Страница 165 от 334 ПърваПърва ... 115155163164165166167175215 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,461 до 2,475 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    25
    #2461
    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Мисля ,че казаното до сега от мен за машините които притежавам е обективно!
    За съпоставка прехваления Даисекаи 8 за мен е трагедия и не бих го препоръчал на никого.
    Имам и един хаир ....за него не искам и дума да става ,че е климатик.
    Дори ако някои е навит бих се оттървал от даисекаи и бих боднал или FH или новата нокрия 10.
    Климатика е на 9 месеца в гаранция.
    Аз притежавам дайсекай 8 13-ка от 3 месеца, не мога да кажа, че е нещо извънземно, но и не разбирам вашето недоволство на какво се дължи. Лично аз освен от цената от друго не мога да се оплача. Виж за LLCC от преките ми наблюдения в хол мога да кажа че е лош избор - различни шумове от вътрешното тяло от турбината, от вибрации на корпуса и тнт. Нещо в плюс спрямо lmca, е че има и quiet режим освен high, med, low.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2462

    Отговор: Избор на климатик 2017

    LLCC 12 пак казвам са ми в офиса!!
    Затова казах ,че незнам как ще е вкъщи!
    Доволен съм от тях защото си достигат градусите без проблем( вярно е че тази зима не се спираха )
    Тази зима за мен беше повече от тест за тях.
    По принцип когато ми ги сложиха беше много съмнително да се справят и уговорката бе зимата да се сложи и 3 ти .
    Помещението е около 90 кв.
    Последен етаж офис сграда като външната стена реално е само прозорци.
    на пук на всичко в офиса си беше 23 градуса като се има предвид ,че през 10-20 Мин някои отива да пуши на терасата!
    За сравнение в малкия офис имам 18ка която работи в около 45 -50 кв и там нямах проблем.
    Може и сградата да е супер изолирана знам ли!
    Затова съм доволен за 900 лв толкова.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2463

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Мисля ,че казаното до сега от мен за машините които притежавам е обективно!
    За съпоставка прехваления Даисекаи 8 за мен е трагедия и не бих го препоръчал на никого.
    Имам и един хаир ....за него не искам и дума да става ,че е климатик.
    Дори ако някои е навит бих се оттървал от даисекаи и бих боднал или FH или новата нокрия 10.
    Климатика е на 9 месеца в гаранция.
    Защо хаера да не е климатик, а FH да е? Обективността ти поражда известни съмнения. По-големия комфорт на FH пред дайсейкай 8 се дължи на почти тройно по-големия разход на енергия по време на работа на компресора, което лесно може да се имитира от тошибата. Докато обратното не е възможно. Като хладилно изпълнение и софтуер, дайсейкай 8 е доста по-напред. Зле са му филтрите и изпълнението на плазмата, което го придвижва назад в класацията. Но чак трагедия, не бих казал. Сравнително сносен е за цената си, имайки пред вид какво може и как го прави.
    Aleksandars одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #2464

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Мисля ,че казаното до сега от мен за машините които притежавам е обективно!
    За съпоставка прехваления Даисекаи 8 за мен е трагедия и не бих го препоръчал на никого.
    Имам и един хаир ....за него не искам и дума да става ,че е климатик.
    Дори ако някои е навит бих се оттървал от даисекаи и бих боднал или FH или новата нокрия 10.
    Климатика е на 9 месеца в гаранция.
    Нокрията е доста по-добър климатик от Дайсейкай 8 на Тошиба. Особено в режим отопление.
    Rafailiev одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #2465

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от man66 Виж публикацията
    Нокрията е доста по-добър климатик от Дайсейкай 8 на Тошиба. Особено в режим отопление.
    Е как да не е , като и цената му е доста по-добра..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2466

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Защо хаера да не е климатик, а FH да е? Обективността ти поражда известни съмнения. По-големия комфорт на FH пред дайсейкай 8 се дължи на почти тройно по-големия разход на енергия по време на работа на компресора, което лесно може да се имитира от тошибата. Докато обратното не е възможно. Като хладилно изпълнение и софтуер, дайсейкай 8 е доста по-напред. Зле са му филтрите и изпълнението на плазмата, което го придвижва назад в класацията. Но чак трагедия, не бих казал. Сравнително сносен е за цената си, имайки пред вид какво може и как го прави.
    Ок извинявам се да не генерализирам марката Хаиер.
    Моя е 9ка на около 12 години модел НЗ.
    От самото начало дрънка като тенекия вътрешното.
    Изкара точно 1 седмица при мен в спалнята след това бе преместен в лятната кухня на двора.
    На топло никакъв го няма и почва едно пуфтене и пъшкане хаиванчето много зор видя тая една седмица с отрицателни температури.
    След него си взех Осаката която хваля и тя няма нищо общо с Хаиера.
    Пак казвам сигурно имат и хубави модели може аз да съм изтеглил късата клечка.
    Само като съпоставка между Осаката и Хаиера от една и съща година .
    Външното на Осаката е точно 2 пъти по голямо и на всичкото отгоре Осаката е с двоен топлообменик и извит .
    Докато Хаиера е едноредов само отзад.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на ruar
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    16
    #2467

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте! Имам нужда от мнението ви.

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора – хол
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се ползва климатизатора – по-скоро за охлаждане и отопление само в преходните сезони, апартаментът има парно
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението ~ 33 м2, 85 м3
    б) вида на дограмата и стъклопакета – ще се сложи ПВЦ петкамерна с двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците - 7 м2
    г) изложението на помещението - запад
    д) етаж на помещението в сградата – 3 eтaж
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението - Пловдив
    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима – зима 24 гpaдyca
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията – без изолация
    7. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор - 2500 лeвa
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане – за отопление от - 20 до 17 градуса.

    Спрели ли сме се на Toshiba RAS-13G2KVPE/RAS-13G2AVP-E,DAISEIKAI 8 , Mitsubishi Electric MSZFH35VE/MUZ-FH35VE и новия Toshiba RAS-16PKVSG-E/RAS-16PAVSG-E SHORAI
    Според вас кой от тях е по-добър модел и по-подходящ за горните условия? Отворени сме и към други предложения. Вероятно много климатици ще свършат работа, но човек иска винаги най-доброто Благодаря предварително за отделеното време!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 26-08-17 в 10:22.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #2468

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Предвид условията на помещението и целта на използване, всяка една от посочените машини ще свърши работа. Друг е въпроса, че може да заложите и на по евтини модели, като: Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai, Daikin FTX50GV~RX50GV Comfort, Mitsubishi Heavy Industries SRK45ZMP-S~SRC45ZMP-S Standart, Gree GWH18RC-K3DNA3G (LCLH) Viola Wi-Fi
    Определено, предварителен оглед ще Ви е от полза.
    С.Мезинов, rosswen и Rafailiev харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #2469

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, колеги! Имам един въпрос, може и да е обсъждан вече. Изчетох първите 50 страници от темата, но не ми достига търпение за останалите 115 :-) И така - предстои ми да сменям сегашния ми климатик с нов. Важно ми е да топли надеждно, единствено отопление ми е, ако не броим духалката. Няма да ви занимавам с квадратури и изолации, нужната мощност е ясна, така наречената 18-ка върши работа. Колебанието ми е между два конкретни модела, отговарящи на бюджета (2000 с монтажа) и изискванията ми, поне на хартия. И без това за тези пари нямам особено голям избор. Обмислям следните 2 модела:

    1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E1 / RAS-19N3AV2-E
    и
    2. Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE / MUZ-SF50VE

    Моля за мнения и сравнение. Разгледах и ниския клас на Дайкин, но засега отпада. Като характеристики са близки, искам да знам дали има нещо, което се премълчава и не го пише по книгите. Например солидността на хардуера, надеждност, дефрости, такива неща. Комфортът не е пръв приоритет, помещението е дневен тракт и постоянно има или вкл. телевизор или музика. Говорих с две фирми, смислена информация не получих. Оставам с впечатлението, че препоръчват това, от което печелят повече. Благодаря предварително на отзовалите се.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #2470

    Отговор: Избор на климатик 2017

    От тези двата първия се препоръчва тук, а втория не. Не мога да ви кажа точно защо втория е недолюбван. Аз имам подобна Тошиба 10ка и съм доволен от нея. Добре работи. Отделно е с 5 години гаранция, което е бонус. Не ви знам помещението, но ако машината я търсите за топлене спестете едни 100 лв и изберете 16ката Шорай. На хартия еднакво могат да топлят.
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #2471

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря за мнението, kokovox!
    И мен ме учудва недоверието към Митсубишито и то без конкретни забележки. От всичките теми, които изчетох, двама се оплакват от чести дефрости, но това може да се дължи на много неща. С неговото масивно 55 кг външно тяло.... Щеше ми се да разбера дали има някакви значими конструктивни различия и откъде идва разликата в теглото спрямо външното тяло на Тошибата, което е 39 кг. Петте години гаранция са голям плюс, който не е пренебрегване. Май ще избера Тошибата. Имам още седмица - две да помисля. Честно казано, не мисля, че ще има някаква разлика, който и да избера. Относно Шорай - предпочитам 18, щото съм малко на ръба откъм мощност и ако ще сменям размера, бих взел по-голям, а не по-малък. Като му дойде времето, ще пусна отзиви, надявам се, положителни.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2472

    Отговор: Избор на климатик 2017

    18LFC мисля, също влиза в бюджета.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    bobovo и Mega харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2473

    Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Divi Виж публикацията
    Благодаря за мнението, kokovox!
    И мен ме учудва недоверието към Митсубишито и то без конкретни забележки. От всичките теми, които изчетох, двама се оплакват от чести дефрости, но това може да се дължи на много неща. С неговото масивно 55 кг външно тяло.... Щеше ми се да разбера дали има някакви значими конструктивни различия и откъде идва разликата в теглото спрямо външното тяло на Тошибата, което е 39 кг. Петте години гаранция са голям плюс, който не е пренебрегване. Май ще избера Тошибата. Имам още седмица - две да помисля. Честно казано, не мисля, че ще има някаква разлика, който и да избера. Относно Шорай - предпочитам 18, щото съм малко на ръба откъм мощност и ако ще сменям размера, бих взел по-голям, а не по-малък. Като му дойде времето, ще пусна отзиви, надявам се, положителни.
    Моите отзиви относно MSZ SF50ve можеш да прочетеш по-подробно в мнение #1011


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #2474

    Отговор: Избор на климатик 2017

    rosswen - Явно действително имат проблем с дефроста. Някой не е ли открил начин да се излъже? Но при това положение не ми върши работа.
    ivan74 - Фуджито е по-скъпо с няколкостотин лв, поне при тези, чиито цени следя, с монтажа разликата става към 400. Иначе е хубаво, спор няма.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2475

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Divi Виж публикацията
    rosswen - Явно действително имат проблем с дефроста. Някой не е ли открил начин да се излъже? Но при това положение не ми върши работа.
    ivan74 - Фуджито е по-скъпо с няколкостотин лв, поне при тези, чиито цени следя, с монтажа разликата става към 400. Иначе е хубаво, спор няма.

    В вимакс можеш да го вземеш Фуджито за 2100 с монтажа!
    само трябва да се пазариш.....но монтажа НЗ как ще е

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе