Страница 230 от 334 ПърваПърва ... 180220228229230231232240280 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,436 до 3,450 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    19
    #3436

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ами, защото това от Дайкин, което си заслужава коментар струва повече от 3000лв., а няма много мераклии за такива машини.
    Моля да ме извините, объркал съм темата, исках да пиша при К2У
    Този пост е редактиран от Gibons; 06-10-17 в 17:59.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3437

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Gibons Виж публикацията
    Добре аз гледах DAIKIN
    AN40ERP за 1300лв. Не е ли машина която си заслужава. Все пак нали Уруру са високия им клас
    Сигурно си заслужава. само че:
    1. Това е японски модел предназначен за японския пазар
    2. Това е машина втора употреба

    По добре би било да си задавате въпросите в правилните теми и да не казвате разни неща на час по лъжичка.
    Така се дават абсолютно неадекватни отговори, какъвто беше моя по горе, но аз мислех че питате за нова машина, и за машина произведена за европейския пазар.
    Aleksandars, Kasap, rosswen и 1 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3438

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от cToeB Виж публикацията
    Е то е ясно, че ако стане много студено и не смогва ще се пуска духалка да му помага.
    Ще говоря пак с хазяите да увеличим малко сумата, за по-добра машина. Тя дори иска да е не повече от 900лв с монтажа, но ако ще са толкова парите по-добре да купим два конвектора. Първо ще е по-топло, после ще знаем за какво са големите сметки за ток.
    LLCC топли доста добре.
    За 1000 лв е перфектен.....Нз как ще е с шума вечерно време.
    Genadi80 одобрява това.

  5. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3439

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от cToeB Виж публикацията
    Здравейте. Тази зима ще се отоплявам на климатик в квартирата ми и имам нужда при избора на подходящ уред. По-долу съм описал параметрите на помещението. Ще съм благодарен на всички, които могат да ме ориентират в най-доброто в съотношение цена/качество. За съжаление бюджетът е скромен, но все пак собствениците на апартамента го определят
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    Целогодишно
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението: 20м2 височина 2,60м ; б) вида на дограмата и стъклопакета: ПВЦ, с двоен стъклопакет ; в) квадратура на прозорците: 3,5м2 (навън има остъклен балкон) ; г) изложението на помещението:Източно (слънце влиза предимно лятото до 10 сутринта); д) етаж на помещението в сградата: 4 от 8 ; е) какво е предназначението на помещението- спалня, всекидневна ; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение: Апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата: София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима: Зимата 22-23 градуса, лятото 25-26
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията: Изолация няма, най-голямата стена е външна за блока
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора: Телевизор с приемник и модем, осветление, лаптоп с рутер за него
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатора: До 1000лв с монтажа (ако е по-добре мога да отделя още макс 200лв)
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане: За отопление зимата -20, за охлаждане лятото - +40
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели: Помещението е чисто правоъгълно, като на едната дълга стена има неголяма секция

    Не съм гледал никакви марки, още по-малко модели, защото грам не разбирам от такава техника.
    Благодаря още веднъж на хората, които могат да помогнат с точен съвет за правилен избор на система.
    Според моето скромно мнение нито една евтина 12-ка няма да се справи в 20 квадрата без изолация и с външни големи стени.
    За това бих препоръчал да вземете най-евтината възможна 18-ка, например някой от 3-те модела на AUX:
    https://techmart.bg/product/list/cat...r/35827/44449/
    С 39кг външни тела са и изобщо не могат да се сравняват с каквато и да е 12-тица до 1000лв като мощност и капацитет, които са с по 25-29кг тела. Вътрешното също е доста голямо, има QUIET степен и не се чува, като в същото време дебита е голям, заради голямата дължина и диаметър на турбината. С други думи на quiet режим ще прекарва повече въздух, а няма да се чува. При същия дебит тяло на 12-ка ще фучи като самолет...
    Ако имате възможност да доплатите за Midea-та (Fairwind) от линка ще е още по-добре !
    За надеждност и дълговечност не коментирам, но щом сте под наем там AUX-ите ще изкарат 6-7 години без проблем.

    п.с. параметрите в линка са тотално грешни, ако имате интерес ги проверете на сайта на Магнум-Д.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 06-10-17 в 22:24.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #3440

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    LLCC топли доста добре.
    За 1000 лв е перфектен.....Нз как ще е с шума вечерно време.
    Може да топли, ама много зависи от обстоятелствата. Виждал съм как един и същи климатик при различно разположение (същевременно в горе-долу същата кубатура) и еднакви външни условия се държи по коренно различен начин. Без изолация и големи външни стени няма да му е лесно...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    SPSt одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3441

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Може да топли, ама много зависи от обстоятелствата. Виждал съм как един и същи климатик при различно разположение (същевременно в горе-долу същата кубатура) и еднакви външни условия се държи по коренно различен начин. Без изолация и големи външни стени няма да му е лесно...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Най-вероятно си прав.
    При мен комфорт от тях не се изисква толкова колкото вкъщи.
    Офиса е последен етаж и щом миналата зима тия 2 хаиванчета стоплиха 90 кв до23-24 градуса съм доволен.
    Дори като ми ги слагаха бях подготвен ,че при по-люта зима ще трябва да се слага 3 ти.
    Затова казах ,че за топленето няма проблеми топлят.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3442

    Отговор: Избор на климатик 2017

    cToeB, предвид бюджета който сте определили и условията на помещението, трябва да се знаете, че са необходими компромиси...Обърнете внимание на следните модели:
    Gree GWH12KF-K3DNA6G Change
    Daikin FTX35KM~RX35KM
    Daikin FTXB35C~RXB35C
    General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter
    Hitachi RAC-35PEC/RAC-35WEC Eco Comfort
    dwrbudr, rosswen и Rafailiev харесват това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3443

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Най-вероятно си прав.
    При мен комфорт от тях не се изисква толкова колкото вкъщи.
    Офиса е последен етаж и щом миналата зима тия 2 хаиванчета стоплиха 90 кв до23-24 градуса съм доволен.
    Дори като ми ги слагаха бях подготвен ,че при по-люта зима ще трябва да се слага 3 ти.
    Затова казах ,че за топленето няма проблеми топлят.
    Не че е голям проблем, но някой може да си помисли, че ще може да сложи 12LLC в 45м2 и ще остане доста неприятно изненадан,
    Aleksandars, ivan74, ruuni9 и 1 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3444

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не че е голям проблем, но някой може да си помисли, че ще може да сложи 12LLC в 45м2 и ще остане доста неприятно изненадан,
    Помещение с помещение няма общо.
    Първо казах ,че след огледа от фирмата дори казаха ,че най-вероятно за по-студена зима ще трябва още един климатик.
    Второ в момента там има около10 човека.
    10 лаптопа.3-4 принтера. Една 50 инчова плазма и разни други обичайни за офис мебели и консумативи.
    Затова казвам,че всяко помещение е различно с различни спецификации.
    Пак повтарям ,че съм изненадан ,че се справиха.
    Една голяма разлика със съседен офис с 2 климатика К2У.
    В моя офис климатиците не се спират.
    При комшиите ги спираха и когато ида да пия кафе винаги имаше духалка .
    Там обаче шефа в 5-6 часа спира климатиците и се пускат на другата сутрин към 8.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #3445

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Не го виждам в емаг

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #3446

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Asgard Виж публикацията
    Здравейте,
    отново имам питане за климатик.
    Ще се отоплява помещение 16кв.м. с две външни стени по около 4м. всяка. (източна и южна). Няма изолация, с дървена дограма (около 4кв.м. прозорци) и обитавано от възразстен човек. Помещението е на приземен етаж с нисък таван 2.20м.
    Търси се евтин климатик до 1000лв. с монтажа (евентуално ако има вариант на изплащане без оскъпяване може и малко нагоре да се мръдне), който може да отоплява въпросното помещение намиращо се в гр. Поморие. Моля за съвет по-запознатите спрямо този въпрос с повишена трудност.
    Избора така, като гледам отива на една от двете машини:
    Gree Change GWH12KF / K3DNA6G
    Daikin FTXB35C / RXB35C

    Гледам ги на 820лв. са и двата и плюс монтаж от 150лв. идват на 970лв.
    Та кой от двата е за предпочитане при горните параметри на помещението?
    Иначе и на мен ми се иска някое Fujitsu General (понеже съм много доволен от Fujitsu), но цената идва минимум на около 1200лв.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3447

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Грито вземете предимството му е в размразяването,а това е важно при отоплението.А Дайкина го превъсхожда във всичко друго но не и в размразяването.
    ruuni9 и rosswen харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    5
    #3448

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, нов съм във форума, но прочетох доста, моля за мнение предстои ми закупуване на климатик но не мога да избера. Към какъв да се насоча. Аз съм от Пловдив, ще използвам климатизацията и за отопление и за охлаждане на хол, трапезария и за кухня /тъй като е със свод към трапезарията/, югоизточно изложение с външна изолация на 4 етаж в блок панел. Стаите са към 42 кв.м и 120 куб.м. двоен стъклопакет PVC. Сега имам една Тошиба която се справя добре но искам да я подаря на родителите си, а аз да си взема нещо по икономично. Имам малко дете, а и с жената сме зиморничеви и поддържаме по 25 градуса през зимата. Благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -

    До 2500-3000лв.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3449

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Captain Виж публикацията
    Здравейте, нов съм във форума, но прочетох доста, моля за мнение предстои ми закупуване на климатик но не мога да избера. Към какъв да се насоча. Аз съм от Пловдив, ще използвам климатизацията и за отопление и за охлаждане на хол, трапезария и за кухня /тъй като е със свод към трапезарията/, югоизточно изложение с външна изолация на 4 етаж в блок панел. Стаите са към 42 кв.м и 120 куб.м. двоен стъклопакет PVC. Сега имам една Тошиба която се справя добре но искам да я подаря на родителите си, а аз да си взема нещо по икономично. Имам малко дете, а и с жената сме зиморничеви и поддържаме по 25 градуса през зимата. Благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -

    До 2500-3000лв.
    Здравейте,
    Кажете каква по-конкретно е тошибата и справя ли се тя с заданието от 25 градуса в най-студените периоди. Това го пиша с цел да улесните хората, които биха ви помогнали с препоръки.
    Rafailiev одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    5
    #3450

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Тошиба ras-285 sd всичко друго е на японски

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Здравейте,
    Кажете каква по-конкретно е тошибата и справя ли се тя с заданието от 25 градуса в най-студените периоди. Това го пиша с цел да улесните хората, които биха ви помогнали с препоръки.
    Тошиба ras-285 sd

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе