджитсуто, въпреки че и Дайкина ще свърши работа.

    Katlak то за тази квадратура и MHI 20zs-s ще свърши работа. Не мисля, че ще имате нужда повече от 25. Сега колко е ефективно пасивното отопление/охлаждане е друг въпрос.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #2235

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Фуджитсуто, въпреки че и Дайкина ще свърши работа.
    Тоест Фуджика ще си свърши по-добре работата от Дайкина и няма нужда да гледа други варианти. Аз също казах за Фуджика, но съм леееко пристрастен, защото имам няколко и съм много доволен.
    Кой от двата ще бъде по-икономичен, с по-нисък минимум или нямат разлика?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе