Страница 155 от 334 ПърваПърва ... 105145153154155156157165205 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,311 до 2,325 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2311

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от RENTON777 Виж публикацията
    Благодаря за бързия отговор Aleksandas! В Хасково бях разгледах изброените от вас климатици... Именно на Toshiba и Hitachi се бях спрял отначало, но след като изчетох форума от началото на 2017-та два пъти ! първо се обърках после вцепених и в крайна сметка реших че марката ще е Fujitsu, с какво превъзхождат изброените от вас Hitachi и Toshiba - Fujitsu Nokria напр. Към Gree-то съм предубеден въпреки, че не съм експерт, но Fujitso-то не е ли ОК за моя вариант?
    30 м2, без изолация, тухлена кооперация, северо-западно помещение
    Ето това което сте написали ме притеснява... Изброените от мен модели, превъзхождат като параметри посочените от Вас.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #2312

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от RENTON777 Виж публикацията
    Благодаря за бързия отговор Aleksandas! В Хасково бях разгледах изброените от вас климатици... Именно на Toshiba и Hitachi се бях спрял отначало, но след като изчетох форума от началото на 2017-та два пъти ! първо се обърках после вцепених и в крайна сметка реших че марката ще е Fujitsu, с какво превъзхождат изброените от вас Hitachi и Toshiba - Fujitsu Nokria напр. Към Gree-то съм предубеден въпреки, че не съм експерт, но Fujitso-то не е ли ОК за моя вариант?
    Предполагам че сте имали предвид Нордик а не Нокрия .

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    2
    #2313

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте

    Нужна ми е помощ за избор на климатик на следното помещение:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора - охлаждане и отопление
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението 25 кв м б) вида на дограмата и стъклопакета ПВЦ троен стъклопакет; в) квадратура на прозорците 6 кв м; г) изложението на помещението - югоизток д) етаж на помещението в сградата 6 от 8 е) какво е предназначението на помещението- хол; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение - панелка
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 24/23
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията стени 7 см
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? ТВ, Комп
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 2500+-
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Помещението е хол 25 кв, към него има преходна спалня 15 кв м, която ми се иска да охлаждам, бе да слагам климатик там.
    Моделите , които ми предлагат
    МЕ - FH35VE
    RAS-B22N3KV2-E

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2314

    Отговор: Избор на климатик 2017

    На каква база Ви предлагат тези две машини, коренно различни една от друга...?! За пореден път се убеждавам, че има глупаци, които като има кажеш едни квадрати и дават безброй съвети...визирам разните там набедени консултанти в разни дюкяни за такава техника.
    Предвид условията които споменавате, може да обърнете внимание на следните модели:
    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Toshiba RAS-B16N3KV2-E1 Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver
    Mitsubishi MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VEH
    General Fujitsu ASHG14LUCA Discovery White
    Имайте предвид, че винаги ще има разлика в температурата в двете помещения.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #2315

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, нуждая се от съвет какъв климатик да избера. Всъщност след доста изчетени коментари тук, съм се спрял основно на 2 климатика: Fujitsu 09 Luca и MHI 25 ZS-S. Като цена са сходни,кой според вас е по-подходящ за мен?
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. Климатизатора ще се използва като основно средство за отопление, както и за охлаждане.
    3. Квадратура - 12 кв. м., кубатура - 30 куб. м.; б) вида на дограмата - ПВЦ, стъклопакет -двоен; в) квадратура на прозорците - 3 кв. м., г) изложение - изток, д) етаж - 6, непоследен, е)детска, ж) апартамент.
    4. Ямбол
    5. Желаната температура за поддържане лято - 26, зима - 23
    6. Предстои саниране след 1 месец, 2 стени са вътрешни, 1 стена е с вратопрозорец, като пред нея е затворена тераса с ПВЦ дограма, 1 стена е външна на която ще направя вътрешна изолация, защото се пада във фугата между 2 ъглови секции на блока и не може да се изолира отвън. На тази стена ще бъде поставен климатика.
    7. В помещението ще има компютър и телевизор.
    8. 1500 лв.
    По принцип не сме любители на големите разлики между външната и вътрешната температура. Допускам, че през по-голямата част от времето вратата на тази стая ще е отворена към коридор, като в хола сме с едно "старо куче" Fujitsu 12 LCC,което отоплява спокойно хола и въпросния коридор. Като за детска стая е важен комфорта в помещението и това да има не толкова силна въздушна струя, но все пак основното е да няма проблеми с отоплението през студовете зимата.
    Благодаря!
    Този пост е редактиран от cokela; 18-08-17 в 00:17.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    25
    #2316

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз продължавам да ровя из форума и да чета. И явно няма да получа за 1300 лв машина за 3000, но ми се ще поне малко да е по - добра от сегашната ми. По - горе писах за мнение за 3 климатика, но до 53 страница мненията почти ме разубедиха. Сега питам за този. Надежден ли е . Най - много искам да прочета , че дефроства 1 път на ден при насъбрала се много скреж.Mitsubishi Heavy SRK35ZMP-S/SRC35ZMP-S STANDARD. Другите ,за които се колебая са Fujitsu General ASHG12LMCA иHitachi RAK35RPC/RAC35WPC PERFORMANCE. Искам да избягам от дефроста без причина на всеки час или по малко....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2317

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от cokela Виж публикацията
    Здравейте, нуждая се от съвет какъв климатик да избера. Всъщност след доста изчетени коментари тук, съм се спрял основно на 2 климатика: Fujitsu 09 Luca и MHI 25 ZS-S. Като цена са сходни,кой според вас е по-подходящ за мен?
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. Климатизатора ще се използва като основно средство за отопление, както и за охлаждане.
    3. Квадратура - 12 кв. м., кубатура - 30 куб. м.; б) вида на дограмата - ПВЦ, стъклопакет -двоен; в) квадратура на прозорците - 3 кв. м., г) изложение - изток, д) етаж - 6, непоследен, е)детска, ж) апартамент.
    4. Ямбол
    5. Желаната температура за поддържане лято - 26, зима - 23
    6. Предстои саниране след 1 месец, 2 стени са вътрешни, 1 стена е с вратопрозорец, като пред нея е затворена тераса с ПВЦ дограма, 1 стена е външна на която ще направя вътрешна изолация, защото се пада във фугата между 2 ъглови секции на блока и не може да се изолира отвън. На тази стена ще бъде поставен климатика.
    7. В помещението ще има компютър и телевизор.
    8. 1500 лв.
    По принцип не сме любители на големите разлики между външната и вътрешната температура. Допускам, че през по-голямата част от времето вратата на тази стая ще е отворена към коридор, като в хола сме с едно "старо куче" Fujitsu 12 LCC,което отоплява спокойно хола и въпросния коридор. Като за детска стая е важен комфорта в помещението и това да има не толкова силна въздушна струя, но все пак основното е да няма проблеми с отоплението през студовете зимата.
    Благодаря!
    Аз бих избрал MHI 20zs-s, но и луката ще топли.
    tony34al одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    2
    #2318

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, имам нужда от съвет за избор на климатик, при следните опции:

    1. Жилищно помещение
    2. Основно за отопление и по-рядко за охлаждане /лятото/.
    3. Квадратура: 21,25 кв.м.; Кубатура: 53,12 куб.м.; ПВЦ дограма, Квадратура на прозорците: 5 кв.м.; Изложение - Изток, Юг; 8-ми етаж, последен /на калкан, съседният вход на блок е на 7 етажа/; Апартамента е краен десен /при три апартамента на етаж/, Панелен блок /1979 година построен/. Блока има ТЕЦ, като доста от съседите са си спрели радиаторите. При нанасянето си /ноември месец/ заварихме радиатор /стар/ само в хола, който не успя да стопли стаята през изминалата зима /включвахме и маслен радиатор допълнително/; Предназначението на помещението - хол, спалня и всекидневна.
    4. гр. Варна
    5. Ориентировъчно; зима - около 22 градуса, лято - около 25-26 градуса
    6. Има вътрешна изолация само на едната стена /външната/, не се знае вида и дебелината ѝ. Трябва да слагаме и външна изолация /най-рано другото лято/.
    7. Стандартните: телевизор, настолен компютър.
    8. Сума за покупката - от 1500 лв. до към 2000 лв. /може да предлагате и по-скъпи варианти, пък ще се мисли /

    За отоплението за сега сме се спрели на варианта: климатик за хола, а за детската стая - алуминиев радиатор към ТЕЦ /около десетина ребра/.
    Ще помоля Aleksandars освен за предложения и за фирми за монтаж във Варна. /по-назад прочетох за две коректни фирми, но дали са актуални/.

    Благодаря Ви предварително.

    Качвам и схема на апартамента:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    3
    #2319

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    За този бюджет, може да закупите и нова машина, предвид условията при които ще се използва. Ако държите на японска машина, не знам какво Ви предлагат като асортимент, за да Ви насоча към конкретен модел


    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Здравейте,

    Алтернативите на посоченото Mitsubishi MSZ-DX28MAJ са:
    - Fujitsu AS-E28V-W
    - National CS-Z255A-W
    - Daikin AN22FUXS-W
    - Daikin F22CTSS-W
    - Sharp AY-N22SC-W


    Забелязвам, че долните 3 модела са с 2.2 kW отпимална мощност за охлаждане, но според мен и този вариант би ме устройвал за помещението което ще се ползва - около 30 м2. Напомням, че планирам да го използвам само за охлаждане като в момента в най-топлите дни стига 29-30 градуса в стаята, целта ми е 24-25.

    Също Sharp-а е с йонизация и плазма. Има ли смисъл от тези функции според вас?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #2320

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от zankov Виж публикацията
    Здравейте, имам нужда от съвет за избор на климатик, при следните опции:

    1. Жилищно помещение
    2. Основно за отопление и по-рядко за охлаждане /лятото/.
    3. Квадратура: 21,25 кв.м.; Кубатура: 53,12 куб.м.; ПВЦ дограма, Квадратура на прозорците: 5 кв.м.; Изложение - Изток, Юг; 8-ми етаж, последен /на калкан, съседният вход на блок е на 7 етажа/; Апартамента е краен десен /при три апартамента на етаж/, Панелен блок /1979 година построен/. Блока има ТЕЦ, като доста от съседите са си спрели радиаторите. При нанасянето си /ноември месец/ заварихме радиатор /стар/ само в хола, който не успя да стопли стаята през изминалата зима /включвахме и маслен радиатор допълнително/; Предназначението на помещението - хол, спалня и всекидневна.
    4. гр. Варна
    5. Ориентировъчно; зима - около 22 градуса, лято - около 25-26 градуса
    6. Има вътрешна изолация само на едната стена /външната/, не се знае вида и дебелината ѝ. Трябва да слагаме и външна изолация /най-рано другото лято/.
    7. Стандартните: телевизор, настолен компютър.
    8. Сума за покупката - от 1500 лв. до към 2000 лв. /може да предлагате и по-скъпи варианти, пък ще се мисли /

    За отоплението за сега сме се спрели на варианта: климатик за хола, а за детската стая - алуминиев радиатор към ТЕЦ /около десетина ребра/.
    Ще помоля Aleksandars освен за предложения и за фирми за монтаж във Варна. /по-назад прочетох за две коректни фирми, но дали са актуални/.

    Благодаря Ви предварително.

    Качвам и схема на апартамента:
    Ето няколко предложения, които ще се справят със задачата:

    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium
    General Fujitsu ASHG12LUC
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi Plus

    Ако имате място за подов, може да се замислите. Комфорта е несравним спрямо стенните.
    Поздрави.
    kokovox одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2321

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Бюджета е недостатъчен за подов, кой модел визираш?

    Изпратено от ЖиСиЕм

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #2322

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Бюджета е недостатъчен за подов, кой модел визираш?

    Изпратено от ЖиСиЕм
    Да, недостатъчен е, но колегата е написал, че ако нещо е дори над бюджета ще го мисли
    Само като идея:
    General Fujitsu AGHG12LVCA
    този е горе долу 250 - 300 лв отгоре.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    14
    #2323

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте !
    След дълго лутане и много четене най-сете сведох избора си за 30 м2 до два климатика:
    Fujitsu General ASHG12LUCA /AOHG12LUC и Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Колегата Aleksandars ми помогна като ме насочи към Toshiba-та, но в магазина консултантът ми каза, че LUC-ата е "По-висок клс" съответно по-икономичен.
    Някой ако е ползвал горните модели или има познания - моля да помага. Fujitsu General ASHG12LUCA/AOHG12LUC срещу Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Този пост е редактиран от RENTON777; 18-08-17 в 16:17.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2324

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За 30м2 се ориентирай към 14-ка, с тази 12-ка LUC ще е мъка зимата. Ако успееш да намериш 14-ка Нокрия - това е климатика за теб.
    Jack Krauser одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2325

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Човека е дал бюджет до 1900....къде го пратихте с тази нокрия?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе